Порекло становништва > БиХ - Република Српска

Porijeklo Ibrišimović (Bošnjaci) - Bijeljina

<< < (2/3) > >>

Неродимац:
https://postimg.cc/75h8tCTt

Још једна занимљивост из старих новина.

Denis97:

--- Цитат: Милош  Јун 07, 2021, 05:11:23 поподне ---Видим да код Грабчановића у "Бијељина и Бијељинци" стоји да су Ибришимовићи из Сокола (вероватно Соко града) код Крупња и да су се најпре доселили у Козлук, а затим у Бијељину. Не знам који је извор користио.

--- Крај цитата ---


--- Цитат: Црна Гуја  Јун 07, 2021, 05:14:32 поподне ---Pozdrav i dobro došao Denise. Jedino što pronađoh o Ibrišimovićima iz Bijeljine je iz knjige Bijeljina i bijeljinci Mustafe Grabčanovića:

"Godine 1862. dolazi do jačeg priliva muslimanskog stanovništva iz Srbije u Bijeljinu. Te је godine Srbija, nakon poznatog "bombardovanja Beograda", prema dogovoru s Portom, iselila sa svoga područja preostalo muslimansko stanovništvo. Tada su se u Bijeljinu naselile izbjeglice iz Užica, Šapca, Sokola i Beograda, a nešto ranije iz Loznice, Lješnice i Lipničkog Šora.

Iz dotadašnjeg grada Sokola (danas razvaline kod Krupnja u Srbiji), naselili su se u Kozluk lbrišbegovići, Ibrišimovići, Salihagići, Šabići i Tabakovići. I ove su porodice ubrzo prešle u Bijeljinu."

--- Крај цитата ---

Ovo sam i ja bio nasao samo neznam da li se radi o istim. Otac i njegova rodica su mi rekli da mi je pradjed dosao iz Kolasina u Bosnu sa bracom. Moracu pitati nekoga jos radi potvrde. Na jednoj mapi sa muslimanskim prezimenima u Kolasinsu nekad nisam pronasao prezime ali mozda nam je prezime promjenuto.

Denis97:

--- Цитат: Неродимац  Јун 07, 2021, 05:57:53 поподне ---[/url]









  [/img]

Поздрав. Док чекамо резултате можда је неко од ових твој рођак. Поздрав и добродошао

--- Крај цитата ---

Je li ti mrsko da mi prevedes? Nesto nemogu da procitam ovaj rukopis a i nisam bas najbolji sa cirilicom.

Неродимац:
Naravno da nije:
Slika 1) IBRISIMOVIC Emil, 15.05.1920 Janja-Bjeljina
Otac Ibrahim, majka Isreta

Slika 2) IBRISIMOVIC Kemal, 22.12.1923 Bjeljina
Otac Avdo i majka Begija

Slika 3) IBRISIMOVIC Sadija, 1909 Bjeljina
Otac Avda i majka Fatima

Slika 4) IBRISIMOVIC Fata, 15.02.1915 Bjeljina
Otac Ahmet i majka Ajsa

Ima jos IBRISIMOVICA ali su ovo cetvoro iz Bjeljine, interesantno je i da ima IBRASIMOVICA sa hriscanskim imenima a i ima muslimana koji su se borili u Prvom Svetskom Ratu na strani Kraljevine Srbije pa ako vas zanima mogu i to da postavim. Ako vi imate bilo kakva saznanja o poreklu vase familije bilo binlepo da napisete da bih mogli lakse da pratimo vase dalje korene.

aleksandar I:

--- Цитат: Неродимац  Јун 10, 2021, 04:07:51 поподне ---
Slika 1) IBRISIMOVIC Emil, 15.05.1920 Janja-Bjeljina
Otac Ibrahim, majka Isreta

Slika 4) IBRISIMOVIC Fata, 15.02.1915 Bjeljina
Otac Ahmet i majka Ajsa

--- Крај цитата ---

Slika 1) IBRIŠIMOVIC EmiN, 15.05.1920 Janja-BIjeljina
Otac IbraIm, majka IFeta

Slika 4) IBRIŠIMOVIC Fata, 15.02.1915 BIjeljina
Otac Ahmet i majka AjŠa

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију