Аутор Тема: Može li neko pomoći u istraživanju?  (Прочитано 678 пута)

Ван мреже LauraConnett

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Može li neko pomoći u istraživanju?
« послато: Април 08, 2022, 06:26:14 пре подне »
Zdravo.

Dugo smo tražili. Moja majka koja sada ima 67 godina ne poznaje svog oca. Znamo pouzdano da je bio Srbin i da je živeo u Mančesteru u Engleskoj kada je rođena (1954.)

Mojoj majci je uzet DNK koji potvrđuje da je njen otac Srbin.

Njen najbolji DNK poklapanje je drugi rođak iz Crne Gore. Rođak ima 'porodično stablo' sa navedenim bakom i dedom. Mislimo da bi bilo moguće koristiti njeno porodično stablo da saznamo ko je bio moj deda.

Tražim nekoga u bivšoj Jugoslaviji ko može pristupiti dokumentima za istraživanje stabla mojih rođaka. Onda ćemo naći zajedničkog rođaka.

Da li je ovo moguće za nekoga ovde?

Žao mi je što ne govorim srpski, ali učim jezik. Rođen sam u Engleskoj gde je moj deda došao posle Drugog svetskog rata.

Ovo nam je veoma važno.

Hvala vam,
Laura

https://www.britic.co.uk/2021/01/01/misteriozna-potraga-za-dedom-ljubom-vodi-do-srba-u-salfordu/

Ван мреже ivanc79

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 199
Одг: Može li neko pomoći u istraživanju?
« Одговор #1 послато: Април 08, 2022, 12:26:11 поподне »
Have you tried contacting that cousin from Montenegro? He would probably know which family member emigrated to UK after the WW2

Ван мреже LauraConnett

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Može li neko pomoći u istraživanju?
« Одговор #2 послато: Април 10, 2022, 12:55:28 пре подне »
Have you tried contacting that cousin from Montenegro? He would probably know which family member emigrated to UK after the WW2

Hello.

Yes I am in contact with the cousin but she does not know of any cousins moving to England after WW2.

With the amount of DNA they share, she is likely a 2nd cousin which would mean they share a great-grandparent. The cousin does know all of her grandparents names so I am hoping someone can kindly do some more research to find the shared connection. I am happy to disclose her family tree with the cousins permission and my mothers DNA match data.

Thank you.