ДНК порекло > Српски ДНК пројекат

Српски ДНК Пројекат- примједбе

(1/70) > >>

Синиша Јерковић:
Отварам ову тему на којој можете поставити питања или дати примједбе у вези уређивања на Српском ДНК Пројекту.

Данас сам почео да сређујем Пројекат на начин да унутар хаплогрупа формирам јасно одређене родове. Шта то значи?

То значи да ће бити груписани сви они хаплотипови који могу потенцијално да сачињавају један род. Род у овом смислу ће бити они појединци који су имали заједничког претка најкасније у средњем вијеку ( то је негдје распон до 1000 година). Код неких ће то бити мање , код неких више. Негдје ће бити и измјена, посебно код оних са малим бројем маркера.

Неће више постојати Општи кластер, јер ће род сачињавати и појединци који немају бликсих хаплотипова, али ћу их одвојити посебно као род у настанку, док се не појаве ближи.

Мислим да са овим идемо ка циљу због којег и постоји овај форум, а то је да кроз генетичке родове дођемо и до генеалошких родова.

Такође, умјесто досад ћесто кориштеног термина "кластер" користићу термин "род", као суштински домаћи и јаснији.

За сад сам одрадио хаплогрупу Е гдје можете да видите у чему се састоји промјена, а надаље ће тако бити одрађено и за остале хаплогрупе. Надам се да ће пројекат овим постати прегледнији и кориснији.

Небојша:
Свака част Синиша. Поред тога што ће днк пројекат бити прегледнији, ово ће умногоме олакшати рад на Пореклу.

Муњени Ћелић:
Није згорег да се сада поред презимена, убаци и ознака тестираног са FTDNA, Y-Search, ДНК лаб. у БГД, итд. како би се и ми, али и странци лакше сналазили и поредили податке.

Окир СРБ:

--- Цитат: Синиша Јерковић  Октобар 18, 2014, 03:20:31 поподне ---За сад сам одрадио хаплогрупу Е гдје можете да видите у чему се састоји промјена, а надаље ће тако бити одрађено и за остале хаплогрупе. Надам се да ће пројекат овим постати прегледнији и кориснији.

--- Крај цитата ---
Зар Комљеновић са Баније не упада у кластер Васојевића?

Са Ђукићем има поклапање 19/20, са Бојовићем 18/20...

Муњени Ћелић:
И Каран је Мацура? А зашто није онда и Хаџиахмедовић који има поклапање 12/12 са Мацурама и Пространом?  ;D

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију