Порекло становништва > Дијаспора

Срби у Албанији

<< < (2/2)

Христифор:
Урбани митови који не би требали да се износе на јавном медију сем ако се не истраже и докажу исти. Ријалити начин размишљања дрма све сфере друштва.

Malesevic:

--- Цитат: Христифор  Новембар 25, 2022, 11:46:40 пре подне ---Урбани митови који не би требали да се износе на јавном медију сем ако се не истраже и докажу исти. Ријалити начин размишљања дрма све сфере друштва.

--- Крај цитата ---

Слажем се, али не мислим да је то само до ријалитија. Неко је споменуо Галипољске Србе, а сећам се да је ту причу о милион Срба у Турској донео неки професор који је наводно срео у Галипољу неког Србина, коју му се жалио да их је матична држава заборавила и да их има милион... Али мислим да та прича сеже у 60-е године прошлог века, када су ријалитији још били непознаница, али као што видимо сензационализам је увек био друштвено пожељан  и занимљивији од чињеница.

Gorance:

--- Цитат: Malesevic  Новембар 25, 2022, 12:30:41 поподне ---Слажем се, али не мислим да је то само до ријалитија. Неко је споменуо Галипољске Србе, а сећам се да је ту причу о милион Срба у Турској донео неки професор који је наводно срео у Галипољу неког Србина, коју му се жалио да их је матична држава заборавила и да их има милион... Али мислим да та прича сеже у 60-е године прошлог века, када су ријалитији још били непознаница, али као што видимо сензационализам је увек био друштвено пожељан  и занимљивији од чињеница.

--- Крај цитата ---
Што је најгоре, то је дипломата наш рекао који ради у амбасади у Турској.

Христифор:
Мислим да је  цела прича кренула прво са наводних милион до два Бошњака у Турској па су их неки одавде  по шаблону прекрстили у Србе. Обе верзије су плод маште.

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију