Аутор Тема: Pravoslavni manastiri  (Прочитано 6206 пута)

Pradeda

  • Гост
Pravoslavni manastiri
« послато: Мај 24, 2015, 01:27:03 поподне »
Moram da priznam da sam nedavno bio oduševljen sadržajem jednog internet sajta. Oni koji me poznaju verujem da bi bili vrlo začuđeni time da ja hvalim neki sajt, uzevši u obzir da gotovo svo znanje koje posedujem i koje sam stekao tokom života sigurno nije došlo sa interneta i da spadam u one ljude koji smatraju internet jednom od pošasti savremenog doba. Međutim, tražeći agencije koje se bave verskim turizmom, jer imam nameru da ovog leta posetim Srpsku Svetu Goru, kako naš narod često zove Ovčarsko - kablarsku klisuru, slučajno ili zahvaljujući Božjoj promisli sam naišao na sajt http://manastiriusrbiji.com

Ne mogu da vam opišem ushićenje koje sam osetio uz ponos koji me je celog obuzeo, kada sam na jedom mestu pročitao priče o brojnim srpskim manastirima, koji se nalaze na teritoriji naše mile Srbije, ali i van nje. Nisu zaboravili da pišu ni o manastiru Krka, koji je pomalo zaboravljena pravoslavna Svetinja na teritoriji Hrvatske. Zaboravljena, mislim od nas, Srba iz Srbije, koji baš i ne vole da putuju u Hrvatsku. A da ne pominjem jako lep tekst, sa puno detalja o jedinom srpskom manastiru na Svetoj Gori, u bratskoj nam Grčkoj, divnom manastiru Hilandar. Da ne pišem previše, želim samo da pohvalim ovaj sajt, kao čovek koji baš i nije ljubitelj interneta, ali je zato veliki ljubitelj srpske istorije i pravoslavlja.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Pravoslavni manastiri
« Одговор #1 послато: Јун 16, 2015, 08:05:01 поподне »
Без обзира што је неко уложио свој труд и сакупио на једно место већи број српских манастира, морам да кажем да језиво изгледа што је све написано латиничким писмом. Мене то све подсећа на време Другог светског рата и усташке покушаје стварања Хрватске православне цркве. Да су којим случајем усташе победиле у Другом светском рату, то би управо тако требало да изгледа, зато је запрепашћујуће да неко кроз такву форму данас представља српске манастире.



Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Pravoslavni manastiri
« Одговор #2 послато: Јун 16, 2015, 08:16:58 поподне »
Без обзира што је неко уложио свој труд и сакупио на једно место већи број српских манастира, морам да кажем да језиво изгледа што је све написано латиничким писмом. Мене то све подсећа на време Другог светског рата и усташке покушаје стварања Хрватске православне цркве. Да су којим случајем усташе победиле у Другом светском рату, то би управо тако требало да изгледа, зато је запрепашћујуће да неко кроз такву форму данас представља српске манастире.

Я сам увѣрен да се све то чини намѣрно, да се чак и православни вѣрници одучавайу од нашега писма и да се и њим намеће страно писмо.
Морамо бити свѣстни да се ништа не ради случайно, све се ради са циљем. Из истога циља многи велики трговачки ланци спроводе политику Анта Павелића и забрањуйу употрѣбу писма нашега народа и наше државе у свойих продайних просторах. То су такозвани "Темпо", "ДИС", "Метро", "Рода", "Махи", итд. Позивам ве да у такве не идете него да купуйете у ланцих као што су "Орашац", "Трнава промет" (Крагуйевац, Топола...) и "Супер Веро". Тамо наше писмо нѣйе забрањено.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Pravoslavni manastiri
« Одговор #3 послато: Јун 16, 2015, 08:42:03 поподне »
Я сам увѣрен да се све то чини намѣрно, да се чак и православни вѣрници одучавайу од нашега писма и да се и њим намеће страно писмо.
Морамо бити свѣстни да се ништа не ради случайно, све се ради са циљем. Из истога циља многи велики трговачки ланци спроводе политику Анта Павелића и забрањуйу употрѣбу писма нашега народа и наше државе у свойих продайних просторах. То су такозвани "Темпо", "ДИС", "Метро", "Рода", "Махи", итд. Позивам ве да у такве не идете него да купуйете у ланцих као што су "Орашац", "Трнава промет" (Крагуйевац, Топола...) и "Супер Веро". Тамо наше писмо нѣйе забрањено.

Проблем је што и оно што купиш нема декларацију на ћирилици. Не знам да ли сам у животу видео више од три-черити пута декларацију било ког производа на ћирилици. Али све то некако прећутим, док не видим да црква штампа на латиници, то ме избаци из такта.



Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Pravoslavni manastiri
« Одговор #4 послато: Јун 16, 2015, 09:20:28 поподне »
Проблем је што и оно што купиш нема декларацију на ћирилици. Не знам да ли сам у животу видео више од три-черити пута декларацију било ког производа на ћирилици. Али све то некако прећутим, док не видим да црква штампа на латиници, то ме избаци из такта.

Ово йе само послѣдњи ступањ, када се покушава народу и штиво о цркви наметнути на хрватской латиници.
Иза овога очигледно не стойи наша Црква него страна секта, што се ясно види по непостояњу нашега писма на мрежном сѣдишти. И овай латиничар "прадѣда" йе вѣроватно уредник сѣдишта, овдѣ дошавши само како би оставио везу ка њему.

Што се производов на нашем писму тиче, њих готово да више и нема. Таква се политика спроводи већ годинами, прогона нашега писма. И када видим негдѣ нешто од производов на нашем писму, то йе обично македонско.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Pravoslavni manastiri
« Одговор #5 послато: Јун 16, 2015, 11:32:41 поподне »
Без обзира што је неко уложио свој труд и сакупио на једно место већи број српских манастира, морам да кажем да језиво изгледа што је све написано латиничким писмом. Мене то све подсећа на време Другог светског рата и усташке покушаје стварања Хрватске православне цркве. Да су којим случајем усташе победиле у Другом светском рату, то би управо тако требало да изгледа, зато је запрепашћујуће да неко кроз такву форму данас представља српске манастире.

Морамо бити упорни, чак и провокативни, на сваком мјесту гдје се можемо појавити треба опомињати да се ћирилица користи. Имамо само једнога ћаћу-отац, па тако и једно писмо, а ако их је више, онда смо свачији и ничији.

Ван мреже пек

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 82
Одг: Pravoslavni manastiri
« Одговор #6 послато: Децембар 30, 2019, 10:25:44 пре подне »
 Ево неких сајтова о манастирима ( нормално ћириличних) http://www.pravoslavna-srbija.com/ http://svetinjebraniceva.rs/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=17&Itemid=73