Аутор Тема: Зашто нестајемо  (Прочитано 23597 пута)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Зашто нестајемо
« Одговор #60 послато: Август 28, 2017, 02:22:16 поподне »
Источна Европа се нажалост празни. То је свима јасно.   :-\

Што се тиче Цигана, могу да нам врате наше, али нам не могу послати туђе.  ;D
Причао сам у пар наврата са Пакистанцима и Авганистанцима из прихватних центара Суботице и Сомбора. Њима не пада на памет да остану. Овде бораве јер их је нужда натерала (затворене границе). Када причам са њима приметио сам да је најчешћа реч коју помињу "Џрмани".  ;D Сви хоће да иду у Немачку, видели су да нема 'леба овде. ;D Она јужноазијска сиротиња која би можда и хтела да се насели у руралним пределима Србије, нема пара да плаћа трговце људима да их пребацују преко граница. Ови који су се домогли Европе нису били најсиромашији. Имали су одређену уштеђевину, иначе не би били овде. Такви су навикли на мало веће стандарде и добро су информисани. Енглески причају боље него ми. Они источну Европу у опште не доживљавају као Европу. Сви хоће на запад.

Проблем је што се код Цигана веома често не зна чији су, јер о њима се углавном никакве евиденције нема, па би тако Србија могла постати својеврсни сабирни центар за ове нежељене становнике ЕУ. Мени је то непојмиво, да толики корпус људи нема ама баш никаква документа, али из неког разлога то се њима толерише и овде и у ЕУ.

Што се тиче ових осталих који се досељавају у Србију, или буду враћали из ЕУ путем тог истог Споразума о реадмисији, наравно да ни они не желе код нас... али шта ће Србија предузети, кад ЕУ пошаље прве контигенте нежељених азиланата? Прихватиће их као и ове што је, и за следећу школску годину, биће још хиљаду деце који ће поћи са нашом децом.

А ништа од тога неће поправити урушавање српског села, оно може само да се убрза, кад сви схвате да је Србија као нека српска земља, отписана.



Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Зашто нестајемо
« Одговор #61 послато: Август 28, 2017, 02:23:44 поподне »
Овако ја некако видим одвијање ствари у наредних 50 година, можда мало мање можда мало више.
Западна Европа има огромне демографске проблеме, конкретно Немачка, иако подстиче рађање на све могуће начине. Негде сам прочитао да Француска нема толико проблема са прираштајем становништва али и то је јасно зашто, због великог броја имиграната из бивших колонија из северне Африке који рађају пуно деце. Дакле, западна Европа има смањен прираштај и поред политике имиграције итд итд. Задњих 10-15 година сведочимо појачаној емиграцији из држава источне Европе, поготово из нових чланица ЕУ, у државе западне Европе, тј. у старе богате чланице ЕУ. Ти имигранити се по правилу јако добро интегришу у земљама западне Европе и упркос увреженом мишљењу, не оптерећују социјални систем држава у које долазе, него му баш доприносе у великој мери. Код нас се тај одлазак људи на запад у последњих пар година убрзава драстично јер су се отворила врата за нека занимања која су донедавно била затворена. Сада је само потребно имати радни уговор са послодавцем , без обира на струку, да би се у Немачкој добила радна и боравишна дозвола. Тако они решавају своје проблеме старења становништва, и негатвног прираштаја.
С друге стране, рат у Сирији показао је да су велике масе људи итекако спремне на покрет уколико су на то принуђене. По мени то је само почетак онога што ће се дешавати у годинама које долазе. Поред политичких узрока, рат у Сирији има још неке узроке, а то су на пример, климатске промене. За 10-20-30 година, на местима као што су Саудијска Арабија, Сирија, Ирак, итд, биће јако тешко живети бог недостатка воде, обрадиве земље итд. Врло вероватно ће и нафта тада имати мањи значај него сада. Па Арапи и сада по Босни купују земљиште и граде насеља у која долазе преко лета. То су ови богатији. Ови сиромашнији ће се покренути када ситуација за њих из неког разлога постане неподношљива. Регион који је први на удару тих будућих миграција је наш регион, тј. Балкан. Не бих волео да сам у прау, али у будућности можемо да очекујемо масовно насељавање становништва са блиског истока по испражњеним деловима Балкана. Њима неће бити потребно да иду на запад, већ само негде где има довољно воде и обрадиве земље. И ову ограду коју су Мађари направили треба гледати у том контексту.

