Аутор Тема: Митоманија  (Прочитано 67856 пута)

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Митоманија
« Одговор #40 послато: Септембар 22, 2017, 02:10:15 поподне »
Мени су Бошњаци најфасцинантнији у ширењу теорије о турском поријеклу Срба. Дакле, Бошњаци Србе сматрају нижом расом због наводног мијешања с Турцима. То значи да они Турке сматрају нижом расом, јер у супротном не би Србе сматрали "загађеним" због наводног мијешања с њима. Али они не виде никакав проблем у томе да се они сами мијешају с Турцима, иако тврде да се с њима никад нису мијешали. Штовише, данас се склапа немали број бракова између Бошњака и Турака и они ту не виде никакав проблем. Њихове жене се чак хвале кад нађу "згодног Турчина".

Дакле, са стајалишта бошњачких шовиниста, кад се Турци мијешају са Србима, Срби се генетски "загађују", а кад се мијешају с Бошњацима, Бошњаци се "оплемењују". Човјече, до овакве логике ни Јован Деретић и Бесим Спахић не би дошли.

Ван мреже Latinica

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 122
Одг: Митоманија
« Одговор #41 послато: Септембар 22, 2017, 03:10:38 поподне »
Мени су Бошњаци најфасцинантнији у ширењу теорије о турском поријеклу Срба. Дакле, Бошњаци Србе сматрају нижом расом због наводног мијешања с Турцима. То значи да они Турке сматрају нижом расом, јер у супротном не би Србе сматрали "загађеним" због наводног мијешања с њима. Али они не виде никакав проблем у томе да се они сами мијешају с Турцима, иако тврде да се с њима никад нису мијешали. Штовише, данас се склапа немали број бракова између Бошњака и Турака и они ту не виде никакав проблем. Њихове жене се чак хвале кад нађу "згодног Турчина".

Дакле, са стајалишта бошњачких шовиниста, кад се Турци мијешају са Србима, Срби се генетски "загађују", а кад се мијешају с Бошњацима, Бошњаци се "оплемењују". Човјече, до овакве логике ни Јован Деретић и Бесим Спахић не би дошли.

Ne znam koliko puta ono treba da se ponovi laž da bi postala istina ?
Ja do sada nijesam upoznao bošnjačko-turski brak osim tog braka one pevačice iz Pazara, a bogme ni te žene što se hvale nekim "zgodnim Turcima" do sada nijesam viđao, to si valjda sastavio na osnovu turski serija i turski glumaca koji su u Srbiji kod Srpkinja vrlo popularni !

Istina jeste da Srbi nemaju neke posebne turkijske-azijske genetike, jes da na autosomal na ftnda većinom nemaju 100% evropske genetike, no to ne znači miješanje sa Turcima, no čemu služi jednu laž revidirat sa tim što bi izmislili drugu ?

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Митоманија
« Одговор #42 послато: Септембар 22, 2017, 03:51:46 поподне »
Ne znam koliko puta ono treba da se ponovi laž da bi postala istina ?
Ja do sada nijesam upoznao bošnjačko-turski brak osim tog braka one pevačice iz Pazara, a bogme ni te žene što se hvale nekim "zgodnim Turcima" do sada nijesam viđao, to si valjda sastavio na osnovu turski serija i turski glumaca koji su u Srbiji kod Srpkinja vrlo popularni !

Istina jeste da Srbi nemaju neke posebne turkijske-azijske genetike, jes da na autosomal na ftnda većinom nemaju 100% evropske genetike, no to ne znači miješanje sa Turcima, no čemu služi jednu laž revidirat sa tim što bi izmislili drugu ?

Говорим о двијема цурама из Мостара које су се удале за Турке. Е сад, не знам јеси ли толико индискретан да ми тражиш да ти их покажем на фејсу. Говорим о младим цурама из БИХ , не о онима од 30-50 година. Нико не спори да се и Српкиње заљубљују у турске глумце. Туркофилија је новији феномен и у Србији и у БИХ, то тек почиње крајем прошле деценије. Али овдје је поента лицемјерје.
Бошњачки шовинисти нас сматрају "расно загађенима" због наводног мијешања с Турцима, а истовремено Турке обожавају као братски народ и уопште им не смета кад неко од њих склопи брак с Турчином/Туркињом. Не знам како то бракови са Турцима могу један народ да "оплемене", а други да "загаде".

Турци нису никаква "нижа раса", нити постоје "више" и "ниже" расе. Нити бих се стидио да сам дјелимично турског поријекла.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Одг: Митоманија
« Одговор #43 послато: Септембар 22, 2017, 04:19:47 поподне »
mutacija I-S172550 je sada isključivo hrvatskog porijekla a svi nositelji iste su  porijeklom hrvati.

Е, сад, па нећемо да се вређамо...
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Митоманија
« Одговор #44 послато: Септембар 22, 2017, 07:27:37 поподне »
Е, сад, па нећемо да се вређамо...
Јел то закључак зато што мој друг навија за клуб који је основан у Загребу? :D
Шалу на страну, овај закључак је чиста глупост, ја не знам на основу чега је Свевлад донео овакав закључак? Овакве констатације би требало ипак барем мало образложити а не као закључак постављати нешто што је само у домену личног мишљења које је по свему судеќи погрешно.

Jelic

  • Гост
Одг: Митоманија
« Одговор #45 послато: Септембар 22, 2017, 07:31:05 поподне »
Јел то закључак зато што мој друг навија за клуб који је основан у Загребу? :D
Шалу на страну, овај закључак је чиста глупост, ја не знам на основу чега је Свевлад донео овакав закључак? Овакве констатације би требало ипак барем мало образложити а не као закључак постављати нешто што је само у домену личног мишљења које је по свему судеќи погрешно.

Није Свевлад донео такав закључак, већ га је копирао са једног хрватског форума.

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Митоманија
« Одговор #46 послато: Септембар 23, 2017, 12:14:46 пре подне »
Мени су Бошњаци најфасцинантнији у ширењу теорије о турском поријеклу Срба. Дакле, Бошњаци Србе сматрају нижом расом због наводног мијешања с Турцима. То значи да они Турке сматрају нижом расом, јер у супротном не би Србе сматрали "загађеним" због наводног мијешања с њима. Али они не виде никакав проблем у томе да се они сами мијешају с Турцима, иако тврде да се с њима никад нису мијешали.

То је њихов својеврсни покушај да одговоре на то што њих Срби карактеришу као потурице. Генерално и дефинитивно, јужнословенски муслимани јесу потурице, док у појединим подручјима постоји и изражеха љубав према Турској и жал за "старим добрим временима". Додуше, сами Турци у Турској су потурице али је то савим друга прича :) То није никаква увреда већ констатација чињеничног стања.

Опет је у позадини свега комплекс ниже вредности који се овде може поистоветити са конвертитским комплексом. На тај начин се појединац или група стављају у позицију комплекса више вредности. И опет све служи за превазилажење осећаја душевне боли о којој је мудро говорио Меша Селимовић.


Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Митоманија
« Одговор #47 послато: Септембар 23, 2017, 01:04:21 пре подне »
То је њихов својеврсни покушај да одговоре на то што њих Срби карактеришу као потурице. Генерално и дефинитивно, јужнословенски муслимани јесу потурице, док у појединим подручјима постоји и изражеха љубав према Турској и жал за "старим добрим временима". Додуше, сами Турци у Турској су потурице али је то савим друга прича :) То није никаква увреда већ констатација чињеничног стања.

Опет је у позадини свега комплекс ниже вредности који се овде може поистоветити са конвертитским комплексом. На тај начин се појединац или група стављају у позицију комплекса више вредности. И опет све служи за превазилажење осећаја душевне боли о којој је мудро говорио Меша Селимовић.

Мислим да многи људи нису Мешу добро схватили, он заправо покушава рећи да су босански муслимани доживјели моралну кризу тек након пада Османског царства. Јер у Османском царству нација као правна категорија није постојала, а сваки муслиман је био повлаштен у односу на било којег кафира. Бошњаци су у Османском царству били као риба у води, као што би Срби били у некој огромној православној унији на челу са Русијом. Као што видиш, било је много ага, бегова, паша и везира српског, грчког и албанског поријекла.

