Аутор Тема: Tražim knjigu.  (Прочитано 3873 пута)

Ван мреже MilosMilivojevic

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 32
Одг: Tražim knjigu.
« Одговор #20 послато: Јануар 22, 2023, 04:52:05 поподне »
Поздрав свима!
Зна ли неко како могу доћи до пописа крстоносне војске од стране књаза Данила из 1854. године, за Дробњаке, Ускоке, Сировац ? Попис је извршио Новица Церовић. Рубежић и ја радимо на монографији нашег рода, па нам је битно да што детаљније и прецизније опишемо све родослове као и догађаје везане за периоде у којима помињемо све братственике кроз историју. Има ту доста посла, дуго ће трајати рад на писању монографије, па кад будемо завршили ја ћу видети да поставим чланак јер видим да до сад нико није поставио чланак за Јакичиће (Рубежане).

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Tražim knjigu.
« Одговор #21 послато: Јануар 22, 2023, 05:08:50 поподне »
Поздрав свима!
Зна ли неко како могу доћи до пописа крстоносне војске од стране књаза Данила из 1854. године, за Дробњаке, Ускоке, Сировац ? Попис је извршио Новица Церовић. Рубежић и ја радимо на монографији нашег рода, па нам је битно да што детаљније и прецизније опишемо све родослове као и догађаје везане за периоде у којима помињемо све братственике кроз историју. Има ту доста посла, дуго ће трајати рад на писању монографије, па кад будемо завршили ја ћу видети да поставим чланак јер видим да до сад нико није поставио чланак за Јакичиће (Рубежане).
Желим вам срећу у изради монографије и радујем се унапред читању исте али бих вас замолио и да мало дубље профилишете ваш род генетички да би та монографија имала и науком доказан аксиом.

Ван мреже MilosMilivojevic

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 32
Одг: Tražim knjigu.
« Одговор #22 послато: Јануар 22, 2023, 05:52:56 поподне »
Сакупили смо ми јако пуно података, не само за наше огранке, већ и за друге огранке рода Јакичића. Конкретно, кућа у селу Рубежи код Никшића од које ја потичем је пребегла од турске освете најпре у Пипере, али се наслутило да ће их и ту пронаћи па су мигрирали у Метохију... Из "Дигиталне библиотеке" сам извукао све што је могло да се извуче везано за Јакичиће, а Рубежић је доста значајних докумената покупио од братственика широм Србије, Црне Горе а то су стари записи који данас не могу да се нађу у било којој библиотеци. Ових дана би требало да нам стигну родослови за Ћалиће и Одовиће, за њих нисмо успели нигде да нађемо родослове па их је Рубежић лично контактирао. Битно је да сваки огранак покушамо подједнако детаљно да опишемо, као и догађаје. Зато ме и интересује овај попис крстоносне војске књаза Данила из 1854. године, па би ми значило да ме неко упути ако зна где га могу наћи.
« Последња измена: Јануар 22, 2023, 05:55:09 поподне MilosMilivojevic »

Ван мреже Мирјана Д.

  • Гост
  • *
  • Поруке: 15
Одг: Tražim knjigu.
« Одговор #23 послато: Мај 19, 2023, 05:42:56 пре подне »
Тражим књигу "Зупци под Орјеном у Херцеговини: Педесет вијекова зубачких свитања" аутора Рајка Вукашиновића.

Може да се купи, али ми је потребна само да потврдим информације из једног другог извора.
Хвала. 

Ван мреже Spajic1

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 50
  • R1a-M458>L1029>YP417>FTA3886
Одг: Tražim knjigu.
« Одговор #24 послато: Мај 19, 2023, 08:08:45 поподне »
Тражим књигу "Зупци под Орјеном у Херцеговини: Педесет вијекова зубачких свитања" аутора Рајка Вукашиновића.

Може да се купи, али ми је потребна само да потврдим информације из једног другог извора.
Хвала.
Ја је имам у пдф формату, ако хоћете.

Ван мреже Мирјана Д.

  • Гост
  • *
  • Поруке: 15
Одг: Tražim knjigu.
« Одговор #25 послато: Мај 22, 2023, 07:09:33 поподне »
Ја је имам у пдф формату, ако хоћете.

Хвала лијепо. Послала сам Вам приватну поруку.

Ван мреже zoranns

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 99
  • I1-Z63>Y13946>Y51867>PH220
Одг: Tražim knjigu.
« Одговор #26 послато: Мај 29, 2023, 07:44:00 поподне »
Trazim knjigu Rade Rakita: Janj

Ван мреже Iєшɑ

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 175
  • Припɑдник сɑȋтɑ: 6. XII 2018.−
    • Kotraža sajt
Одг: Tražim knjigu.
« Одговор #27 послато: Јун 05, 2023, 01:33:51 поподне »
Ima li gde - Споменица погинулих и умрлих старешина српске војске у рату 1914–1918,
Miloja Pršića u PDF-u?
Новɑковић / Iєшић – „Iєшɑ“.
Iєшић Новɑковoг Симонов (1795.−1853.) и Милєнин (1801.−1864.) потомɑк.

Ван мреже Мирјана Д.

  • Гост
  • *
  • Поруке: 15
Одг: Tražim knjigu.
« Одговор #28 послато: Јун 08, 2023, 08:11:35 пре подне »
Тражим књиге
1. Племе Шестани: историјско-етнографска студија, аутор Ђоко М. Дабовић
2. Бајкове Крушевице, аутор Др. Милан Р. Милановић

Ван мреже Мирјана Д.

  • Гост
  • *
  • Поруке: 15
Одг: Tražim knjigu.
« Одговор #29 послато: Јун 08, 2023, 04:15:38 поподне »
Тражим књиге
1. Племе Шестани: историјско-етнографска студија, аутор Ђоко М. Дабовић
2. Бајкове Крушевице, аутор Др. Милан Р. Милановић

Такође и књигу

Крушевички родослови, Милан Р. Милановић

Ван мреже Слобо

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 77
Одг: Tražim knjigu.
« Одговор #30 послато: Август 31, 2023, 05:34:11 пре подне »
Поздрав свима.
Интересује ме да ли неко има или зна гдје може да се нађе дјело, сад већ и чувене, Славице Стојан ,,Конавле у прошлости садашњости и будућности,, свеска 2, Дубровник, завод за повијесне знаности ХАЗУ, у Дубровнику 1999.

Хвала

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Tražim knjigu.
« Одговор #31 послато: Август 31, 2023, 08:32:00 пре подне »
Поздрав свима.
Интересује ме да ли неко има или зна гдје може да се нађе дјело, сад већ и чувене, Славице Стојан ,,Конавле у прошлости садашњости и будућности,, свеска 2, Дубровник, завод за повијесне знаности ХАЗУ, у Дубровнику 1999.

Хвала

Поседује је Библиотека САНУ.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Слобо

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 77
Одг: Tražim knjigu.
« Одговор #32 послато: Август 31, 2023, 02:46:40 поподне »
Хвала НиколаВук, а да ли је папирној форми, пошто је у дигиталној библиотеци нисам успио наћи?

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Tražim knjigu.
« Одговор #33 послато: Септембар 01, 2023, 10:26:59 пре подне »
Хвала НиколаВук, а да ли је папирној форми, пошто је у дигиталној библиотеци нисам успио наћи?

Нема је у Дигиталној библиотеци Порекла, а у библиотеци САНУ је наравно у штампаном облику.
Чињеницама против самоувереног незнања.