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Зашто нестајемо
« Одговор #62 послато: Август 28, 2017, 02:34:33 поподне »
И само као шлаг на торту да додам, мом пријатељу који је завршио медицински факултет, биро рада, дакле држава Србија, плаћа часове немачког језика, да би лакше могао да оде из земље.

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Зашто нестајемо
« Одговор #63 послато: Август 28, 2017, 03:25:48 поподне »
Мора се радити, а тај глагол нам овде у Србији постаје све више непознат. Већина нас је потекло са села и ми старији памтимо како су се некад сви послови обављали ручно. Данас, и поред савремене механизације, сви бежимо из села. Хитамо Београду, где нас и поред завршених факултета, још увек хране родитељи пензионери. И, ко ће ту да прави децу, кад приватни станодавац не жели ни да чује дечји глас. Много пара се улаже у престоницу. Добро, можда тако и треба, кад је престоница, нек буде и дотерана и нашминкана, да нас странци хвале кад нам дођу у посету. Зар не може д се издвоји више новца бар за асфалтирање неких локалних путева до забачених и све више напуштених дедовина и очевина? О амбуланти, да и не причамо. А тамо све старац до старца. Људи, па Београд има више становника него цела Војводина. Ко тамо и успе да нађе посао, ради од јутра до мрака (кад се урачуна и превоз, понекад и два-три). Толико времена ни у селу не би утрошио, а био би свој на своме. Не би зависио ни од родитеља, ни од станодавца. А на селу ноћи дуге, времена за сиротињскње игре и за прављење деце на претек. Погосподили смо се и више волимо да одемо из земље и радимо тамо за неког странца. Тамо смо вредни и све посматрамо кроз зараду. Постајемо гори од многих, отуђујемо се и заборављамо. То све не слути на добро. Нестаће нас за кратко време, а ови велики, једва чекају да нас прогутају. Стално смо им на сметњи. Ако нисам у праву, реците. Ја сам као млад човек, по заснивању породице радио и по босанским вукојебинама и није ми било тешко. И данас се сећам тих дивних људи.

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Зашто нестајемо
« Одговор #64 послато: Август 28, 2017, 03:39:09 поподне »
Толико времена ни у селу не би утрошио, а био би свој на своме. Не би зависио ни од родитеља, ни од станодавца.
Ово је кључна реченица. Не би зависио ни од родитеља, ни од станодаваца, ни од банке, ни од система.
Слободан сељак је највећи непријатељ сваког система. Много је лакше управљати обесправљеном масом по градовима, дајући им
мрвице, него сељацима који не зависе ни од кога.
Плански се ради на уништавању села, и довођењу људи у градове, да би велики поседници преузели све парцеле.
То се дешавало још и у старом Риму. А да сви на селима имају механизацију, па баш и немају.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Зашто нестајемо
« Одговор #65 послато: Август 28, 2017, 03:42:32 поподне »
...
С друге стране, рат у Сирији показао је да су велике масе људи итекако спремне на покрет уколико су на то принуђене. По мени то је само почетак онога што ће се дешавати у годинама које долазе. Поред политичких узрока, рат у Сирији има још неке узроке, а то су на пример, климатске промене. За 10-20-30 година, на местима као што су Саудијска Арабија, Сирија, Ирак, итд, биће јако тешко живети бог недостатка воде, обрадиве земље итд. Врло вероватно ће и нафта тада имати мањи значај него сада. Па Арапи и сада по Босни купују земљиште и граде насеља у која долазе преко лета. То су ови богатији. Ови сиромашнији ће се покренути када ситуација за њих из неког разлога постане неподношљива. Регион који је први на удару тих будућих миграција је наш регион, тј. Балкан. Не бих волео да сам у прау, али у будућности можемо да очекујемо масовно насељавање становништва са блиског истока по испражњеним деловима Балкана. Њима неће бити потребно да иду на запад, већ само негде где има довољно воде и обрадиве земље. И ову ограду коју су Мађари направили треба гледати у том контексту.

Сиријци су колико-толико нормални, али што је најгоре, најмање миграната има баш из Сирије. Углавном је реч о Авганистанцима и сличним народима.

...
Плански се ради на уништавању села, и довођењу људи у градове, да би велики поседници преузели све парцеле.
...

Апсолутно. Новчано се (од стране наше државе) чак и помажу странци који уништавају српског сељака. Узмимо само за пример фирму Тенис која ће потпуно оставити без посла све свињаре у Војводини, а вероватно и шире.
Дакле, даш паре Немцу да дође овде и уништи твог сељака. То је та логика.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Зашто нестајемо
« Одговор #66 послато: Август 28, 2017, 03:47:10 поподне »
Сиријци су колико-толико нормални, али што је најгоре, најмање миграната има баш из Сирије. Углавном је реч о Авганистанцима и сличним народима.
Не ради се о томе ко је нормалан, ко је цивилизованији или образованији. Ствар је у томе да се по мом мишљењу плански ради на смени становништва.
А и ти Сиријци, то су за сада они који су имали пара за кријумчаре људима. Они који нису, остали су тамо. Проблем ће настати кад крену масовне миграције. Спорадично насељавање миграната и давање држављанства пред камерама је само припрема јавности.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Зашто нестајемо
« Одговор #67 послато: Август 28, 2017, 03:52:18 поподне »
Не ради се о томе ко је нормалан, ко је цивилизованији или образованији. Ствар је у томе да се по мом мишљењу плански ради на смени становништва.
А и ти Сиријци, то су за сада они који су имали пара за кријумчаре људима. Они који нису, остали су тамо. Проблем ће настати кад крену масовне миграције. Спорадично насељавање миграната и давање држављанства пред камерама је само припрема јавности.

Ма, знам ја то, него сам хтео да кажем да је ситуација и гора него што људи мисле. Сви мисле да долазе Сиријци као мигранти, међутим истина је да долазе много гори и нецивилизованији народи.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Зашто нестајемо
« Одговор #68 послато: Август 28, 2017, 04:07:17 поподне »
Ја целу ову појаву не посматрам из угла неког десничара у светлу да смо ми угрожени а они долазе да нам отму наш животни простор послове итд. Ми одлазимо, и нестајемо а они ће из разних разлога на просторима где сад живе, једноставно доћи и заменити нас. Као што ми одлазимо на запад и попуњавамо простор и радна места где су ти западњаци некада живели и радили а сад су у старачким домовима, а деце немају. То је један процес који ће трајати, и то је то.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10023
  • I2a S17250 A1328
Одг: Зашто нестајемо
« Одговор #69 послато: Август 28, 2017, 04:17:55 поподне »
Проблем је што се код Цигана веома често не зна чији су, јер о њима се углавном никакве евиденције нема, па би тако Србија могла постати својеврсни сабирни центар за ове нежељене становнике ЕУ. Мени је то непојмиво, да толики корпус људи нема ама баш никаква документа, али из неког разлога то се њима толерише и овде и у ЕУ.

Што би рекли Oasis:

It's all part of the Masterplan...

Питање је само брзине одвијања догађаја. И народне реакције.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10023
  • I2a S17250 A1328
Одг: Зашто нестајемо
« Одговор #70 послато: Август 28, 2017, 04:20:03 поподне »

Она јужноазијска сиротиња која би можда и хтела да се насели у руралним пределима Србије, нема пара да плаћа трговце људима да их пребацују преко граница. Ови који су се домогли Европе нису били најсиромашији. Имали су одређену уштеђевину, иначе не би били овде. Такви су навикли на мало веће стандарде и добро су информисани. Енглески причају боље него ми. Они источну Европу у опште не доживљавају као Европу. Сви хоће на запад.

Да се не заваравамо, све то неко други финансира...
Циљ је преплавити Европу азијским и афричким мигрантима.
"Наша мука ваља за причешћа"

Jelic

  • Гост
Одг: Зашто нестајемо
« Одговор #71 послато: Август 28, 2017, 04:24:25 поподне »
Да се не заваравамо, све то неко други финансира...
Циљ је преплавити Европу азијским и афричким мигрантима.

