ДНК порекло > Аутосомална ДНК

Gedmatch.com поклапања

(1/3) > >>

Uzi:
Пошто све више људи, пореклом са наших простора, ради аутосомални тест те ставља резултате на gedmatch.com, размишљам да би било добро да се постави тема о поклапањима. Посебно примери познатих родбинских веза и како оне изгледају на Gedmatch.com.

Направио сам аутосомални тест за мог оца, мене и сестру, те ближе и даљне рођаке све до заједничког претка рођеног пре око 200 година, значи око 1817 године.

Овако изгледају поклапања за мог оца:

Сремац:

--- Цитат: Uzi  Октобар 05, 2017, 01:19:48 пре подне ---Пошто све више људи, пореклом са наших простора, ради аутосомални тест те ставља резултате на gedmatch.com, размишљам да би било добро да се постави тема о поклапањима. Посебно примери познатих родбинских веза и како оне изгледају на Gedmatch.com.

Направио сам аутосомални тест за мог оца, мене и сестру, те ближе и даљне рођаке све до заједничког претка рођеног пре око 200 година, значи око 1817 године.

Овако изгледају поклапања за мог оца:


--- Крај цитата ---

Свака част,
надам се да ћу и ја бити ускоро у прилици да тестирам сроднике. Засада најближе подударање ми је у четвртом колену...

Неко од твојих сродника ми је такође далеки рођак:



Rimidalv:
Ккао би требало да буде обележено поклапање са особом која је нпр. исте генерације са мојим дедом?

Сремац:

--- Цитат: Rimidalv  Октобар 05, 2017, 04:12:42 поподне ---Ккао би требало да буде обележено поклапање са особом која је нпр. исте генерације са мојим дедом?

--- Крај цитата ---

Зависи од степена сродности, тј. од тога да ли је у питању рођени брат, брат од тетке или даљи рођак твог деде, тј. у идеалном случају требало би да ти покаже број поколења до заједничког претка.

Uzi:

--- Цитат: Rimidalv  Октобар 05, 2017, 04:12:42 поподне ---Ккао би требало да буде обележено поклапање са особом која је нпр. исте генерације са мојим дедом?

--- Крај цитата ---


У просеку би требало бити 0,5 на генерацију.

Успоредио сам две особе са којима имамо и ја и отац поклапања.



Са првом особом мом оцу показује 2.7, а мени 3.2 генерације. Са другом особом њему показује 3.7 генерације а мени 4.2.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију