Аутор Тема: Припадници различитих хаплогрупа у сликама  (Прочитано 275105 пута)

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #680 послато: Јун 21, 2017, 02:54:59 поподне »
Када би Малагурски почео на неки начин промовисати Српски ДНК пројекат, то би било још делотворније од ове ситуације са Тешом.

Значи или је R1a (M458/Z280), или евентуално динарик север.  ;D
С обзиром колику страст показује у борби са новим светским поретком мислим да је лако и динарик југ :)

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #681 послато: Јун 21, 2017, 05:09:08 поподне »
С обзиром колику страст показује у борби са новим светским поретком мислим да је лако и динарик југ :)
Ако је Пољска земља порекла ,ипак је фаворит Р1а, али посебну страст у деловању за националне интересе и против тзв. новог светског поретка су показивали и они који су другог порекла, тренутно Малагурски, Фајгељ :)
« Последња измена: Јун 21, 2017, 05:11:31 поподне ДушанВучко »

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #682 послато: Јун 21, 2017, 05:15:53 поподне »
Такође и потомци немачких и чешких досељеника су били велике патриоте...оних који су дошли још у 19.веку као индустријалци,архитекте,инжењери...и углавном су прелазили у православље...Крагујевац је крајем 19.века био Европа у малом,развој индустрије,било је Чеха,Немаца,Грка,Јевреја...данас више не јер су постали Срби,али зна се ко је од кога,колегиница се напр.презива Рихтеровић,од чукунчукундеде Рихтера ( деда јој је бежао од Немаца у другом светском рату,одбио је да приступи њиховој војсци,па му је претила зна се која казна)...
« Последња измена: Јун 21, 2017, 05:23:04 поподне ДушанВучко »

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #683 послато: Јун 21, 2017, 05:39:28 поподне »
Породица Малагурски има порекло да су потомци једног пољског војника (с Мале Горе) који се борио овде против Турака, нашао жену и остао ту да живи.

Не би било лоше њега тестирати.
Мислио сам да су Малагурски Буњевци. Због Маре Малагурски, која је била једна од седам жена делегата на Великој народној скупштини у Новом Саду, где је представљала Буњевце. Мара Малагурски је у Суботици основала Буњевачко католичко дивојачко друштво, бавила се етнологијом и писањем.
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #684 послато: Јун 21, 2017, 06:18:40 поподне »
Мислио сам да су Малагурски Буњевци. Због Маре Малагурски, која је била једна од седам жена делегата на Великој народној скупштини у Новом Саду, где је представљала Буњевце. Мара Малагурски је у Суботици основала Буњевачко католичко дивојачко друштво, бавила се етнологијом и писањем.

Па, највероватније се потомци тог Пољака који су остали у католичанству данас осећају као Буњевци, али они који су прешли у православље као Срби.

У ствари, не знам да ли је Борис Малагурски уопште православац...
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #685 послато: Јун 21, 2017, 08:17:51 поподне »
Мислио сам да су Малагурски Буњевци. Због Маре Малагурски, која је била једна од седам жена делегата на Великој народној скупштини у Новом Саду, где је представљала Буњевце. Мара Малагурски је у Суботици основала Буњевачко католичко дивојачко друштво, бавила се етнологијом и писањем.

Он и јесте Буњевац, али му предак није дошао са Буне већ из Мале Горе (Мала Гуре) у Пољској као војник који је учествовао у Сенћанској битци (1697.) колико се сећам, оженио се локалном девојком из Суботице и асимиловао се међу Буњевце.

Па, највероватније се потомци тог Пољака који су остали у католичанству данас осећају као Буњевци, али они који су прешли у православље као Срби.

У ствари, не знам да ли је Борис Малагурски уопште православац...

Мислим да је католик, али не знам колико је религиозан...
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #686 послато: Јун 21, 2017, 10:21:57 поподне »
Мислим да је католик, али не знам колико је религиозан...

Мислим да он уопште не хаје за то.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #687 послато: Јун 21, 2017, 10:45:35 поподне »
Када би Малагурски почео на неки начин промовисати Српски ДНК пројекат, то би било још делотворније од ове ситуације са Тешом.
Могу да преговарам. Иначе, Теша заинтересован за двојац Рајевац-Вукосављевић.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #688 послато: Јун 21, 2017, 11:10:02 поподне »
Зашто, па тема о пореклу Албанаца је један непресушан извор, о њој би могло да се говори данима, као што је више пута на овом форуму показано.  ;) Мислим да бих након те хипотетичке емисије стекао непријатеље и са срб-аутохтонистичке и са албанске стране, јер ни једнима ни другима се сторија о Бесима нимало не свиђа; првима јер тиме "проглашавам" Албанце потомцима једног палеобалканског племена (што је равно велеиздаји горој од Тадићеве и Вучићеве према Космету у њиховим очима), а другима јер им се тиме руши њихова панилирска и панстаробалканска конструкција ("Александар Македонски, Пир, Спартанци, Агрон, Теута, Диоклецијан и остали римски цареви са подручја Балкана, сви су они Албанци" и остале којештарије).  ;D

Заправо Свевлад је много напредовао у размишљањима, ставовима и знању од оног времена када је био новајлија на овом форуму, тако да користим ову прилику да му дам подршку да само тако настави.  :)
Ја сам се угледао на нашег великог вођу тј. новоизабраног председника, који је једном приликом правдајући промену своје политике у односу на пероид док је био у радикалима рекао да се само луд човек не мења.   ;D
« Последња измена: Јун 21, 2017, 11:11:35 поподне Свевлад »

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #689 послато: Јун 21, 2017, 11:15:44 поподне »
Него, гледам ову утакмицу вечерас (Мексико - Нови Зеланд), па ми је пажњу привукло име овог момка (новозеландски голман):

Stefan Tone Marinović is a footballer from New Zealand who plays as a goalkeeper for German club SpVgg Unterhaching. He is of Serbian descent.



Зна ли неко нешто о његовом пореклу?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #690 послато: Јун 23, 2017, 05:52:36 поподне »
Раде Кончар, И1 или Е - В13?



По свему судећи I1. Рођен је у месту Кончарев Крај (Лика). На 23andMe постоји презиме Кончар, Кончарев Крај, хаплогрупа I1.
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D0%B4%D0%B5_%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%87%D0%B0%D1%80
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1pEF_16JJStSoh6wk89WEcVBil8gpvcCfxHtmX-YvGBk/edit#gid=1578757744

Jelic

  • Гост
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #691 послато: Јун 24, 2017, 07:31:35 поподне »
С обзиром да имамо Брстину I2a на 23andme, могуће је да је и глумац Бранимир од истих:


Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #692 послато: Јун 26, 2017, 07:27:31 поподне »
Јесте од тих. Мој чукундеда дао добровољачку земљу његовом деди у Банату у замјену за имање у Херцеговини.

Ван мреже Rimidalv

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 524
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #693 послато: Јун 26, 2017, 11:01:42 поподне »
Он је из Банатског Великог Села. Тамо је после 2. светског рата насељавано становништво.

nikolic

  • Гост
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #694 послато: Јул 04, 2017, 07:15:20 поподне »
Приметио сам на Крајишком ДНК подухвату тестираног са презименом Дроњак. Ретко презиме, редак хаплотип. У светским оквирима најпознатији Дроњак је вероватно оснивач шведске групе Hammerfall по имену Оскар Дроњак, отац му је Србин, мајка Швеђанка. Можда је у некаквом сродству са тестираним.



Такође је једини М267 од свих Ј1 из табеле. Грана чини ми се карактеристична за Арапе?

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #695 послато: Јул 04, 2017, 07:25:25 поподне »
Приметио сам на Крајишком ДНК подухвату тестираног са презименом Дроњак. Ретко презиме, редак хаплотип. У светским оквирима најпознатији Дроњак је вероватно оснивач шведске групе Hammerfall по имену Оскар Дроњак, отац му је Србин, мајка Швеђанка. Можда је у некаквом сродству са тестираним.



Такође је једини М267 од свих Ј1 из табеле. Грана чини ми се карактеристична за Арапе?

M267 је генерално ознака за J1. Конкретно Дроњак има свега једно поклапање на YHRD и то на простору Баније. Тешко је рећи којој подграни J1 припада. Мало даља поклапања постоје у централној Италији и на Кавказу.

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #696 послато: Јул 04, 2017, 09:15:48 поподне »
Приметио сам на Крајишком ДНК подухвату тестираног са презименом Дроњак. Ретко презиме, редак хаплотип. У светским оквирима најпознатији Дроњак је вероватно оснивач шведске групе Hammerfall по имену Оскар Дроњак, отац му је Србин, мајка Швеђанка. Можда је у некаквом сродству са тестираним.



Такође је једини М267 од свих Ј1 из табеле. Грана чини ми се карактеристична за Арапе?
сликао сам се са њим и осталима из бенда пре десетак година кад су снимали спот у Београду, хе, хе

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #697 послато: Август 09, 2017, 02:36:13 поподне »
Nassim Nicholas Taleb, Либан, J2b



Не знамо још која је подграна. У Либану су присутне и J2b* и J2b1 и J2b2. На старим налазиштима је тамо пронађена M205. Данас висока фреквенција M241 постоји међу Маронитима.

Његови су иначе православци.

"Taleb was born in Amioun, Lebanon to Minerva Ghosn and Najib Taleb, a physician/oncologist and a researcher in anthropology. His parents were Greek Orthodox Lebanese with French citizenship, and he attended a French school there, the Grand Lycée Franco-Libanais.[10][11] His family saw its political prominence and wealth reduced by the Lebanese Civil War, which began in 1975."
https://en.wikipedia.org/wiki/Nassim_Nicholas_Taleb

Видим да је овде прокоментарисао свој резултат:
https://medium.com/@nntaleb/when-did-lebanese-christians-start-speaking-french-771603969932

My great-great-great-great-greatfather, Taleb Nabbout Medawar (The “Taleb of my name”, his J2b Haplogroup decries a Greek ancestry), did business with Marseilles and his children had a company called “ATF” (Abraham Taleb Freres) in 1845, using “Freres” in Tripoli, Leb.

Помиње потенцијално грчко порекло због хаплогрупе, иако је вероватније да су староседеоци ту (много пре Грка).

У сваком случају, занимљиво да се на истраживањима код Либанаца J2b јавља углавном код православаца и маронита.

Слика из студентских дана (је л' личи на Драгана Јове Торбицу, или шта?) :):

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #698 послато: Август 09, 2017, 02:49:15 поподне »
Слика из студентских дана (је л' личи на Драгана Јове Торбицу, или шта?) :):


;D

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #699 послато: Август 13, 2017, 01:05:17 поподне »
Наши фудбалери су погодни за ову тему. Код сваког рода малтене постоји неки фудбалар, мање, или више познат. :)

Милан Родић (Дрвар), потенцијални I2-CTS10228, A1328+ (род крајишких "Аранђеловштака")


Немања Радоја (Нови Сад), потенцијални E-V13, PH1246+ (род Васојевића)