ДНК порекло > Савети за тестирање

ХИТНО - потребна помоћ око дозволе за извоз генетског материјала

(1/3) > >>

Срђан:
Поздрав свима,
летос сам се тестирао код ове домаће фирме и нису успели да утврде хаплогрупу...

Будем ја упоран иако ме оплело по џепу, сада сам купио комплет преко 23andMe и напуним епрувету и кренем да враћам назад у САД, да бих од фирме која шаље Федекс за Америку сазнао да требам да попуним гомилу папира да би успео да пошаљем то назад.

А најпроблематичнија је нека дозвола за извоз моје пљувачке (већу будалаштину нисам чуо), треба нека овлашћена лабораторија да изда то, питао сам ове из ДНК.рс они веле да немају то, алида знају да је скупо и да се дуго чека.

Па ме интересује да ли је неко то већ радио, да ме упути негде или било какву помоћ, пошто сам ја већ искористио епрувету, па узорак не може дуго да стоји. Јесте да има она течност за стабилизацију, али и поред тога, да ли можда да ставим у фрижидер ?

Хвала пуно,
Срђан

vojinenad:

--- Цитат: Срђан  Март 04, 2016, 12:59:20 пре подне ---Поздрав свима,
летос сам се тестирао код ове домаће фирме и нису успели да утврде хаплогрупу...

Будем ја упоран иако ме оплело по џепу, сада сам купио комплет преко 23andMe и напуним епрувету и кренем да враћам назад у САД, да бих од фирме која шаље Федекс за Америку сазнао да требам да попуним гомилу папира да би успео да пошаљем то назад.

А најпроблематичнија је нека дозвола за извоз моје пљувачке (већу будалаштину нисам чуо), треба нека овлашћена лабораторија да изда то, питао сам ове из ДНК.рс они веле да немају то, алида знају да је скупо и да се дуго чека.

Па ме интересује да ли је неко то већ радио, да ме упути негде или било какву помоћ, пошто сам ја већ искористио епрувету, па узорак не може дуго да стоји. Јесте да има она течност за стабилизацију, али и поред тога, да ли можда да ставим у фрижидер ?

Хвала пуно,
Срђан

--- Крај цитата ---
Колико знам никако у фрижидер. И ја сам имао сличан проблем пошто ме човек чији узорак сам требао да узмем развлачио скоро два месеца, плус време проведено у путу пошиљке. Додуше, није у епрувети био брис него само она течност, али стајало је баш дуго, 01. новембра је послато из Хјустона, а брис је узет тек крајем јануара, тако да је у Хјустон стигао тек 17. фебруара. Епрувете сам држао на собној температури, али сам водио рачуна да није претопло због грејања.
Што се тиче те дозволе за извоз то први пут чујем. Ја сам имао изјаву коју сам саставио у смислу: Ја, доле потписани xxxxxxx, под пуном кривичном и материјалном одговорношћу изјављујем да приложена пошиљка садржи узорке мог бриса, које за потребе ДНК анализе шаљем у ФТДНА  (у твом случају 23andMe) лабораторију у (ставиш адресу где шаљеш). Резултати анализе су искључиво за моју личну употребу. Испод ставиш датум, име презиме, адресу, јмбг, бр. лк. и својеручни потпис.
Ја сам имао тај проблем да у поштама нису хтели да приме него сам морао на царину да носим. Па и тамо је први пут када сам био било покушаја да ме врате јер има неупућених, све зависи која је смена у питању. Било је неких којима када сам споменуо ДНК само су завртели главом и тражили савет од колега, али хвала Богу на крају сам ипак успео да пошаљем без проблема. Задња два пута (слао сам за мене и за још неколико људи) слао сам тако што сам одлазио у нову пошту у Земуну (на крају Угриновачке) где су ме прво упућивали на шалтер за царињење (улаз до њих у истој згради). То је служба царине која је до пре пар месеци била у пошти 6 код железничке станице. Они обично само баце поглед да виде да ли је то што сам им рекао и само климну главом. Онда се вратим поново улаз до њих у пошту на шалтер за слање поште где им само кажем да су ови одобрили и то је то. Попуни се неки папирић, убаци у коверат са ваздушним јастучићима (обавезно искористим прилику да пуцнем два,три), плати неких 350-400 дин., и то је то. Мој савет ти је да одеш тамо, ништа не спомињеш да си већ био било где и да ти је било ко рекао за било какву дозволу.
Срећно!

Amicus:
Кажи да шаљеш прибор за букални брис и завршена ствар. Проблем направи појам узорак који се у поштанском саобраћају третира другачије, и онда ти зато траже гомилу папира, јер рачунају да тај узорак може бити заражен и зика вирусом. То је цака која је многим људима направила додатног посла без потребе.

rajo:
Шаљи обичном поштом, какав црни Федекс - у самој пошти ако праве проблем тражи да попуниш царинску декларацију на којој напишеш "букални брис за испитивање родослова" и реци поштанској службеници "ако врате са царине нека врате". Неће вратити...

Срђан:
Досадашња искуства су очај живи.

Фирма која је заступник Федекса за Србију су неки тешки говнари, јавила ми се нека краветина која ми није дозвољавала да проговорим, сва званична...

Фора је неће да узму пошиљку јер не добијају паре него морају од Федекса да наплате, и крава безобразна је гледала да ме одбије како зна и уме.

Пошаљем слику и онда је почела да ме зеза, како треба неко писмо ауторизације, та посрана дозвола...

Има код вас корисних савета, видећу шта могу да урадим, радује ме то што брис може дуго да траје ...

Поздрав и хвала вам пуно

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију