Скорашње поруке

Странице: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Хрватска - Република Српска Крајина / Одг: Етничко чишћење Срба у Хрватској
« Последња порука Malesevic послато данас у 03:57:15 поподне »
Данас су иначе избори у РХ. Као позитивну ствар изборне кампање треба напоменути да је СНВ отворило више Српских центара у Хрватској. Конкретно у Книну, Мославини, Лици и Славонском броду, као и да је започета изградња Српског центра у Ријеци.
2
Савети за тестирање / Одг: Dante Labs
« Последња порука Malesevic послато данас у 03:52:38 поподне »
Ja cu probati da povratim novac. A Ako DNK poreklo bude nesto uspelo da organizuje u lokalu na ovu temu u skorijoj buducnosti - rado cu im dati svoj novac.

Нисам добио одговор ни на нови мејл који сам послао пре 7 дана, тако да мислим да ћемо ми врло тешко видети и уложени новац и резултате. Можда не било лоше да "Порекло" генерално да препоруку да се на Данте Лабс више не раде тестови јер беспотребно је да људи губе свој новац.

Цитат
Јел могуће да су само Италијани у игри (сетите се серије 'Ало,'ало)? Јел не може код Јапанаца,Хонг Конг, Немачка, Сингапурћана што би рекао Шојић?

Као седиште компаније ипак се не наводи Италија, већ је централа у САД. У Италији је очигледно нека испостава за Европу.
3
Видим да су данас стигли резултати. Колико видим грана Демића би могла бити стара око 300-400 година.

Хвала, Синиша.

Демић из Брубња и ја дијелимо два заједничка SNP-а низводно од J2b1-M205>Y155375>Y218405>Y218111>Y218595, то су SNP-ови FT377823/Y218180 и FT378937. У наредном периоду ћемо их кандидовати код YSEQ-а, па ћемо провјерити на њих Демића-Даштовића и друге Банијце који су позитивни на SNP Y218595.

Што се родословне везе тиче, огранак из Брубња је у то село прешао из Класнића током друге половине XIX вијека. У самом Класнићу је још током друге половине XVIII вијека било најмање 5 породичних задруга Демића, тако да вјерујем да су оне настале постепеном диобом првобитне породичне задруге Демића која је могла постојати половином или крајем XVII вијека.
4
Језикословље / Одг: Утицај матерњег језика на црте лица и облик вилице
« Последња порука Gorance послато данас у 08:56:10 пре подне »
Пази се, ментални мрс за време поста може горе да буде него да не постиш  :D
Апсолутно се слажем!
5
Језикословље / Одг: Утицај матерњег језика на црте лица и облик вилице
« Последња порука Gorance послато данас у 08:55:03 пре подне »
Па ђе ме нађе сад за вријеме Великог поста😂. Нећу моћи да спавам цијелу ноћ од помисли на пршуту и свињску маст…
;D ;D ;D
6
Језикословље / Одг: Утицај матерњег језика на црте лица и облик вилице
« Последња порука ДушанВучко послато данас у 12:19:42 пре подне »
Па ђе ме нађе сад за вријеме Великог поста😂. Нећу моћи да спавам цијелу ноћ од помисли на пршуту и свињску маст…
Пази се, ментални мрс за време поста може горе да буде него да не постиш  :D
7
Језикословље / Одг: Утицај матерњег језика на црте лица и облик вилице
« Последња порука VeljkoDj послато Април 15, 2024, 06:59:46 поподне »
Не знам за црте лица,али за ашов вилице (типа Стево Жигон) мислим да је заслужна карнивор (Big game) исхрана у палеолиту. Наиме, људи нису имали каријес,артритис, били су вишљи о живели дуже (уколико нису налетели на сабљастог тигра.Кад пређоше на биљке,зрневље смањише се висински,мождано идобише мање вилице са скупљеним и спрчканим зубима (ala House of Windzor).Бај д уеј, скратио им се животни век,мождана маса,добише каријес и артритис и још сто невоља,ццц... Људи, баталите бар шећер,маргарин и посан качкаваљ за почетак. Маслац о свињска маст закон! ;)
П.С. И баталите сунцоккретово (биљно уопште)уље! ;D
Па ђе ме нађе сад за вријеме Великог поста😂. Нећу моћи да спавам цијелу ноћ од помисли на пршуту и свињску маст…
8
Крајишки родови / Одг: Банијски огранак Крича, хаплогрупа J2b1-M205>Y155375>Y218111
« Последња порука drajver послато Април 15, 2024, 05:59:04 поподне »
Данас је наручен Big Y-700 тест за један огранак Демића из Америке (потомци Стојана Демића из Брубња).

Не можемо са сигурношћу утврдити од које породичне задруге Демића из Класнића се тај огранак одвојио, али не би требало бити изненађења пошто већ имамо резултате Демића-Даштовића и Демића-Тубића из Класнића, као и Демића из оближњих Бијелих Вода.

Видим да су данас стигли резултати. Колико видим грана Демића би могла бити стара око 300-400 година.
9
Хрватска - Република Српска Крајина / Одг: Маринковић (Лика)
« Последња порука drajver послато Април 15, 2024, 05:55:54 поподне »
1. лички Маринковићи који славе Ђурђевдан у кореничким насељима: Бунић, Доњи Мекињар и Трнавац, од њих једна породица у Врањској/Босанска Крупа, припадају хаплогрупи E-V13

Лички Маринковићи из горе поменутих насеља су SNP профилисани и припадају грани E-V13>L241>Z21362

Маринковићи су профилисани у склопу накнадне профилације Family Finder резултата са FTDNA.

Са Маринковићима су ближе повезани Лужаићи из Дабра код Оточца који такође славе Ђурђевдан, а мислим да им нису далеко ни никољштаци Кончаревићи у Далмацији и лички Орлићи. Ни банијски Бунчићи лазаревштаци не стоје далеко од ове двије групе.
10
Историја и генетика / Одг: Старо српско становништво жупе Плав
« Последња порука Grbić послато Април 15, 2024, 04:45:06 поподне »
Dejan Vukićević i ja smo za vikend bili u Plavu i testirali neke rodove

U okviru svetskog DNK meseca testirani su:

-Bošković,Velika,Sv. Alimpije
-Ognjanović,Velika,Sv. Alimpije
-Stamatović,Plav,Sv. Alimpije
-Vuković,Velika,Djurdjevdan
-Martić,Brezojevica,Djurdjevdan

WGS test kod Dante Labsa( kupljeni ranije,ne kupujem više dok se ne iskristališe situacija sa Danteom).

-Radević,Velika,SV. Alimpije
-Petrović,Velika, SV. Alimpije
-Vučetić,Brezojevica,SV.Alimpije

Странице: [1] 2 3 4 5 6 ... 10