Порекло становништва > БиХ - Република Српска

Божићи из Каљине (Соколац), Савиндан

<< < (2/4) > >>

Панић:

--- Цитат: drajver  Април 26, 2021, 09:50:05 пре подне ---Добро би било да га учланиш на Српски FTDNA Пројекат, како бисмо му могли видјети хаплотип. Уколико је DYS607=13, онда нема сумње да је од Косовчића.

--- Крај цитата ---

Предао сам захтев да се учланим, зар нисам?  :D
DYS607 јесте 13

drajver:

--- Цитат: milpan  Април 26, 2021, 09:51:50 пре подне ---Предао сам захтев да се учланим, зар нисам?  :D
DYS607 јесте 13

--- Крај цитата ---

Ваистину јеси, тек сад видјех.  :)

Небојша:
На 37 маркера најближа поклапања управо са Грбовићима и Јакшићима (-1). Убацићу резултат у пројекат.

Панић:
Стигло је проширење на 111 маркера за мог Божића. Најближи на 111 је Грбовић, али нисам сигуран како тачно протумачити genetic distance: 7.
Збуњује ме рецимо и то што на мањем броју маркера показује да је један човек ближи, а на већем да је ипак ближи други, али претпостављам да је то нормално јер је на тим додатним маркерима овај други "претекао" првог у подударању. У сваком случају делује да с тим Грбовићем нисмо ни претерано блиски.
Ако има неко докон да ме упути, био бих захвалан :)

drajver:

--- Цитат: milpan  Септембар 09, 2021, 10:58:35 поподне ---Стигло је проширење на 111 маркера за мог Божића. Најближи на 111 је Грбовић, али нисам сигуран како тачно протумачити genetic distance: 7.
Збуњује ме рецимо и то што на мањем броју маркера показује да је један човек ближи, а на већем да је ипак ближи други, али претпостављам да је то нормално јер је на тим додатним маркерима овај други "претекао" првог у подударању. У сваком случају делује да с тим Грбовићем нисмо ни претерано блиски.
Ако има неко докон да ме упути, био бих захвалан :)

--- Крај цитата ---

Божић припада Дробњацима Косовчићима. То је било очекивано због славе Савиндана, а има и вриједност карактеристичну за све Косовчиће DYS607=13. Тако да није чудно да му је Грбовић најближи на 111 маркера.

Колико видим очекују се и BIGY700 резултати. Видјећемо да ли ће са неким од Косовчића који су већ урадили BIGY700 формирати нову грану.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију