Порекло становништва > БиХ - Република Српска

Poreklo Burlica

(1/2) > >>

Bigo1306:
Drugari,
    Pokušavam da nađem svoje korene. Otac i dve tetke su jedini preživeli drugi svetski rat jer ih je tetka povela sa sobom iz Srebrenice i spasila pokolja. Baba, prababa i petoro dece su nastradali. Deda Bogdan Burlica je mislim 1942 godine odveden od strane ustaša i gubi mu se svaki trag. Živeli su u Derventi selo kod Milića. Baba se posle toga vratila kod svojih u Srebrenicu gde je i nastradala. Dalje pretke ne znam a želim da saznam. Pretpostavljam da je Bogdan rođen 1900 plus minus pet godina. Imao je brata Milana 1898 koji je živeo u Vlasenici. Od tetke sam čuo da je imao i brata Konstantina koji je mislim preživeo rat ali mu se gubi svaki trag. Jučer sam na internetu našao Šematizam crkveni dokument iz 1882 god. U njemu u  Vlasenici ima Burlica slave Aranđelovdan i to je verovatno moj čukundeda i pradeda koji je bio dečak u to vreme ali nema imena  Crkvene knjige su spaljene i ne mogu na taj način naći podatke. Može li mi neko dati savet kako da to istražnim.

Делија:
https://des.genealogy.net/search/show/15882998

Бурлица је старином с Плане у Рудинама. Бошко Бурлица држао је пивницу на Бивољу Брду, а овдје избу, па се оженио Одавде „
овде настани прије 70 год. Има их двије куће, славе Аранђелов–дан. Има их још у Мостару и у Невесињу.

БУРЛИЦА, Нудо (Никшић) 1692.
год., од њих су у: Витопољинама, Жива–
њу, Рашицама и Сасовићима, Бока Ко-
торска; Б: Б 477, Х2а.


Делија:
Ако је већ таква ситуација са матичним књигама онда ти једино преостаје да одеш до месног гробља ако и оно није разрушено.
Још ово сам успео да нађем, Херцеговци сте пореклом то је извесно.
BURLICA (p), Klepci (Čapljina). Stan'nom su iz Plane (Bileća). Ima
ih u Mostaru i Nevesinju. Slave Aranđelovdan. Burlice su živjele i
u Rogaćama (Nevesinje). Iz ovog sela "bježali su ispred kuge", ali
ih je ona "stigla i pomorila" u Donjem Polju kod Nevesinja.
(59:222, 262) Burlica ima i u Lastvi (Trebinje).


Грк:
Сиџил невесињског кадије 1767-1775
Тодор и Спасоје Бурлица из Лукавца (на тромеђи општина Билећа, Невесиње и Берковићи), пандури.
Тешан Бурлица село Братач, џемат Сливља.

Bigo1306:
Pretpostavljam da je neko od predaka došao iz Hercegovine u Vlasenicu. Dosta davno sam našao neki podatak na internetu da je neki Burlica mislim u 17 veku došao u Nikšić i pretpostavljam da svi od njega potičemo. Interesantno je da u Rumuniji ima Burlica i oni su Jevreji, u BiH i Srbiji nas ima i pravoslavci smo, ima ih u Hrvatskoj katolici su i od pre dve godine sam saznao da ima i u Albaniji Burlica i muslimani su.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију