Вјера и култура Срба > Ствараоци

Најбољи српски редитељи-порекло

<< < (2/12) > >>

Nebo:

--- Цитат: Nebo  Децембар 29, 2016, 11:48:19 пре подне ---Од Кадијевића из Имотског. Имамо једног R1a.

--- Крај цитата ---

Лука ме опомиње да имотски Кадијевићи славе Светог Луку (што је тачно, јер знам једну њихову породицу), док тестирани Кадијевић из Мостара слави Јовањдан. Тако да, вероватно, отпада R1a, a као могућа ХГ фигурира динарска јужна.

Синиша Јерковић:
Живорад Жика Митровић, редитељ филмова: Капетан Леши, Ужичка Република и Марш на Дрину је из Горње Бадање под Цером.

Синиша Јерковић:

--- Цитат: Nebo  Децембар 29, 2016, 12:05:37 поподне ---Лука ме опомиње да имотски Кадијевићи славе Светог Луку (што је тачно, јер знам једну њихову породицу), док тестирани Кадијевић из Мостара слави Јовањдан. Тако да, вероватно, отпада R1a, a као могућа ХГ фигурира динарска јужна.

--- Крај цитата ---

За Ђорђа Кадијевића сам прочитао само да је рођен у Шибенику, немам података да је од Кадијевића из Имотског.

Српски краљ хорора.

Nebo:

--- Цитат: Синиша Јерковић  Децембар 29, 2016, 11:36:34 пре подне ---5. Емир Кустурица

--- Крај цитата ---

О пореклу Кустурица постоје разне варијанте. Има и на порталу о томе:
http://www.poreklo.rs/2012/03/14/poreklo-prezimena-kusturica/

Сећам се једног интервјуа где је сам Емир (Немања) причао како се у његовој фамилији зна да су пореклом из Дробњака и кад и како су се потурчили.

Nebo:

--- Цитат: Синиша Јерковић  Децембар 29, 2016, 12:14:05 поподне ---За Ђорђа Кадијевића сам прочитао само да је рођен у Шибенику, немам података да је од Кадијевића из Имотског.

--- Крај цитата ---

Јесте, од тих из Имотског је.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију