Аутор Тема: Family Finder-My Origins резултати  (Прочитано 180273 пута)

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #400 послато: Новембар 14, 2018, 04:18:44 поподне »
то се чини ок цена, каква је процедура?
И да ли је ок, почети од тога, или је неки други тест бољи за почетак?
Након што се поручи тест, прибор за узимање букалног бриса стиже обично у року од 20-ак дана (не би требало трајати дуже од месец дана). Након узимања букалног бриса прибор се потом враћа на наведену адресу FTDNA у Хјустону, у истој врсти пакета у којој је стигао. До Хјустона обично путује исто толико, а резултати се добијају обично у року од месец дана након приспећа и пребацивања узорка у лабораторију.

Када је овако спуштена цена добро је поручити тест (у овом случају аутосомални) јер узорак свакако остаје у Хјустону и може се користити за друге и дубље тестове.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже LLL

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 68
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #401 послато: Новембар 14, 2018, 05:00:38 поподне »
хвала брате, каква је процедура око плаћања?

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #402 послато: Новембар 14, 2018, 07:01:37 поподне »
хвала брате, каква је процедура око плаћања?

Електронски. Имаш овде више о томе.

Ordering a Test
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Горштак97

  • Гост
  • *
  • Поруке: 6
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #403 послато: Новембар 14, 2018, 09:44:51 поподне »
хвала брате, каква је процедура око плаћања?

То ти је електронски, само да знаш, вјероватно чеш мало дуже чекати, ако тестове било које врсте ниси прије радио.

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #404 послато: Новембар 15, 2018, 01:52:42 поподне »
Ja сам почео такође летос од аутосомалног теста, тј Family Finder како га зову на FTDNA. Добар је за старт, јер ће ти дати резултате опште генетике, тј географског порекла стотинама година уназад, укључујући и мушку и женску страну. Уз то, добићеш и евентуална подударања неких даљих или (ако ти се посрећи) ближих рођака.

Свакако вреди урадити такав тест, јер ћеш сигурно сазнати више о себи него што сада знаш.

Ван мреже Прерад

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 121
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #405 послато: Новембар 15, 2018, 07:41:31 поподне »
то се чини ок цена, каква је процедура?
И да ли је ок, почети од тога, или је неки други тест бољи за почетак?

Ако још немаш Y-ДНА тест, онда поред аутосомалног наручи и Y37. Заједно су 143$. Мислим да је ова понуда најјефтинија до сада.

Ван мреже Balder

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 173
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #406 послато: Децембар 08, 2018, 01:40:36 поподне »
My Origins 2.0 резултат Бошњака муслимана из Горажда/Вишеграда, Y-DNA I1-Z63.


Ван мреже Душан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 312
  • I2a1b-PH908
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #407 послато: Децембар 09, 2018, 05:13:02 поподне »
Хмм зар је могуће овако мали проценат Југоисточне Европе?

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #408 послато: Децембар 09, 2018, 07:23:48 поподне »
Хмм зар је могуће овако мали проценат Југоисточне Европе?
Када се том проценту додају проценти Сефардика, Блиског истока као и ови  <1% других категорија добије се 13%. Толико конкретно ја имам југоисточне Европе на истом рачуначу, што је свакако нереално за неког са ових простора. У сваком случају, MyOrigins није најбољи за детаљнији преглед аутосомалне слике појединца.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Душан

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 312
  • I2a1b-PH908
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #409 послато: Децембар 09, 2018, 07:39:13 поподне »
Када се том проценту додају проценти Сефардика, Блиског истока као и ови  <1% других категорија добије се 13%. Толико конкретно ја имам југоисточне Европе на истом рачуначу, што је свакако нереално за неког са ових простора. У сваком случају, MyOrigins није најбољи за детаљнији преглед аутосомалне слике појединца.

Хвала на одговору.  :)
Мени је испало 63% источна и 36% југоисточна Европа, и чинило ми се да би то мање-више био реалан однос словенске и палеобалканске генетике (60:40).
Који рачунач је најбољи за детаљни преглед аутосомалне слике?

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #410 послато: Децембар 09, 2018, 07:48:30 поподне »
Који рачунач је најбољи за детаљни преглед аутосомалне слике?

Лично сматрам најбољим (поред DIY (Do it yourself) који захтевају више времена за прорачуне) оне рачуначе са Гедмеча који поред добрих оракл имају и занимљиве компоненте корисне Европљанима. То су Еurogenes K13 и K15, MDLP K16 Modern, MDLP World-22, puntDNAL K15, puntDNAL K13 Global и Dodecad K12b.

''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Balder

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 173
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #411 послато: Децембар 09, 2018, 08:25:24 поподне »
Хвала на одговору.  :)
Мени је испало 63% источна и 36% југоисточна Европа, и чинило ми се да би то мање-више био реалан однос словенске и палеобалканске генетике (60:40).
Који рачунач је најбољи за детаљни преглед аутосомалне слике?

