Науке и научне дисциплине > Шарже и ординарије

Орлово крило / Eagle's Wing

<< < (2/3) > >>

Сол:
Упитна iе веза грба из Сопоћана са старом венецианском порорицом Малипиеро.

Amicus:

--- Цитат: Сол  Децембар 01, 2016, 10:07:45 поподне ---Упитна iе веза грба из Сопоћана са старом венецианском порорицом Малипиеро.


--- Крај цитата ---

Дохватих сад ту књигу, и видим да сам све побрљао. :-[ Што и не чуди, кад је аутор измешао и оригиналне слике, и реконструкције, и реконструкције сличних домаћих, али и немачких грбова... :P

У главном у прилогу је слика, па да не лутамо више, а ја ћу убудуће да припазим шта и како преносим. ::)

Дакле, у питању је челенка протовестијара (или логотета) Томе, која је приказана на једном од многобројних уломака споменика, који су пронађени у Сопоћанима. У челенци је само крило, дакле ипак не и канџа, што сам ја помешао са реконструкцијом немачког грба, који аутор даје недуго затим.



Поред овог приказа шлема са челенком, у Сопоћанима је откривен и штит са крилом, а тај није титулисан ни на кога, јер натпис није сачуван у целости.


Amicus:

--- Цитат: Сол  Децембар 01, 2016, 10:07:45 поподне ---Упитна iе веза грба из Сопоћана са старом венецианском порорицом Малипиеро.


--- Крај цитата ---

Сетих те се Сол, погледај овај колорисани грб Малипера, настао некад у XVI веку. ;)



Грб је, веровао или не, са грчке иконе Светога Јована, и налази се заједно са још једним, тај припада Констанцама.

Погледај како изгледа та икона.



Више на: Μια μοναδική εικόνα από την εκκλησία της Παναγίας Ελεούσας της Αθηένου

Сол:

--- Цитат: Amicus  Јануар 02, 2017, 04:38:49 поподне ---
Грб је, веровао или не, са грчке иконе Светога Јована, и налази се заједно са још једним, тај припада Констанцама.

Погледај како изгледа та икона.




--- Крај цитата ---

Браво Amicus-e, око соколово!! ХВАЛА!!! 
Прелеп рад са изузетно редким приказом грба - као и на жалост већ безброiно пута до сада виђених покушаiа скрнављења озарених Светачких наличiа од сила нечастивих.

Amicus:
Реконструкција српског хусара


цртеж Д. Васиљевића

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију