Науке и научне дисциплине > Физичка антропологија

Срби, трећи највиши народ на свијету

<< < (51/51)

Сегфаулт:

--- Цитат: Ojler  Децембар 04, 2022, 11:23:37 поподне ---Да је до тога рачунам да би се одразило и код других народа. Нису хормони присутни само у месу које једу Холанђани.

--- Крај цитата ---

Кад сам ја био мали (беше давно  :D), говорило се да смо ми "Галофак" генерација. Али се такође имало и домаће и непрскано и планинско јагње и слично. Свега тога у Холандији нема одавно. Простора је јако мало, животиње су сабијене. Немам доказе за то, али се у Холандији обично каже да Холанђани користе најмање антибиотика на свету, за људе. Али зато животиње за људску исхрану, користе највише хемикалија на свету, укључујући антибиотике и хормоне. Све то наравно дође на крају на исто мести и заврши круг, нађе се у људском организму.

Холанђани су порасли 12 цм од 1950. године. А нису били гладни пре тога. У истом периоду, Американци су остали исти. Месо је један од фактора, али Холанђани немају Тексас ни ресурсе да гаје говедину. То су могли тек кад су хормони ушли у широку употребу, пре тога је риба била чешћа у исхрани. А риба је долазила из Северног мора, где нису требали хормони.

Последња Холандска истраживања указују на то да се просечна висина Холанђана заправо лагано смањује. Не само због прилива имиграната, који долазе највише из земаља где је просек висине мањи, као што су Мароко и Индонезија, већ се и просечна висина "правих Холанђана" полако смањује.

Сегфаулт:

--- Цитат: Gorance  Децембар 04, 2022, 10:42:02 поподне ---Поздрав, не желим да ти противуречим, само да ти изнесем моје гледиште. Стари кум ми је преко 190 док му је супруга једва 160. Старији син му нема ни 175, док му је млађи на оца, преко 190. Читао сам негде да временска дужина дојења новорођенчеда  доста утиче на на висину, али и стаменост (не мислим оно висок,мршав,џигљав, него људина). Нема ништа здравије за дете од мајчиног млека. Није исто кад мајка доји дете 3 године (што је раније било нормално) и кад дају детету вештачко млеко у праху. Што се тиче архитектонских стандарда, ја бих више волео да су лавабо и wc шоље бар за 20-ак cm вишље од пода него што су сада ;D

--- Крај цитата ---

Стара изрека каже да се ниједан миш није под пластом сена удавио  ;) нема везе што је жена доста нижа. Само је онда стандардна девијација већа код деце. Знам и ја за случајеве да је ћерка виша од сина и слично. Међутим, мора бити већи број деце, да се нека "статистика" наслути. Код мене је било осморо и деветоро са мајчине и очеве стране. И то је наравно премало да се извуче неки валидан закључак, али двоје, троје је баш недовољно.

Ко воли статистику, може овде да је нађе. Пошто сам нов на форуму, не умем још да постављам слике и слично, али овај сајт има графика и поређења до миле воље: https://ourworldindata.org/human-height

Има чак и график односа калорија од протеина и просечне висине  :D
https://ourworldindata.org/grapher/share-of-calories-from-animal-protein-vs-mean-male-height

Nebo:

--- Цитат: ДушанВучко  Децембар 04, 2022, 01:23:08 пре подне ---Роде, први смо макар у нечему, нема везе...

--- Крај цитата ---

Усрећили смо се са њиховом висином  ::)
Није ово у Катару такмичење у висини, него у ногометашкој вештини...
А ту смо далееееекоооо од врха...

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију