Траг - корисне књиге, сајтови > Документарни филмови

Едукативни филмови

<< < (2/9) > >>

goca 11:

--- Цитат: wiola  Јануар 02, 2021, 11:32:02 поподне ---Занимљиво, баш у складу са тематиком форума :-), да ли је могуће да је заједнички предак свих плавооких живео пре само 10.000 година, јел се зна која је њихова Хаплогрупа  ?

--- Крај цитата ---
I Isus je bio plavook...možda neko nije znao za ovaj podatak.

Зрно:

--- Цитат: wiola  Јануар 02, 2021, 11:32:02 поподне ---Занимљиво, баш у складу са тематиком форума :-), да ли је могуће да је заједнички предак свих плавооких живео пре само 10.000 година, јел се зна која је њихова Хаплогрупа  ?

--- Крај цитата ---

Ген за плаве очи нема никакве везе са хаплогрупама. И мислим да је већ стотине коментара написано о томе како хаплогрупе немају никакве везе са изгледом људи.

wiola:

--- Цитат: Зрно  Јануар 03, 2021, 10:33:02 пре подне ---Ген за плаве очи нема никакве везе са хаплогрупама. И мислим да је већ стотине коментара написано о томе како хаплогрупе немају никакве везе са изгледом људи.

--- Крај цитата ---

Чим је ген у питању и чим имају заједничког претка, мора имати везе са хаплогрупама, друга је ствар што, закључујићи из одговора, што пренос те особине нема везе са Y хромозомом, али то не мења чињеницу да имају заједничког претка, који је имао одређену хаплогрупу.

Зрно:

--- Цитат: wiola  Јануар 03, 2021, 11:00:52 пре подне ---Чим је ген у питању и чим имају заједничког претка, мора имати везе са хаплогрупама, друга је ствар што, закључујићи из одговора, што пренос те особине нема везе са Y хромозомом, али то не мења чињеницу да имају заједничког претка, који је имао одређену хаплогрупу.

--- Крај цитата ---

Први човек са плавим очима је могао бити жена.

wiola:

--- Цитат: Зрно  Јануар 03, 2021, 11:21:08 пре подне ---Први човек са плавим очима је могао бити жена.

--- Крај цитата ---
То јест, али и она је имала оца, а можда и сина. Ал свакако би ми занимљиво, у праву сте, да је сувише уско посматрати генетику са аспекта  хаплогрупа, али чини ми се да је ширење људи највише анализирано управо кроз хаплогрупе, у сваком случају нисам довољно у материји, па је почетно питање било чисто аматерско, те се повлачим из логичке дискусије :-).

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију