Вјера и култура Срба > Ствараоци

Најбољи србски глумци-порекло / Best Serbian actors/actresses - ancestry

<< < (46/51) > >>

Христифор:
Цицо Перовић је био врхунски глумац, штета што је напустио овај свет прерано.

Јовица Кртинић:

--- Цитат: Христифор  Јун 12, 2022, 11:12:09 поподне ---Цицо Перовић је био врхунски глумац, штета што је напустио овај свет прерано.

--- Крај цитата ---
Да, сјајан глумац. Антологијска је његова епизодна улога у филму "Три" Саше Петровића. Иначе, његова ћерка Весна је супруга проф. др Дарка Танасковића - https://www.poreklo.rs/2020/06/05/poreklo-prof-dr-darka-tanaskovica/

https://www.youtube.com/v/dnrvH8k12qw


--- Цитат: drajver  Јун 12, 2022, 09:43:02 поподне ---Милутин Бутковић, министар- рођен је у Београду, али колико ми је познато Бутковић је хрватско презиме

--- Крај цитата ---
Мислим да је он старијим пореклом из дубровачког залеђа. Сутра ћу проверити из прве руке.

Христифор:
Око Бутковићевог порекла и националности можда име одигра кључну улогу. Да је Драгутин врло изгледно би могао бити Хрват пореклом, али Милутин је у 99% случајева већински српско име.

drajver:

--- Цитат: Небо_Сав  Јун 12, 2022, 11:10:39 поподне ---Слободан Цицо Перовић! Сетих се једног давнашњег текста Б. Тирнанића  у којем је тврдио  да је "Салаш у Малом риту" најбоља југословенска серија свих времена.  И  да је лик Јакоба Јериха, кога је играо Перовић,  најкомплекснији лик ју-ратног филма... У време емитовања серије  се водила расправа о томе да ли је он позитиван или негативан лик...

--- Крај цитата ---

Цицо Перовић је из гружанског села Балосаве. За тамошње Перовиће стоји сљедеће:

"Перовићи су једна фамилија са Величковићима." А за Величковиће: "Величковићи и Мршовићи су један род. Чукундед Амиџа је дошао из Старог Влаха. Славе Никољдан."

Колико ми је познато, немамо тестираних из ових породица.

Грк:
Недавно је преминуо глумац Давор Јањић. Рођен је у Тузли, а видим да је Јањића (Аранђеловдан) било у Горњим Пиперима на Мајевици, који су поријеклом из Херцеговине.

Зна ли се ишта о његовом поријеклу по оцу?

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију