Траже се > Рођаци

Рођаци Лазе Пејановића из Црне Горе, траже се

(1/4) > >>

Пеја:
Тражим рођаке и мјесто рођења Лазе Пејановића рођеног 1858. године у Црној Гори, одакле је 1895. или раније дошао у Мостар и оженио се Симаном (рођена 1877 - можда у селу Банчићи код Љубиња). Дјеца су им Љубица (1896), Драго (1898) и Анђелка (1905), сва рођена у Мостару. Лазо је радио на Жељезницама аустро-угарске провинције БиХ у Мостару и касније у Јајцу, гдје је умро и сахрањен.

Wolf Sagash:

--- Цитат: Пеја  Фебруар 15, 2017, 09:47:01 поподне ---Тражим рођаке и мјесто рођења Лазе Пејановића рођеног 1858. године у Црној Гори, одакле је 1895. или раније дошао у Мостар и оженио се Симаном (рођена 1877 - можда у селу Банчићи код Љубиња). Дјеца су им Љубица (1896), Драго (1898) и Анђелка (1905), сва рођена у Мостару. Лазо је радио на Жељезницама аустро-угарске провинције БиХ у Мостару и касније у Јајцу, гдје је умро и сахрањен.

--- Крај цитата ---
Доступан мије домовник парохије љубињске. Од кога је могла бити Симана са Банчића?

Пеја:
Хвала на јављању Wolf.
Не знам  Симанинодјевијачко презиме. Умрла и сахрањена 1940. у Јајцу (податак на споменик уписале кћерке), гдје је у другом и отаџбинском рату страдала и документација. Само једанпут сам чуо казивање да ју је Лазо "дигао од оваца" у селу  Банчићи и довео у Мостар.
Лазо је умро 1923. Његово крсно име је била Петковица (27.окт. по новом календару).       

Пеја:
Прегледом протокола и евиденције издатих пасоша у Књажевини Црној Гори од 1866. до 1905. установио сам да је тадашњим становницима Црне Горе са презименом Пејановић издат 41 пасош (скоро половина их је била из племена Добрско Село и Љуботињ). Ни један од пасоша није био на име Лазо, нити су путовали у Херцеговину. (Први појединачни попис становништва Црне Горе -1879. ми је био од мале помоћи при тражењу, јер у њему скоро нигдје нису наведена презимена.)

Пеја:
Да ли неко зна гдје се данас чувају црквене матичне књиге бјеличке парохије? (Код Попиводе, "Љешев Ступ и братство Попивода ", сам прочитао да су вођене од 1867-1871 и од 1882-па даље.)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију