Аутор Тема: Српски ДНК Пројекат- примједбе  (Прочитано 140901 пута)

Ван мреже Витомир Радовић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 381
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #280 послато: Јун 01, 2018, 10:10:17 поподне »
Не могу да отворим Српски ДНК пројекат и да видим табелу са свим резултатима. Не знам гдје је проблем?

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #281 послато: Јун 01, 2018, 10:20:02 поподне »
Не могу да отворим Српски ДНК пројекат и да видим табелу са свим резултатима. Не знам гдје је проблем?

Значи, Вито, да се ради! 8)



Ван мреже Витомир Радовић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 381
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #282 послато: Јун 01, 2018, 10:28:55 поподне »
Одлично, Бранко ништа без тебе, а баш сам се био уплашио, не знајући у чему је проблем. Велико ти хвала и велики поздрав из Улциња.

Ван мреже Витомир Радовић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 381
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #283 послато: Јун 09, 2018, 02:41:07 пре подне »
Ја још увјек не могу да отворим табелу тестираних, а неки моји пријатељи из Србије могу. О чему се ради?

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #284 послато: Јун 10, 2018, 02:50:15 поподне »
Ја још увјек не могу да отворим табелу тестираних, а неки моји пријатељи из Србије могу. О чему се ради?
I Mi iz Republike Srpske otvaramo :) Pogledaj da nije nesto do tvog racunara.

Ван мреже Витомир Радовић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 381
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #285 послато: Јун 10, 2018, 07:12:08 поподне »
Све редом отварам, само не могу Српски ДНК пројекат. Не знам у чему је проблем.

Ван мреже Morski Ratnik

  • Гост
  • *
  • Поруке: 18
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #286 послато: Јун 16, 2018, 08:44:32 пре подне »
Ако иког занима мишљење обичног света,  мислим да већ сада старом изгледу Српског ДНК пројекта није ништа фалило. Шта више био је одличан. Ово сада је катастрофа што се мене тиче са неупоредиво мање информација. Надам се да се и даље ради на његовом изгледу, и да ће макар садржај информација бити исти. Иначе ако се већ кренуло у реформу изгледа сајта и току су радови на њему могло се окачити неко обавештење за (редовне) посетиоце сајта.


Ван мреже Грк

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1104
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #287 послато: Јун 16, 2018, 08:50:43 пре подне »
Да ли је мени нешто промакло, гдје је нестала база хаплотипова и зашто не могу да се улогујем на СДП (нема нигдје опције за регистрацију)

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #288 послато: Јун 16, 2018, 11:49:29 пре подне »
Мене уопште нема у новој бази.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #289 послато: Јун 16, 2018, 11:57:17 пре подне »
Полако људи... Дајте им времена да заврше... ::)

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #290 послато: Јун 16, 2018, 12:00:08 поподне »
Да ли постоји верзија старе базе онлајн? Скоро сам писао о томе, Митровић је урадио препис (бекап) до једног момента, хтео сам да урадим остало. Или бар да се негде окачи Excel фајл са којим се пунио jQuery DataTables.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #291 послато: Јун 16, 2018, 12:09:09 поподне »
Полако људи... Дајте им времена да заврше... ::)
Данас ће на Скуштини Друштва српских родословаца "Порекло" бити представљена нова верзија Српског ДНК пројекта, а током викенда ће сви чланови Друштва добити корисничко име и лозинку на своје мејл адресе. Приступ новој верзији биће подељен - обични, нерегистровани корисници неће моћи да виде све податке и могућности. Чланови Друштва имаће широк приступ подацима и многобројним `алатима` којим је оснажена нова верзија Српског ДНК пројекта. Више о свему после скупштине Порекла.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #292 послато: Јун 16, 2018, 12:11:14 поподне »
Да ли постоји верзија старе базе онлајн? Скоро сам писао о томе, Митровић је урадио препис (бекап) до једног момента, хтео сам да урадим остало. Или бар да се негде окачи Excel фајл са којим се пунио jQuery DataTables.
Стара верзија неће бити неопходна. Чланови Друштва имаће далеко веће могућности претраге и коришћења података.

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #293 послато: Јун 16, 2018, 01:35:14 поподне »
Стара верзија неће бити неопходна. Чланови Друштва имаће далеко веће могућности претраге и коришћења података.
Занима ме бекап старе базе у Excel формату, јер смо већ нешто радили са тим.

Ван мреже Gallavant

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 110
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #294 послато: Јун 17, 2018, 03:45:35 поподне »
Стара верзија неће бити неопходна. Чланови Друштва имаће далеко веће могућности претраге и коришћења података.

Koliko vidim, ne-članovi Društva imaju značajno manje mogućnosti nego do sad. Koliko vidim, dobio sam mapu ali ujedno više ne mogu da pročitam ničije markere (da ne pominjem što je moj rezultat očigledno postao tajan).

Naravno, shvatam da niko nije obavezan meni išta da da, ali bilo bi lepo da nismo izgubili to što smo imali. Ah well, šta da se radi... :)

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #295 послато: Јун 17, 2018, 04:31:25 поподне »
Koliko vidim, ne-članovi Društva imaju značajno manje mogućnosti nego do sad. Koliko vidim, dobio sam mapu ali ujedno više ne mogu da pročitam ničije markere (da ne pominjem što je moj rezultat očigledno postao tajan).

Naravno, shvatam da niko nije obavezan meni išta da da, ali bilo bi lepo da nismo izgubili to što smo imali. Ah well, šta da se radi... :)

Одлука да овако организујемо Српски ДНК пројекат није била лака. Привилегија коју су добили чланови Друштва је начин да се одужимо свима који су заслужни што наши интернет подухвати уопште постоје. Напомињем да наше удружење све своје активности заснива на добровољности, па је тако и нова верзија Српског ДНК пројекта плод добровољног рада Ненада Жакуле и уредника Пројекта. Оно где није довољно да исказујемо само добровољност јесу трошкови одржавања наших интернет страница, а то се измирује средствима из чланарине. Ово је и позив свим тестиранима који још нису учлањени у Порекло да размисле о томе да нам се придруже. Осим приступа новој верзији Српског ДНК пројекта, чланови имају привилегију да користе интерну дигиталну библиотеку (преко 2500 наслова) у којој су све књиге претраживе у тексту, имају приступ Грбовнику - регистру грбова и племства, као и заштићеном делу форума. Дакле, добро дошли сте!

Ван мреже Дмитар

  • Гост
  • *
  • Поруке: 7
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #296 послато: Јун 18, 2018, 01:31:39 пре подне »
Неки од нас и не живе у Србији тако да је немогуће да плате чланарину.
Уосталом, мислим да без нас тестираних, не би ни било табеле.
Уколико нас не уврстите у стандардне чланове предлажем свим тестиранима чији су подаци у датотеци портала повлачење података.
Дакле, или до краја месеца да пошаљете корисничко име и лозинку, у противном желим да пувучем своје податке са (из базе података) ДНК-а пројекта dnk.poreklo.rs

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2511
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #297 послато: Јун 18, 2018, 01:52:19 пре подне »
Неки од нас и не живе у Србији тако да је немогуће да плате чланарину.
Уосталом, мислим да без нас тестираних, не би ни било табеле.
Уколико нас не уврстите у стандардне чланове предлажем свим тестиранима чији су подаци у датотеци портала повлачење података.
Дакле, или до краја месеца да пошаљете корисничко име и лозинку, у противном желим да пувучем своје податке са (из базе података) ДНК-а пројекта dnk.poreklo.rs

Ово једноставно није истина, чланарину је могуће уплатити и из иностранства.

Ван мреже Дмитар

  • Гост
  • *
  • Поруке: 7
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #298 послато: Јун 18, 2018, 02:18:10 пре подне »
https://www.poreklo.rs/registracija/

Вероватно са овом уплатницом треба до одем до испоставе Комерцијалне банке у иностранству!?

Ја сам своје податке добровољно приложио вама пре њиховог објављивања било где.
Тест на ФТДНА сам платио око 300 долара, да би сте ви користили моје податке бесплатно. Уцењујете нас за неких 2000 динара, а велики број нас је платио много више зарад идеје јединственог српског ДНК-а пројекта.
Шта смо добили заузврат?

« Последња измена: Јун 18, 2018, 02:20:25 пре подне Дмитар »

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #299 послато: Јун 18, 2018, 02:49:15 пре подне »
https://www.poreklo.rs/registracija/

Вероватно са овом уплатницом треба до одем до испоставе Комерцијалне банке у иностранству!?

Наравно да не, за плаћање из иностранства постоји посебна процедура, која истина није наведена на поменутој страници. Подаци за уплате из иностранства могу се видети на страници за донације.
« Последња измена: Јун 18, 2018, 08:53:15 пре подне Број 1 »