Међутим, босански муслимани доласком Аустроугарске падају у незавидну ситуацију. Нису довољно задојени исламом да би повели џихад за очување шеријата или извршили хиџру (бијег) на територију гдје још увијек шеријат важи, нити су довољно деисламизовани да би прихватили европске хришћанске вриједности које су са Аустроугарском дошле. Од тада се у њиховом колективном менталном склопу води тешка борба између исламског и европско-словенског идентитета. И дан данас се огромна већина Бошњака налази уклијештена између припадности исламском кругу у вјерском смислу, те европском у расно-биолошком. Чак и међу оним људима који вама који нисте много упућени у ислам изгледају превише екстремни у исламу, ја видим неке тенденције које су с исламске тачке гледишта неприхватљиве, као што је рецимо бошњачки национализам или тежња да се шеријат некако уклопи у парламентарно уређење. А те тенденције воде поријекло баш из европске хришћанске културе.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Митоманија
« Одговор #48 послато: Септембар 23, 2017, 07:59:16 пре подне »
Јел то закључак зато што мој друг навија за клуб који је основан у Загребу? :D
Шалу на страну, овај закључак је чиста глупост, ја не знам на основу чега је Свевлад донео овакав закључак? Овакве констатације би требало ипак барем мало образложити а не као закључак постављати нешто што је само у домену личног мишљења које је по свему судеќи погрешно.

Боже сачувај није то мој закључак, него сам ту небулозу видео на једном хрватском форуму.

Ево погледај овде www.forum.hr/showthread.php?t=1025055&page=23  ту бљувотину је провалио лик са ником hrvat22 . Tај је раније ширио усташку пропаганду и на овом форуму, мада он није једини усташко-хрватски митоман који верује у то, већ је та болест врло раширена међу Хрватима. 
« Последња измена: Септембар 23, 2017, 08:07:03 пре подне Свевлад »

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Митоманија
« Одговор #49 послато: Септембар 23, 2017, 08:20:26 пре подне »
Мени су Бошњаци најфасцинантнији у ширењу теорије о турском поријеклу Срба. Дакле, Бошњаци Србе сматрају нижом расом због наводног мијешања с Турцима. То значи да они Турке сматрају нижом расом, јер у супротном не би Србе сматрали "загађеним" због наводног мијешања с њима. Али они не виде никакав проблем у томе да се они сами мијешају с Турцима, иако тврде да се с њима никад нису мијешали. Штовише, данас се склапа немали број бракова између Бошњака и Турака и они ту не виде никакав проблем. Њихове жене се чак хвале кад нађу "згодног Турчина".

Дакле, са стајалишта бошњачких шовиниста, кад се Турци мијешају са Србима, Срби се генетски "загађују", а кад се мијешају с Бошњацима, Бошњаци се "оплемењују". Човјече, до овакве логике ни Јован Деретић и Бесим Спахић не би дошли.

Мисле да нас то вређа, па зато то раде.
Верују да ће нас тиме "боцнути" у прави живац.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8513
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Митоманија
« Одговор #50 послато: Септембар 23, 2017, 09:15:08 пре подне »
Мисле да нас то вређа, па зато то раде.
Верују да ће нас тиме "боцнути" у прави живац.

Тачно. Мислим да њихова поента није у томе да верују да су Турци "нижа раса", јер онда свакако долази до парадокса (нижа раса, а они се са њима међусобно узимају), већ до тога да смо ми Срби копилад настала или од силовања или од фамозног "права прве брачне ноћи", а најчешћи мит који спомињу је онај да су турски феудалци могли свакодневно да имају сексуалне односе са женама и ћеркама својих потчињених хришћанских сељака, дакле нешто слично белим јужњацима и њиховим црним робовима у САД. Да они на Турке не гледају негативно и као на нижу расу сведочи и један коментар који сам срео на њиховим шовинистичким порталима, "да смо ми (Срби) лепи као народ јер су нас правили Турци".  ;D
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Митоманија
« Одговор #51 послато: Октобар 09, 2017, 09:50:55 пре подне »
Хрватска митоманија је заправо званична историја у Хрватској, њихова деца уче у школама да је Хрватска у средњем веку била до Дрине и до Земуна.
Ово за границе ајде некако али ми је најсмешнија прича о хрватској-угарској нагодби и о некаквом хрватско-угарском краљевству, а то нема везе ни са истином ни са здравим разумом, Хрватска је 1102. година постала обична угарска провинција и никакво хрватско-угарско краљевство није постојало.  Прича о хрватско-угарском краљевству треба да буде пандан Аустро-Угарској, у том краљевству које је плод хрватске митоманије Хрватска и Хрвати играју улогу Угарске и Мађара у Аустро-Угарској.

На овој карти која приказује Хрватску 1358. године Хрватска је приказана са идентичним границама као НДХ, проблем је што Хрватске 1358. године нема јер је нестала као политички независна држава 1102. године.


Ево и Хрватске претпостављам из раног средњег века где се границе исто врло подударају са НДХ само без већег дела Срема али са "Црвеном Хрватском"


На овој карти која се такође прилично подудара са границама НДХ није стављена "Црвена Хрватска" него написано да су Захумље, Травунија и Дукља у вазалном односу према Хрватској, и што је врло интересантно Хрватска и Бугарска се граниче на Дрина, што значи негирање постојање Срба и Србије и источно од Дрине (до сада смо углавном навикли да Хрвати негирају постојање Срба и српске државе западно од Дрине)

« Последња измена: Октобар 09, 2017, 09:56:21 пре подне Свевлад »

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Митоманија
« Одговор #52 послато: Октобар 09, 2017, 12:57:54 поподне »
А што се тиче битака и јунаштва, ја сам до прије пар година мислио да од црногорских и осталих динарских Срба нема већих митомана и хвалисаваца. А кад сам прочитао хрватске митове попут онога о Сињској бици, тек сам тад видио да су оне црногорске приче како је неки Вукота "задавио двије 'иљаде Турака голијем рукама" у суштини нула за хрватске митове о "пет стотина голоруких сињских бранитеља" који зауставише најјачу и најбоље наоружану војску од 60 хиљада османских муџахедина.
Изгледа да је њима помогао Сон Гоку и да је на Турке бацио један камехаме талас.  :D

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Митоманија
« Одговор #53 послато: Октобар 09, 2017, 04:49:45 поподне »
А што се тиче битака и јунаштва, ја сам до прије пар година мислио да од црногорских и осталих динарских Срба нема већих митомана и хвалисаваца. А кад сам прочитао хрватске митове попут онога о Сињској бици, тек сам тад видио да су оне црногорске приче како је неки Вукота "задавио двије 'иљаде Турака голијем рукама" у суштини нула за хрватске митове о "пет стотина голоруких сињских бранитеља" који зауставише најјачу и најбоље наоружану војску од 60 хиљада османских муџахедина.
Изгледа да је њима помогао Сон Гоку и да је на Турке бацио један камехаме талас.  :D

Само, ствар је у томе што ми знамо да су ова наша претеривања заиста претеривања, док Хрвати верују да је то званична историја.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Zor

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1386
Одг: Митоманија
« Одговор #54 послато: Октобар 14, 2017, 05:34:19 поподне »
То ћемо још видети кад буде више тестираних, генетичка генеалогија а поготово археогенетика на Балкану је тек у повоју и још увек је прерано за доношене коначних закључака у вези тумачења историје преко генетике.

 Аха. Ко мисли да сад не могу ствари бити познате, нека се не бави тиме, нека се врати за 10-20 година. Ти као оне Деретлије на текст Гује о Лепенском Виру и Винчи, чуј кад се буде тестирало колико 5000 скелета "знаће се", и ти си спомињао за Илире можда 500, 1000 или колико?:) Није једноставно нити јефтино извући днк, посебно моћи извући и дубље подгране. Према тој деретлијској "логици" никада ништа "није познато".

 Али нису у повоју историја, археологија, етнологија, лингвистика, тако да се може и сад доста тога закључити са сигурношћу или са јаким аргументима.
« Последња измена: Октобар 14, 2017, 05:36:36 поподне Zor »

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8513
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Митоманија
« Одговор #55 послато: Октобар 14, 2017, 05:45:50 поподне »
Аха. Ко мисли да сад не могу ствари бити познате, нека се не бави тиме, нека се врати за 10-20 година. Ти као оне Деретлије на текст Гује о Лепенском Виру и Винчи, чуј кад се буде тестирало колико 5000 скелета "знаће се", и ти си спомињао за Илире можда 500, 1000 или колико?:) Није једноставно нити јефтино извући днк, посебно моћи извући и дубље подгране. Према тој деретлијској "логици" никада ништа "није познато".

 Али нису у повоју историја, археологија, етнологија, лингвистика, тако да се може и сад доста тога закључити са сигурношћу или са јаким аргументима.

Док се не нађе I2a CTS10228 у тим скелетима, деретлије ће увек говорити да ће бити потребно да се тестира још и још древних узорака, па и 5000 да тестирају а да не нађу ову ХГ, њима неће бити довољно.  :)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Митоманија
« Одговор #56 послато: Октобар 14, 2017, 05:52:00 поподне »
Док се не нађе I2a CTS10228 у тим скелетима, деретлије ће увек говорити да ће бити потребно да се тестира још и још древних узорака, па и 5000 да тестирају а да не нађу ову ХГ, њима неће бити довољно.  :)

Узалуд ти труд, бошњачким националистима је И2а и даље "илирска" хаплогрупа. Штовише, данас је један дебил рекао како су Хрвати, Бошњаци, Црногорци и Албанци "јунаци илирског поријекла", а како су Срби "руски цигани који су дошли са подручја иза Карпата".  ;D

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Митоманија
« Одговор #57 послато: Октобар 14, 2017, 05:53:08 поподне »
Аха. Ко мисли да сад не могу ствари бити познате, нека се не бави тиме, нека се врати за 10-20 година. Ти као оне Деретлије на текст Гује о Лепенском Виру и Винчи, чуј кад се буде тестирало колико 5000 скелета "знаће се", и ти си спомињао за Илире можда 500, 1000 или колико?:) Није једноставно нити јефтино извући днк, посебно моћи извући и дубље подгране. Према тој деретлијској "логици" никада ништа "није познато".

 Али нису у повоју историја, археологија, етнологија, лингвистика, тако да се може и сад доста тога закључити са сигурношћу или са јаким аргументима.

Ако под тим "Деретлије" алудираш и на мене онда морам да ти кажем да се на овом форуму никад нисам позивао на Деретића а пар пута сам га споменуо у шали и кад сам оспоравао његове теорије на теми Митоманија или некој сличној.

Кад сам дошао на овај форум одмах сам се оградио од Деретића, јербо сам у старту био од стране неких форумаша означен као "Деретлија."

Није "Деретлија" баш свако ко сумља у неке делове званичне мејнстрим историје.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8513
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Митоманија
« Одговор #58 послато: Октобар 14, 2017, 05:53:48 поподне »
Узалуд ти труд, бошњачким националистима је И2а и даље "илирска" хаплогрупа. Штовише, данас је један дебил рекао како су Хрвати, Бошњаци, Црногорци и Албанци "јунаци илирског поријекла", а како су Срби "руски цигани који су дошли са подручја иза Карпата".  ;D

Ти који то пишу могу да буду само "мајчини јунаци".  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2338
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Митоманија
« Одговор #59 послато: Октобар 14, 2017, 06:02:28 поподне »
Ја сам се начитао свакаквих текстова од припадника братских народа, па чак и како је истраживањем потврђено да Срби имају највише турских гена. То је био врхунац свега што сам прочитао. Исконска мржња пише субјективну историју и џаба сва истраживања. То ме подсећа на веровање у хипотезу да су Албанци дошли са Кавказа и да су Срби били пре њих на Балкану :)