Вјера и култура Срба > Ствараоци

Порекло Ex Yu рок музичара

<< < (2/27) > >>

Небојша:
Горан Шепа - Гале (Кербер). Пореклом из Лике (хаплогрупа J1c).

Nebo:
Ево, колико ја знам:
Изворно презиме Боре Ђорђевића је, заправо, - Ђорђијевић, од овог братства из Мурине, који су огранак Бабића - Ћетковића из Шекулара.
Предак се негде крајем 19. века иселио у Србију. Славу су тамо променили и узели су Аранђеловдан; није ми познат разлог, можда по тазбини или тако нешто. Презиме им је прилагођено локалном (чачанском) изговору.
По свему овоме, требало би да је Бора динарик S17250.
Било би лепо кад бисмо могли да га приведемо на тестирање да се ова прича потврди.

Nebo:

--- Цитат: Brđanin  Јул 05, 2017, 09:23:13 поподне ---Васојевић је Звонимир Ђукић Ђуле из Ван Гога.

--- Крај цитата ---

Ђуле је, и по мојим сазнањима, Васојевић.
Међутим, слави Светог Алимпија, што је занимљива слава у нашем крају, јер је славе родови који су старином из Цеклина (Ралевићи и др).

Jelic:

--- Цитат: ДушанВучко  Јул 05, 2017, 09:27:11 поподне ---Е могуће,још један пример ,као и други Шекуларци који сматрају да су Васојевићи,значи требало би Бора динарик север да буде,још ако слави Св.Јована,вероватно

--- Крај цитата ---

Борини Ђорђевићи су као што сам рекао, од шекуларски Ћетковића који славе Ђурђевдан и јесу исто "динарик север".

ДушанВучко:
Ненад Јанковић (Неле Карајлић),Сарајево...по презимену оца не бих знао,али је у интервјуу рекао да му је мајка од Билбија,то би требало да буду Никшићи из Босне,Билбије

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију