ДНК порекло > Српски ДНК пројекат

Љељчаји и сродна братства са Пештера

(1/9) > >>

rugovac:
Приметио сам да се на листи под презименом Селмановић из Баћице у заградама наводи Клименти.

То треба уклонити јер све наводи да они нису Клименти по роду но по дому што би рекао Вешовић.

Као доказе за ово наводим следеће:
1. Сами Љељчаји су потрврдили да потичу из Шекулара мени лично. (о томе зна Видоје013 који је исто ступио у контакт са њима)
2. И други Селчани са којма сам контактирао то исто потврђују.

Из свега овога произилази:

1. Селмановићи и остали са Пештери потичу од Љељчаја али да нису Клименте као што то нису ни Љељчаји.

2. У питању је бројан род који показује колико је становништво на Балкану измешано јер се овде види да су они кроз неколико векова променили три религије и два језика (прво су прихватили албански у Климентима) а онда на Пештеру и српски/бошњчки дефинитивно пре двадесетак година (Селмановићев отац који је рођен у Баћици говори албански).

3. Једино је чудно да су Шекуларци дозволили да та климентска одива узме и одведе тога малога Шекуларца у свој род јер то није у складу са традицијом да деца остају у очевој кући и кад се мајка преуда.

Bane:
Стварно би било пожељно да се питање тог рода једном коначно разјасни.
Ја не знам да ли су Клименти или Шекуларци али оно што је сигурно је да им број није занемарљив.

Nebo:
Постоји ли блискост између хаплотипа тестираног Шекуларца из Жупе Александровачке (Е1б) са резултатима до сада тестираних Климената? Можда ту лежи нека веза између Шекулараца и Лелчаја...?

Bane:

--- Цитат: Nebo  Јануар 31, 2017, 07:45:39 поподне ---Постоји ли блискост између хаплотипа тестираног Шекуларца из Жупе Александровачке (Е1б) са резултатима до сада тестираних Климената? Можда ту лежи нека веза између Шекулараца и Лелчаја...?

--- Крај цитата ---

Погледао сам његов хаплотип и рекао бих да блискости нема. Бар не довољно да кажемо да се ради о истом роду.

Синиша Јерковић:

--- Цитат: Rugovac  Јануар 31, 2017, 07:03:05 поподне ---Приметио сам да се на листи под презименом Селмановић из Баћице у заградама наводи Клименти.

То треба уклонити јер све наводи да они нису Клименти по роду но по дому што би рекао Вешовић.

Као доказе за ово наводим следеће:
1. Сами Љељчаји су потрврдили да потичу из Шекулара мени лично. (о томе зна Видоје013 који је исто ступио у контакт са њима)
2. И други Селчани са којма сам контактирао то исто потврђују.

Из свега овога произилази:

1. Селмановићи и остали са Пештери потичу од Љељчаја али да нису Клименте као што то нису ни Љељчаји.

2. У питању је бројан род који показује колико је становништво на Балкану измешано јер се овде види да су они кроз неколико векова променили три религије и два језика (прво су прихватили албански у Климентима) а онда на Пештеру и српски/бошњчки дефинитивно пре двадесетак година (Селмановићев отац који је рођен у Баћици говори албански).

3. Једино је чудно да су Шекуларци дозволили да та климентска одива узме и одведе тога малога Шекуларца у свој род јер то није у складу са традицијом да деца остају у очевој кући и кад се мајка преуда.

--- Крај цитата ---

Руговче, прегледао сам већину тестираних Климената са сјевера Црне Горе и Рашке области, поменућу да ту има приличан број породица: Кујевићи, Хаџићи, Аговићи, Муслићи, Бјеловођани, Омеровићи, као и Селмановић са нашег пројекта. Сви они дијеле близак хаплотип са карактеристичним вриједностима и несумњиво је да се ради о једном братству. То братство са обзиром на разгранатост свакако није толико младо , да би то све могли бити потомци неке одиве из Шекулара. Сем тога, у необјављеним резултатима имамо једног исељеног Клименту католика из Срема који се потпуно уклапа у ову климентску групу.

Не треба да спомињем да су резултати Љељчаја такође типични климентски.

Према томе, практично нема сумње да је профилисана главна група клименташких братстава, а Љељчај генетски гледано јесте Климента и није Шекуларац.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију