ДНК порекло > Рачунарски програми

Y-ДНК Прѣдвиђач НЕВГЕН

(1/15) > >>

Јовица Кртинић:
Поштовани пријатељи,
с радошћу Вас обавештавам да смо данас, о Божићу, ставили на службу генетичко-генеалошкој заједници наш значајно унапређен предвиђач хаплогрупа под називом Y-ДНК Прѣдвиђач НЕВГЕН.
Он је мајсторско дело наших пријатеља и сарадника Александра Невског и Милоша Ћетковића Гентуле, који су се потрудили да направе предивиђач хаплогрупа каквом, без претеривања, тренутно нема равног на кугли земаљској.
Ова поуздана алатка се налази на адреси www.nevgen.org, а урађена је тројезично - на српском, енглеском и руском.
Малопре смо поставили линк на неколико генетичких форума и већ су стигле сјајне реакције. Ево једне:
Jacob Metz
At 12 markers, it placed me in J2a1h2 at 81.5%; at 25 markers, it placed me 100% in J2a1h2. When I entered 47 markers, it placed me in J2a4h2 Z700 at 100%. After 47 markers, it was all the same.
Pretty good tool!
Позивамо Вас да на овој страници пренесете своја искуства са коришћењем НЕВГЕН-а, а позивамо Вас и да раширите глас о овом нашем Предвиђачу по свим генетичким форумима (домаћим и страним) које посећујете (или на ФТДНА групама) и да овде пренесете реакције.
Можемо бити поносни што је Српски ДНК пројекат, благодарећи двојици својих чланова, понудио свету овако добру справицу.
Христос се роди!
И НЕВГЕН се роди!
Живели!

Небојша:
Милоше, Вуксане, честитке за ово и велико хвала!

Amicus:
Браво народе! Програм је одличан и направљено је веома лепо сучеље. Све под конац и чиста петица! :)

Срећан Божић људи!

vojinenad:
Ја убацио вредности маркера и пробао да израчунам али ми јавља грешку. каже да проверим унете податке, проверио и све је како треба али опет неће.

Јовица Кртинић:
Јеси ли убацивао маркер по маркер, бирајући са оних бројчаника или си убацио `ђутуре` резултат?
Треба водити рачуна да предвиђач има три могућа редоследа - по ФТДНА, по 23 маркера и 17 маркера.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију