Аутор Тема: Гаф лабараторија за ДНК тестове  (Прочитано 2188 пута)

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Гаф лабараторија за ДНК тестове
« послато: Јул 31, 2019, 02:59:25 поподне »
 YSEQ за пуних 5 мјесеци није у стању да уради и други плаћени маркер. У међувремену плаћен један СНП и урадили. Али на  ово да нису урадили један од два маркера не одговарају.
 Ето толико о њиховој популарности... Живео BigY...

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Гаф лабараторија за ДНК тестове
« Одговор #1 послато: Јул 31, 2019, 03:22:14 поподне »
Јел' пише у статусу "processing"?  Да ли је сигурно да узорак није изгубљен или да због квалитета узорка не могу да извуку ДНК?

Најдуже што сам чекао је било 45 дана за један ново именовани СНП, што има смисла.

Ово ми је много чудно, јер сам тестирао већ 7 појединаца преко њих. Такође их користио за надоградњу неких наруџбина. Искуство веома добро.

Што се тиче комуникације, моје искуство је да обично одговарају веома брзо, осим ако питаш када ће нека наруџбина бити одрађена. То сам понекад два пута морао да питам.

Ван мреже Сова

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 68
  • I2-PH908>FT16449>Y151633> FT34788
Одг: Гаф лабараторија за ДНК тестове
« Одговор #2 послато: Јул 31, 2019, 04:12:00 поподне »
Јел' пише у статусу "processing"?  Да ли је сигурно да узорак није изгубљен или да због квалитета узорка не могу да извуку ДНК?

Најдуже што сам чекао је било 45 дана за један ново именовани СНП, што има смисла.

Ово ми је много чудно, јер сам тестирао већ 7 појединаца преко њих. Такође их користио за надоградњу неких наруџбина. Искуство веома добро.

Што се тиче комуникације, моје искуство је да обично одговарају веома брзо, осим ако питаш када ће нека наруџбина бити одрађена. То сам понекад два пута морао да питам.

26.02.2019 су наручени маркери (557 и 561) за Брборића. Резултат је стигао само за маркер 561 док за маркер 557 и даље пише "processing"

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Гаф лабараторија за ДНК тестове
« Одговор #3 послато: Јул 31, 2019, 07:25:36 поподне »
 Ипак је критика YSEQ-у уродила плодом, Брборић DYS557=16

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Гаф лабараторија за ДНК тестове
« Одговор #4 послато: Јун 05, 2022, 11:45:01 пре подне »
Је ли имо неко сличну ситуацију? Покушо сам да наручим један снип припада Е V13 процењене старости око 700 година али ме њихов софтвер аутоматски пребацује и нуди ми снип који је много млађи. Писо сам им мејл да видим о чем се ради али још нема одговора па реко да видим зна ли неко шта може бити по среди..

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Гаф лабараторија за ДНК тестове
« Одговор #5 послато: Јун 05, 2022, 08:26:08 поподне »
Јсек заиста нуди могућност да се тестира било шта, малтене у било ком комплету... Али за вредности маркера умеју да буду јако спори.

Пре неку годину, када сам дограђивао своје маркере са 23 на 37 (мислећи да ће то помоћи да се открије моја грана... нада која није била заснована на чињеницама...) сам их добијао у деловима.
На крају сам већ и заборавио да сам наручио, када је до краја стигло. Да ли је било 3-4 месеца... Тако нешто.

Једноставно нису специјализовани за то. Код њих треба наручивати панеле - не добију се вредности маркера, али будемо распоређени према постојећем стаблу до најмлађе већ постојеће гране.

Најбољи су за комбинацију 23 маркера код нас + панел код Јсека.
Није велики тест, али може лепо да послужи.
« Последња измена: Јун 05, 2022, 08:27:53 поподне Platin »

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Гаф лабараторија за ДНК тестове
« Одговор #6 послато: Јун 05, 2022, 09:32:40 поподне »
Јсек заиста нуди могућност да се тестира било шта, малтене у било ком комплету... Али за вредности маркера умеју да буду јако спори.

Пре неку годину, када сам дограђивао своје маркере са 23 на 37 (мислећи да ће то помоћи да се открије моја грана... нада која није била заснована на чињеницама...) сам их добијао у деловима.
На крају сам већ и заборавио да сам наручио, када је до краја стигло. Да ли је било 3-4 месеца... Тако нешто.

Једноставно нису специјализовани за то. Код њих треба наручивати панеле - не добију се вредности маркера, али будемо распоређени према постојећем стаблу до најмлађе већ постојеће гране.

Најбољи су за комбинацију 23 маркера код нас + панел код Јсека.
Није велики тест, али може лепо да послужи.

Платине пажљивије формулиши јер они са мање искуства стекну погрешан утисак...
1. Не може било шта
2. Много СНП кои тренутно нису филогенетски значајни и такве новела не могу да се тестирају на YSEQ. А можда вријеме ту класификацију промјени обзиром да је ова наука млада. Неће никад у потпуности али можда дјелимично у граничним подручјима.
3. О брзини којом дају резултат то је промјењиво....
4. О панелима је врло дискутабилно  за неке гране гдје они нису повезали низ. Па тако навешћу ти примјер ПИЛАТОВАЦА гдје за њих панел испадне крајње прескуп обзиром гдје се завршава.
5. О тесту на 23 (25) маркера нећу јер ми се то гади да се понављам.

Поздрав са горе Романије

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Гаф лабараторија за ДНК тестове
« Одговор #7 послато: Јун 07, 2022, 06:46:52 поподне »
Платине пажљивије формулиши јер они са мање искуства стекну погрешан утисак...
1. Не може било шта
2. Много СНП кои тренутно нису филогенетски значајни и такве новела не могу да се тестирају на YSEQ. А можда вријеме ту класификацију промјени обзиром да је ова наука млада. Неће никад у потпуности али можда дјелимично у граничним подручјима.
3. О брзини којом дају резултат то је промјењиво....
4. О панелима је врло дискутабилно  за неке гране гдје они нису повезали низ. Па тако навешћу ти примјер ПИЛАТОВАЦА гдје за њих панел испадне крајње прескуп обзиром гдје се завршава.
5. О тесту на 23 (25) маркера нећу јер ми се то гади да се понављам.

Поздрав са горе Романије

Ах... ко не зна, ионако ће питати нас, па ће бити упућен.

Знам да не може баш све што постоји, свака фирма/лабораторија има неки свој аршин, па да не препадамо људе унапред без потребе.

Резултати панел теста код јсека заиста стижу редовно, не сећам се који је дан у недељи био у мом случају, али једном недељно је стизало тачно као сат и било је завршено за шест недеља. Обећани рок је 5 недеља ако се добро сећам, али мене су тешко потрефили где сам (укупан утисак је сасвим добар).

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Гаф лабараторија за ДНК тестове
« Одговор #8 послато: Јун 07, 2022, 11:28:22 поподне »
Ах... ко не зна, ионако ће питати нас, па ће бити упућен.

Знам да не може баш све што постоји, свака фирма/лабораторија има неки свој аршин, па да не препадамо људе унапред без потребе.

Резултати панел теста код јсека заиста стижу редовно, не сећам се који је дан у недељи био у мом случају, али једном недељно је стизало тачно као сат и било је завршено за шест недеља. Обећани рок је 5 недеља ако се добро сећам, али мене су тешко потрефили где сам (укупан утисак је сасвим добар).

 Е таквима би сви требали да дођу и кажу да су незадовољни и да није речено и дедер 7000 назад.