Од комерцијалних компанија рекао би да 23andMe даје најдетаљнији и најпрецизнији преглед аутосомалне слике. Што се аутосомалне генетике тиче 23andМе није најбољи избор за људе са наших простора и више је прилагођен за Американце европских и афричких коријена, а и за Јевреје, који траже своје европске коријене од 1492. године па на даље. То је разлог зашто наши људи преко 23andМе понекад немају ни више од 5% источно-европске компоненте у свом резултату. 23andМе даје процјену географског поријекла у задњих +/- 500 година, јер је, као што рекох, прилагођен америчким муштеријама, којих више занима да ли су потомци ирских, шкотских, енглеских, холандских или њемачких колониалиста, и не маре пуно за своје раносредњовијековно или античко поријекло. Али, баш због тога што 23andМе не иде уназад више од 500 година, то рекао бих и омогућава да се уради једна прецизнија аутосомална слика.   

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #412 послато: Децембар 14, 2018, 04:57:09 поподне »
На Црвењксом путу ме је замолила да јој поставим ову слику.



Mилићевић, Србија, I2-PH908, dys 561=15.



Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #413 послато: Децембар 14, 2018, 05:20:23 поподне »
На Црвењксом путу ме је замолила да јој поставим ову слику.



Mилићевић, Србија, I2-PH908, dys 561=15.

Хвала Амикусу

Углавном, ја како ово схватам ти нeки далeки прeци мог оца по мушкој линији (I2 PH 908, dys 561=15) су сe, мислим до 5-7 вeка нашe eрe, тамо "горe" на тлу данашњe Пољскe и околних зeмаља "жeнили" са  жeнама из тог подручја (кћeрима нeких мушкараца Р1а, И1 и И2, Р1б) и нeких жeна ( нe знам којих МтДНК порeкла), тe мој отац, док сe дошло до 21 вeка и  њeга, има сада свeга 33% источнe Европe.

А по доласку на Балкан, од 5-7 вeка  нашe eрe, њeгови дирeктни мушки прeци су сe "жeнили" кћeркама нeких мушкараца (Е и Ј, али и Р1а и И1 и И2 и др.) и жeна (нe знам којих МтДНК порeкла) тако да он сада (послe 14 вeкова) има јачу југоисточну  Европу тј.чак 65%.


Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #414 послато: Децембар 14, 2018, 07:00:51 поподне »


Углавном, ја како ово схватам ти нeки далeки прeци мог оца по мушкој линији (I2 PH 908, dys 561=15) су сe, мислим до 5-7 вeка нашe eрe, тамо "горe" на тлу данашњe Пољскe и околних зeмаља "жeнили" са  жeнама из тог подручја (кћeрима нeких мушкараца Р1а, И1 и И2, Р1б) и нeких жeна ( нe знам којих МтДНК порeкла), тe мој отац, док сe дошло до 21 вeка и  њeга, има сада свeга 33% источнe Европe.

А по доласку на Балкан, од 5-7 вeка  нашe eрe, њeгови дирeктни мушки прeци су сe "жeнили" кћeркама нeких мушкараца (Е и Ј, али и Р1а и И1 и И2 и др.) и жeна (нe знам којих МтДНК порeкла) тако да он сада (послe 14 вeкова) има јачу југоисточну  Европу тј.чак 65%.
Не може се баш тако буквално схватати добијени резултат, нарочито јер је у питању процена комерцијалног рачунача. Саветујем Вам да raw data податке пребаците на Гедмеч (gedmatch.com), где ћете поред нових поклапања добити могућност да резултат провучете кроз доста корисних рачунача.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #415 послато: Децембар 14, 2018, 08:26:54 поподне »
Не може се баш тако буквално схватати добијени резултат, нарочито јер је у питању процена комерцијалног рачунача. Саветујем Вам да raw data податке пребаците на Гедмеч (gedmatch.com), где ћете поред нових поклапања добити могућност да резултат провучете кроз доста корисних рачунача.
Pitanje: da li ćemo moći naš BAM fajl u HG38 formatu da uploadujemo na te autosomalne računače?

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #416 послато: Децембар 14, 2018, 08:27:36 поподне »
Od Dante Labs...to sam zaboravio da napomenem

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #417 послато: Децембар 14, 2018, 11:11:27 поподне »
Pitanje: da li ćemo moći naš BAM fajl u HG38 formatu da uploadujemo na te autosomalne računače?
Требало би да може.
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #418 послато: Децембар 15, 2018, 05:35:20 пре подне »
Не може се баш тако буквално схватати добијени резултат, нарочито јер је у питању процена комерцијалног рачунача. Саветујем Вам да raw data податке пребаците на Гедмеч (gedmatch.com), где ћете поред нових поклапања добити могућност да резултат провучете кроз доста корисних рачунача.

Хвала

 :)

Ван мреже Дуле

  • Гост
  • *
  • Поруке: 2
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #419 послато: Децембар 15, 2018, 02:10:49 поподне »
 European 99%  Central Asia < 1% (ovaj azijski deo je beznačajan, kažu da je to neki pozadinski šum)

East Europe 55%
Southeast Europe 40%
British Isles 4%
Central Asia < 1%