Аутор Тема: Бугари  (Прочитано 88408 пута)

Ван мреже Грoф

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 101
Одг: Бугари
« Одговор #200 послато: Март 27, 2018, 11:12:10 поподне »
Kad pričamo o izgledu evo navesću jedan primjer, u Lici se nađe po neki čojek koji liči na mongola ili azijata.
Većinom su im u školi kačili nadimak Kinez.

Zanči i taj Krasimir bi da je kojim slučajem zaluta u Liku dobio nadimak Kinez.


Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Бугари
« Одговор #201 послато: Март 27, 2018, 11:33:20 поподне »
Kad pričamo o izgledu evo navesću jedan primjer, u Lici se nađe po neki čojek koji liči na mongola ili azijata.
Većinom su im u školi kačili nadimak Kinez.

Zanči i taj Krasimir bi da je kojim slučajem zaluta u Liku dobio nadimak Kinez.
Изгледа да има доста истине у томе што наводиш, мој добар пријатељ је по оцу пореклом из Српских Моравица, и заиста је косоок, због чега је имао у школи надимак "Кинез". Нешто ту има.....?! :-\

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Бугари
« Одговор #202 послато: Јун 20, 2019, 09:37:41 пре подне »
Што се тиче Бугара и њиховог потенцијалног присуства у источној Србији, имам једно питање.

Ко поседује књигу порекла презимена "Млава, Хомоље, Звижд", могао је да запази да скоро свако друго село има породице/род који зову "Бугари".

- Ради ли се овде првенствено о Србима који су једноставно дошли из тог правца, те добили такав прозив?
- Или је можда реч о етничким Бугарима који су због разних сила прилика бежећи од Турака кренули ка западу?

Има ли овде неког општег става?

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Бугари
« Одговор #203 послато: Јун 20, 2019, 09:52:21 пре подне »
Што се тиче Бугара и њиховог потенцијалног присуства у источној Србији, имам једно питање.

Ко поседује књигу порекла презимена "Млава, Хомоље, Звижд", могао је да запази да скоро свако друго село има породице/род који зову "Бугари".

- Ради ли се овде првенствено о Србима који су једноставно дошли из тог правца, те добили такав прозив?
- Или је можда реч о етничким Бугарима који су због разних сила прилика бежећи од Турака кренули ка западу?

Има ли овде неког општег става?

Углавном је у питању надимак за људе који су живели у крајевима близу бугарског етничког простора. Слични надимци су постојали и за друге крајеве, нпр. Швабе за Пречане (Србе преко Дунава и Саве), Цинцари за људе из Македоније, Арнаути за оне из Старе Рашке и Косова и Метохије итд. Мада не искључујем могућност да се у појединачним случајевима ради о правим Бугарима, нпр. онима који су се у Србију досељавали са простора Централнобалканских планина, али такви случајеви нису чести.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Јосиф из Трбушнице

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 225
Одг: Бугари
« Одговор #204 послато: Јун 20, 2019, 10:29:48 пре подне »
Углавном је у питању надимак за људе који су живели у крајевима близу бугарског етничког простора. Слични надимци су постојали и за друге крајеве, нпр. Швабе за Пречане (Србе преко Дунава и Саве), Цинцари за људе из Македоније, Арнаути за оне из Старе Рашке и Косова и Метохије итд. Мада не искључујем могућност да се у појединачним случајевима ради о правим Бугарима, нпр. онима који су се у Србију досељавали са простора Централнобалканских планина, али такви случајеви нису чести.

Баш тако. И данас неки Србе са Косова и Метохије зову Шиптари.  :(

Колико ја знам, било је исељавања из Бугарске, из пограничних крајева, у Србију, у другој половини 19. века (Има то у књизи Насељавање Кнежевине Србије). Али питање је шта би ти људи рекли за себе у то доба, да ли су Срби или Бугари, или нешто треће?

