Аутор Тема: Попис чланова пољопривредног друштва БиХ?  (Прочитано 926 пута)

Ван мреже Барјактаревић

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 97
Попис чланова пољопривредног друштва БиХ?
« послато: Мај 28, 2020, 10:52:47 пре подне »
Док сам истраживао порекло случајно сам налетео на књигу која је како сам ја схватио везана за чланова пољопривредног друштва у БиХ. Мислио сам да пише само о пољопривреди а после чујем да има и неких пописа са именима и презименима. Уколико неко има књигу у пдф формату нека пошаље. Хвала .

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Попис чланова пољопривредног друштва БиХ?
« Одговор #1 послато: Мај 28, 2020, 11:06:22 пре подне »
Док сам истраживао порекло случајно сам налетео на књигу која је како сам ја схватио везана за чланова пољопривредног друштва у БиХ. Мислио сам да пише само о пољопривреди а после чујем да има и неких пописа са именима и презименима. Уколико неко има књигу у пдф формату нека пошаље. Хвала .

Можеш ли да нам кажеш наслов и аутора те књиге?



Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5303
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Попис чланова пољопривредног друштва БиХ?
« Одговор #2 послато: Мај 28, 2020, 11:41:24 пре подне »
Док сам истраживао порекло случајно сам налетео на књигу која је како сам ја схватио везана за чланова пољопривредног друштва у БиХ. Мислио сам да пише само о пољопривреди а после чујем да има и неких пописа са именима и презименима. Уколико неко има књигу у пдф формату нека пошаље. Хвала .

Вероватно мислиш на "Српско привредно друштво" а не на пољопривредно? Никад нисам чуо за неко "пољопривредно друштво БиХ". Додуше, и Српско привредно друштво "Привредник" је деловало у Хрватској а не у БиХ...
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Попис чланова пољопривредног друштва БиХ?
« Одговор #3 послато: Мај 28, 2020, 01:10:21 поподне »
Вероватно мислиш на "Српско привредно друштво" а не на пољопривредно? Никад нисам чуо за неко "пољопривредно друштво БиХ". Додуше, и Српско привредно друштво "Привредник" је деловало у Хрватској а не у БиХ...

Можда је и било.

У каталогу Тузланског архива има доста архивске грађе разних српских удружења у БиХ (19-20. век).



Ван мреже Барјактаревић

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 97
Одг: Попис чланова пољопривредног друштва БиХ?
« Одговор #4 послато: Мај 28, 2020, 02:34:21 поподне »
Ма ништа, једино што сам пронашао је "Аграрни покрет сељака и северној Босни", али ту се налазе само неки иусечци из новина :'(. Хвала на интересовању за помоћ .