Аутор Тема: Pomoć oko štampe rodoslova  (Прочитано 512 пута)

Ван мреже RadomirPutnik95

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
Pomoć oko štampe rodoslova
« послато: Јануар 18, 2022, 06:48:14 поподне »
Poštovani prijatelji, napravio sam svoj rodoslov, moj rodoslov je stao na nekih 50 stranica. Pa bih želeo da vas pitam za savet oko štampanja. Meni bi trebalo nekih 50 primeraka. Da li postoji mogućnost štampanja tako malog tiraža, kome bih mogao da se obratim i koliko bi me to od prilike koštalo? Hvala u napred.

Ван мреже Мића

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 524
  • R1b-PF7562
Одг: Pomoć oko štampe rodoslova
« Одговор #1 послато: Јануар 18, 2022, 07:04:47 поподне »
Poštovani prijatelji, napravio sam svoj rodoslov, moj rodoslov je stao na nekih 50 stranica. Pa bih želeo da vas pitam za savet oko štampanja. Meni bi trebalo nekih 50 primeraka. Da li postoji mogućnost štampanja tako malog tiraža, kome bih mogao da se obratim i koliko bi me to od prilike koštalo? Hvala u napred.

Имате онлајн калкулаторе на интернету, многи то штампају, бар у Београду. Наравно, прво питање је где се налазите.

Ево примера:

https://printlab.rs/digitalna-stampa-knjiga/

Цена зависи од тиража, формата, припреме за штампу, броја колор страница, врсте повеза, квалитета папира ...

И мене интересују има ли ко искуства и може ли да препоручи где је повољно. Некоме је можда битно да је репрезентативно, да имресионира, различите су жеље.
"Превише интересовања, премало времена" И. Анђелковић

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 975
Одг: Pomoć oko štampe rodoslova
« Одговор #2 послато: Јануар 18, 2022, 08:17:28 поподне »
Погледао сам мало наведени сајт... Нисам нашао нешто што би обухватало "родословни формат", на пример могућност да нешто буде 30-40-50 сантиметара са 2-3-4-5... метара.

Помињу само ове формате:

SRA3 32×45 cm

A3 29,7 х 42,0 cm

А4   21,0 х 29,7 cm

А5   14,8 х 21,0 cm

А6   10,5 х 14,8 cm


Иначе сам заинтересован, да негде ако је могуће добијем једну непрекинуту ролну од 5 метара.


Наравно, свако по потреби. Ако неко жели књигу, наведено би могло да буде добро решење.
« Последња измена: Јануар 18, 2022, 08:19:39 поподне Platin »