Да су имали свог новца, ваљда би се склонили на неко сигурно место у својој, или у некој суседној земљи, а не би ишли хиљадама километара даље. Дакле, свакако се не ради о избеглицама, избеглица је онај који побегне у суседну земљу да спасе живу главу, а не онај ко без икаквих докумената путује хиљаде километара у потпуну туђину где нема никог свог.
« Последња измена: Август 28, 2017, 04:41:40 поподне Лука »

Ван мреже Лаф

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 80
Одг: Зашто нестајемо
« Одговор #72 послато: Август 28, 2017, 07:20:16 поподне »
"Drugi problem odnosi se na to da ni dramatičan porast prosečnog broja
rođene dece po jednoj ženi ne znači automatski značajan porast broja
rođenih s obzirom da su aktuelne generacije fertilnih žena dvostruko
malobrojnije od generacija svojih majki, odnosno trostruko od generacija
svojih baka u vreme kada su one ostvarivale svoje potomstvo. Zapravo, čak
je i teoretsko dostizanje relativno visokog nivoa plodnosti nedovoljno za
zamenu populaciono brojnih generacija aktuelnog radnog kontingenta u
naredne dve do tri decenije.  Jasno je, dakle, da je kapacitet fertiliteta da u
dolazećem periodu smanji pritisak na radni kontingent limitiran, pa čak i sa
kratkoročnim negativnim efektima ukoliko bi dejstvovao izolovano, tj. bez
pomoći migracije."

http://www.doiserbia.nb.rs/img/doi/0038-982X/2009/0038-982X0902031N.pdf
« Последња измена: Август 28, 2017, 07:27:29 поподне Лаф »

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Зашто нестајемо
« Одговор #73 послато: Септембар 14, 2017, 01:28:34 поподне »
извор: Demostat

"In a small research on a representative sample of 1200 respondents interviewed face-to-face, we have got four questions about how Serbian citizens feel about other countries."


Слика:

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5246
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Зашто нестајемо
« Одговор #74 послато: Септембар 14, 2017, 02:49:04 поподне »
извор: Demostat

"In a small research on a representative sample of 1200 respondents interviewed face-to-face, we have got four questions about how Serbian citizens feel about other countries."


Слика:


Другим речима, Русија је небеска али Немачка овоземаљска  ;D
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Зашто нестајемо
« Одговор #75 послато: Септембар 27, 2017, 05:35:22 поподне »


Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10023
  • I2a S17250 A1328
Одг: Зашто нестајемо
« Одговор #77 послато: Октобар 16, 2017, 12:08:10 поподне »
Постоји ту још један битан детаљ. О овоме размишљам већ данима, од како је донет нови Закон о образовању (или како се већ зове). Тим законом прописане су казне за родитеље чија деца крше дисциплинска правила у школама и изостају са наставе. С друге стране, истим тим родитељима Породични закон забрањује неке васпитне методе, типа - батине (а батина је из Раја изишла).

Тако долазимо до схизофрене ситуације где ти држава не дозвољава да васпитаваш дете, али ће те казнити зато што ти је дете неваспитано.

Мислите ли да се то случајно ради?

Овај концепт је већ примењен у неким западним земљама. Познајем много наших људи који живе или су живели у скандинавским земљама. Кажу да тај начин (не)васпитавања деце траје тамо већ дуже време и да је омладина тамо данас бесна и неваспитана до нивоа дивљаштва...

У том смислу, колико су само лицемерни овакви текстови:

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/pitali-smo-roditelje-u-srbiji-kako-vaspitavaju-decu-odgovori-su-nas-sokirali/rd48tc3
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10023
  • I2a S17250 A1328
Одг: Зашто нестајемо
« Одговор #78 послато: Октобар 16, 2017, 12:10:43 поподне »
Линк:

Шта се дешава када у Србији кажете да не желите децу? Ни сада, ни следеће деценије, ни када завршите факултет, нађете посао, отплатите кредит - једноставно никад?!

А што се тиче ових што не желе децу, немају појма какву дивоту пропуштају  ;)

Познајем неке људе 40-их година, који нису желели да имају децу кад су били у 20-им и 30-им из свакојаких разлога (у распону од метафизичких, до пуког себичњаштва). Кад им је дошло из д..... у главу, било је касно...

Зато, млади људи, у памет се док је време.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Азот

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 396
Одг: Зашто нестајемо
« Одговор #79 послато: Март 21, 2018, 08:25:05 поподне »
И само као шлаг на торту да додам, мом пријатељу који је завршио медицински факултет, биро рада, дакле држава Србија, плаћа часове немачког језика, да би лакше могао да оде из земље.

И медицинске сестре масовно одлазе, а онда нас лече фризерке које су се преквалификовале диплому.

У Војводини је прави егзодус, због давања мађарског држављанства онима који имају порекло из А-У