А више пута сам имао прилике да чујем да су неки Бугари насељавани у Србију због баштованства у току 19. века, али не знам колико је то тачно.
« Последња измена: Јун 20, 2019, 10:32:20 пре подне Јосиф из Трбушнице »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Бугари
« Одговор #205 послато: Јун 20, 2019, 01:26:07 поподне »


А више пута сам имао прилике да чујем да су неки Бугари насељавани у Србију због баштованства у току 19. века, али не знам колико је то тачно.
Књаз Милош их је насељавао у околини Крагујевца, (слив Лепенице, низводно од Крагујевца), због баштованства...да ли су сви они Бугари или "Бугари", не знам, али има оних у околини Крагујевца који тврде да су бугарског порекла (један познаник ми је једном приликом рекао да је Бугарин пореклом,  порекло му је из Јовановца, али презиме сам му заборавио), тако да можда има и правих Бугара, али има и Срба из пограничних крајева који су у народу тако називани...
« Последња измена: Јун 20, 2019, 01:32:01 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Миодраг

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 86
Одг: Бугари
« Одговор #206 послато: Септембар 07, 2020, 10:22:50 поподне »
А више пута сам имао прилике да чујем да су неки Бугари насељавани у Србију због баштованства у току 19. века, али не знам колико је то тачно.

Цитат
Bulgarians have been Europe’s gardeners longer than you think

Doing Europeans’ dirty work ever since the Ottoman Empire

https://www.economist.com/europe/2020/08/27/bulgarians-have-been-europes-gardeners-longer-than-you-think

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Бугари
« Одговор #207 послато: Март 20, 2021, 11:10:46 пре подне »
Нисам проверавао да ли је овај бугарски генетичко-генеалошки сајт већ помињан, али ево за сваки случај да дам линк: https://dnagenealogy-bg.org/
Имају линкове ка неким чланцима са Порекла.

Ван мреже Скардус

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 163
  • I2а1а-М26/L-158
Одг: Бугари
« Одговор #208 послато: Март 20, 2021, 01:04:29 поподне »
Da li je moguća pretpostavka da su Bugari samo jedno od Srpski plemena koje je Romejsko Carstvo uspijelo pridobiti dajući mu neke
privilegije da bi zauzvrat branilo interese tog istog carstva ratujući protiv svog naroda.

Takav način rada možemo da vidimo isto kroz našu skoriju istoriju.

Jel se mogu usporediti haplogrupe našeg naroda sa Bugarima?
Наравно да јесу. Па, у историји се на Балкану помињу само Српска и Хрватска племена. Разлика је у томе што су данашњи Бугари имали много већи утицај са истока, од стране великог броја народа из Азије.

Ван мреже Горан Раковац

  • Гост
  • *
  • Поруке: 8
Одг: Бугари
« Одговор #209 послато: Март 25, 2021, 03:23:23 поподне »
Књаз Милош их је насељавао у околини Крагујевца, (слив Лепенице, низводно од Крагујевца), због баштованства...да ли су сви они Бугари или "Бугари", не знам, али има оних у околини Крагујевца који тврде да су бугарског порекла (један познаник ми је једном приликом рекао да је Бугарин пореклом,  порекло му је из Јовановца, али презиме сам му заборавио), тако да можда има и правих Бугара, али има и Срба из пограничних крајева који су у народу тако називани...

Не ради се само о околини Крагујевца. Добар део Поморавља ( око Велике Мораве на њеној левој страни ) је насељаван становништвом из бугарских крајева. Досељавање није било само плански организовано већ у добром делу и спонтано јер се радило о пустој а богатој земљи.
Навешћу пример Општине Велика Плана који најбоље познајем. У самом граду се налази крај који се и данас назива Бугарија. Готово сва села у општини имају засеоке који се зову Бугар мала , Бугаска мала или слично. При насељавању су имали презимена на " ов " или "ев " а касније су их мењали додавањем " ић ". Ради се о масовној појави а не спорадичној. Тако су рецимо од  Арсова  настали Арсићи , од Донева настали Донићи , од Панова Панчићи од Барјактарова Барјактаревићи и да не набрајам више. Најчешће су били баштовани. Један број је задржао стара презимена и као таква их има и дан данас. Данас се сматрају  староседелачким фамилијама у Великој Плани.
Други талас насељавања је био 50 - тих и 60 - их година прошлог века. У то време су долазили највише из наших јужних пограничних крајева Сурдулице , Црне Траве , Власине , Босилеграда , Власотинца ... У овом периоду је већи део насељеника био српског порекла али је не мали број био и чистих Бугара. Овај талас досељеног становништва су најчешће били зидари ( дунђери ). У самом граду је данас најмање 1/3 становништва пореклом са ових простора.

Ван мреже Скардус

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 163
  • I2а1а-М26/L-158
Одг: Бугари
« Одговор #210 послато: Март 26, 2021, 12:31:41 поподне »

Други талас насељавања је био 50 - тих и 60 - их година прошлог века. У то време су долазили највише из наших јужних пограничних крајева Сурдулице , Црне Траве , Власине , Босилеграда , Власотинца ... У овом периоду је већи део насељеника био српског порекла али је не мали број био и чистих Бугара. Овај талас досељеног становништва су најчешће били зидари ( дунђери ). У самом граду је данас најмање 1/3 становништва пореклом са ових простора.
Треба правити разлику између територије државе Бугарске (која је променљива категорија) и Бугара као народа.
Бугари су као народ углавном микс Српских и Руских Словенских племена, у мањој мери Азијских Туркијских племена и Славонофоних староседелаца.
Национална свест Бугара произашла је из Бугарске државности а не народности, односно припадности неком посебном племену, осим можда самом имену од Волгара. Ово потврђује у потпуности генетика. У областима нпр. ближе Србији имамо више Српску генетику, док у области према   Русији више Руску генетику и тд.
Досељавање из Бугарске у Србију и обратно, треба посматрати као унутрашње миграције јер се у суштини не мења генетска слика.
Ево паралела: Срби и Хрвати су истог порекла. Од њих су настали сви остали тзв. народи словенског порекла (Бошњаци, Црногорци, Македонци, Бугари у великом проценту и Румуни у можда највећем проценту. Мађари углавном нису нашег порекла).
Генетика је неумољива и све јаснија. Сигуран сам да ће за 10-15 година све ово о чему сам писао бити '' генетски доказано'' и део обавезног школског штива.
То што нас неко назива Шиптарима, Бугарима или Македонцима је ''разумљиво'' и сасвим сигурно нестаје у другој или трећој генерацији.
« Последња измена: Март 26, 2021, 12:36:14 поподне НиколаВук »

Ван мреже Мића

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 524
  • R1b-PF7562
Одг: Бугари
« Одговор #211 послато: Март 26, 2021, 01:22:26 поподне »
Треба правити разлику између територије државе Бугарске (која је променљива категорија) и Бугара као народа.
Бугари су као народ углавном микс Српских и Руских Словенских племена, у мањој мери Азијских Туркијских племена и Славонофоних староседелаца.
Национална свест Бугара произашла је из Бугарске државности а не народности, односно припадности неком посебном племену, осим можда самом имену од Волгара. Ово потврђује у потпуности генетика. У областима нпр. ближе Србији имамо више Српску генетику, док у области према   Русији више Руску генетику и тд.
Досељавање из Бугарске у Србију и обратно, треба посматрати као унутрашње миграције јер се у суштини не мења генетска слика.
Ево паралела: Срби и Хрвати су истог порекла. Од њих су настали сви остали тзв. народи словенског порекла (Бошњаци, Црногорци, Македонци, Бугари у великом проценту и Румуни у можда највећем проценту. Мађари углавном нису нашег порекла).
Генетика је неумољива и све јаснија. Сигуран сам да ће за 10-15 година све ово о чему сам писао бити '' генетски доказано'' и део обавезног школског штива.
То што нас неко назива Шиптарима, Бугарима или Македонцима је ''разумљиво'' и сасвим сигурно нестаје у другој или трећој генерацији.

Изледа да сте се нашли прозваним, па сте протумачили да се бугарским проглашава СВЕ становништво до Шаре и Крушевца. То изазива Вашу реакцију да је српско СВЕ становништво до Одесе (пренаглашавам) :) Нема за тим потребе, а нема ни користи :)
"Превише интересовања, премало времена" И. Анђелковић

Ван мреже Скардус

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 163
  • I2а1а-М26/L-158
Одг: Бугари
« Одговор #212 послато: Март 26, 2021, 10:26:34 поподне »
Изледа да сте се нашли прозваним, па сте протумачили да се бугарским проглашава СВЕ становништво до Шаре и Крушевца. То изазива Вашу реакцију да је српско СВЕ становништво до Одесе (пренаглашавам) :) Нема за тим потребе, а нема ни користи :)
Нисам ни помислио на то што ви кажете. Срби на Шари имају до бола осећај припадности Србима. У првом и другом светском рату Бугари су били окупатори и побили су доста наших људи, укључујући и децу у колевци. Моја породица је десеткована од стране Бугара. Од 1912 до 1918 из моје нај уже породице погинули су сви одрасли мушкарци у борбама за Македонију.
Ја сам мислио на чињеницу да историја познаје Србе и Хрвате на овим просторима. Никога више. Бугари и Мађари се јављају тек у Средњем веку. Нема Македонских Словена, Бугарских, Румунских, Мађарских и тд. Ако верујемо Порфирогениту о досељавању Словена, онда да будемо доследни до краја. Македонци су добили име по географском појму, Бугари и Мађари по освајачима из Азије, који су узгред скоро изгубљени у генетском смислу. Ако оголимо политику, остаје ово што сам написао. Заборавих Румуне. Погледајте њихову генетику и биће вам све јасно. Код Румуна и историја говори ко су они.

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Бугари
« Одговор #213 послато: Март 27, 2021, 12:08:45 пре подне »
Ја сам мислио на чињеницу да историја познаје Србе и Хрвате на овим просторима. Никога више. Бугари и Мађари се јављају тек у Средњем веку. Нема Македонских Словена, Бугарских, Румунских, Мађарских и тд. Ако верујемо Порфирогениту о досељавању Словена, онда да будемо доследни до краја. Македонци су добили име по географском појму, Бугари и Мађари по освајачима из Азије, који су узгред скоро изгубљени у генетском смислу. Ако оголимо политику, остаје ово што сам написао. Заборавих Румуне. Погледајте њихову генетику и биће вам све јасно. Код Румуна и историја говори ко су они.
Историја познаје поред осталих словенских племена која су дошла на Балкан, и Србе и Хрвате. Али познаје и Бугаре...Заједничко и Србима и Бугарима је то што су у њихов корпус ушла и друга словенска племена, па већ у касном средњем веку имамо на Балкану само Србе, Бугаре и Хрвате од Словена (док у раном средњем веку имамо много племена која су дошла, али још увек нису постала део Срба или Бугара)...а оно што није заједничко Србима и Бугарима, је порекло пре доласка на Балкан (Срби су били словенско племе, а Бугари нису)
« Последња измена: Март 27, 2021, 12:13:36 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже Мића

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 524
  • R1b-PF7562
Одг: Бугари
« Одговор #214 послато: Март 27, 2021, 12:38:05 пре подне »
Нисам ни помислио на то што ви кажете. Срби на Шари имају до бола осећај припадности Србима. У првом и другом светском рату Бугари су били окупатори и побили су доста наших људи, укључујући и децу у колевци. Моја породица је десеткована од стране Бугара. Од 1912 до 1918 из моје нај уже породице погинули су сви одрасли мушкарци у борбама за Македонију.
Ја сам мислио на чињеницу да историја познаје Србе и Хрвате на овим просторима. Никога више. Бугари и Мађари се јављају тек у Средњем веку. Нема Македонских Словена, Бугарских, Румунских, Мађарских и тд. Ако верујемо Порфирогениту о досељавању Словена, онда да будемо доследни до краја. Македонци су добили име по географском појму, Бугари и Мађари по освајачима из Азије, који су узгред скоро изгубљени у генетском смислу. Ако оголимо политику, остаје ово што сам написао. Заборавих Румуне. Погледајте њихову генетику и биће вам све јасно. Код Румуна и историја говори ко су они.
Добро су ми познати бугарски злочини над Србима у 20. веку, као и српска национална осећања о којима причате. То су опште познате ствари.
Имам осећај да се мимиолазимо у разговору. А разлог су уверења - полазне претпоставке. Рекао бих да Ви верујете да је бити "старији народ", "аутохтон", претпостављам и "чист" представља врхунску врлину и да је то по сваку цену треба доказати. Зато треба доказати да су рецимо Албанци дошли са Кавлаза, када беше јел у 11. веку, најбоље, вероватно, што касније. А према тој логици, ми, Срби треба да смо дошли што раније, најбоље да смо одувек овде. И онда би ова земља била више наша, ако смо потомци Лепенаца. А ако нисмо треба да пакујемо кофере, куда би ишли?

По мом уверењу, бити "старији" на неком простору не даје било коме, па и целом народу, већа права од онога ко је дошао касније. Косово је српско због наше средњeвековне историје која је неспорна. А старију историју треба истражити ради истине, ради знања. 

Да сте ми живи и здрави. Не бих даље, пошто смо се прилично удаљили од теме :)
"Превише интересовања, премало времена" И. Анђелковић

Ван мреже Белић

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 87
Одг: Бугари
« Одговор #215 послато: Март 27, 2021, 12:47:14 пре подне »


Ја сам мислио на чињеницу да историја познаје Србе и Хрвате на овим просторима. Никога више. Бугари и Мађари се јављају тек у Средњем веку. Нема Македонских Словена, Бугарских, Румунских, Мађарских....

Зашто неко од историчара не одговори на ове бљувотине....? Историја није само Порфирогенит. Чу Бугари и Мађари тек у ср. веку.... а Срби спомињани свукуд по изворима пре?
 Средњи век почиње падом з. р. царства па вас молим за неки извор помињања Срба пре тог датума. Свашта људи себи дозвољавају.... узимање извора  како им се прохте и како им у њиховим жељама штима....
Наведите доказ да су  она силна словенска племена  која се помињу у изворима сем Срба и Хрвата Срби....



Sent from my S31 using Tapatalk


Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Бугари
« Одговор #216 послато: Март 27, 2021, 12:13:05 поподне »

Зашто неко од историчара не одговори на ове бљувотине....? Историја није само Порфирогенит. Чу Бугари и Мађари тек у ср. веку.... а Срби спомињани свукуд по изворима пре?
 Средњи век почиње падом з. р. царства па вас молим за неки извор помињања Срба пре тог датума. Свашта људи себи дозвољавају.... узимање извора  како им се прохте и како им у њиховим жељама штима....
Наведите доказ да су  она силна словенска племена  која се помињу у изворима сем Срба и Хрвата Срби....



Sent from my S31 using Tapatalk

Знам за сентимент који влада код нашег народа према Бугарима, због догађаја из читавог 20. века.

Али историјске чињанице говоре да се Бугари под тим именом спомињу још у 5., а учестало кроз читав 6. век. Срби се са друге стране помињу у Псеудо-Фредегаровој хроници из 7. века, док се на Балкану спомињу у Франачким аналима из 9. века. Са друге стране Бугаре на Балкану извори прате од друге половине 7. века, па знамо и њихове владаре поименице још од тог периода, док код Срба знамо за имена владара тек са Порфирогенитом и то почев од друге половине 8. века. Са друге стране Бугарска је била знатно моћнија држава током раног средњег века од српске државе. Словенску окосницу и језик Бугарима су дали у изворима позната "седам словенских племена" док назив добијају захваљујући елити која влада њима. Чини ми се да тек са Борисом имамо словенска, а одмах и хришћанска имена код Бугара. Тако да се може закључити да се Бугари раније спомињу у изворима, да су имали организованију и моћнију државу од Срба током раног средњег века, која се уздигла до ранга царства и која је Византији задавала муке далеко више од свих других држава. Тек од 1018. њихова снага опада, али су све до краја средњег века битан фактор на Балкану.

П. С. Рас је изгледа био гранично утврђење које су држали Бугари према Србији, а сматра се и да је Петрова црква заправо била део бугарске цркве (повеља Василија II).

Инсерт из бугарског филма о Борису, где се са Мутимиром састаје негде код Раса.

<a href="https://youtube.com/v/d9-uMxx9dNE" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://youtube.com/v/d9-uMxx9dNE</a>
« Последња измена: Март 27, 2021, 05:40:31 поподне НиколаВук »

Ван мреже Скардус

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 163
  • I2а1а-М26/L-158
Одг: Бугари
« Одговор #217 послато: Март 27, 2021, 10:44:11 поподне »

Зашто неко од историчара не одговори на ове бљувотине....? Историја није само Порфирогенит. Чу Бугари и Мађари тек у ср. веку.... а Срби спомињани свукуд по изворима пре?
 Средњи век почиње падом з. р. царства па вас молим за неки извор помињања Срба пре тог датума. Свашта људи себи дозвољавају.... узимање извора  како им се прохте и како им у њиховим жељама штима....
Наведите доказ да су  она силна словенска племена  која се помињу у изворима сем Срба и Хрвата Срби....



Sent from my S31 using Tapatalk
Потребан је само здрав резон.
Знамо генетику Словена.
Знамо генетику Србо-Хрвата.
Знамо генетику Руса.
Знамо да изворни Бугари-Волгари нису Словени као ни Мађари
Дакле, ствар је проста. Треба само знати који Словени су се спустили са севера. Одговор је Срби и на истоку Руси.
Нема Бугарских Словена, Македонских Словена, Црногорских Словена, Бошњачких Словена...Нема.
"Бљувотина" је кад мислиш да је Српско име пало са Марса.
И данас је исто. Рецимо, кажемо: Косовци, Моравци, Херцеговци, Босанци...као некад Неретљани, Драговићи, Ерићи, Брсјаци, Мијаци и ...не могу да се сетим ко још. Десетине мањих делова једног већег етноса. Српског. Поред заједничког Српског имена имали су и заједнички језик.
Језик је најбољи идентификатор нечије народности.

На мрежи Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 880
Одг: Бугари
« Одговор #218 послато: Фебруар 11, 2022, 04:25:03 поподне »
Изворни Бугари јасно нису Словени, али данашњни Бугари  су словенски народ прво по језику затим и генетски где И2а најбронија хаплогрупа.

Ван мреже vasil

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 170
  • PH908>FT16449>Y151633
Одг: Бугари
« Одговор #219 послато: Фебруар 12, 2022, 05:35:25 пре подне »
Потребан је само здрав резон.
Знамо генетику Словена.
Знамо генетику Србо-Хрвата.
Знамо генетику Руса.
Знамо да изворни Бугари-Волгари нису Словени као ни Мађари
Дакле, ствар је проста. Треба само знати који Словени су се спустили са севера. Одговор је Срби и на истоку Руси.
Нема Бугарских Словена, Македонских Словена, Црногорских Словена, Бошњачких Словена...Нема.
"Бљувотина" је кад мислиш да је Српско име пало са Марса.
И данас је исто. Рецимо, кажемо: Косовци, Моравци, Херцеговци, Босанци...као некад Неретљани, Драговићи, Ерићи, Брсјаци, Мијаци и ...не могу да се сетим ко још. Десетине мањих делова једног већег етноса. Српског. Поред заједничког Српског имена имали су и заједнички језик.
Језик је најбољи идентификатор нечије народности.

Че оригиналните Българи или както ги наричаме ние Прабългарите не са Славяни съм съгласен че Сърбите са слезли от север също съм съгласен как обаче са слезли Русите от север не ми е ясно като и оригиналните Руси са също толкова Славяни колкото са и Прабългарите. От североизток са слезли Антите които след като се омесват с местното население и идват Прабългарите стават Българи и се разпространяват на запад под същото име. Същото е положението и при Русите които идват от Скандинавия и основават Русия управлявайки местните Славянски племена които са толкова Руси колкото аз съм Прабългарин и Французите са Франки и т.н.