Траг - корисне књиге, сајтови > Карте

Етничке карте света

<< < (15/16) > >>

нцп:

--- Цитат: пек  Јул 29, 2021, 11:27:06 пре подне ---Каквих 600 година Грци нису читали оно што је написано на латинском католици нису читали оно што је написано на грчком и тек кад је бугарски цар Симеон питао папу која је разлика између грчког и латинског учења Грци су схватили да су Латини јеретици.

--- Крај цитата ---

То што сте написали није тачно.

Али нема везе. Прешироко би било да ја сад овде то објашњавам.

ДушанВучко:

--- Цитат: Ojler  Јул 28, 2021, 11:29:20 поподне ---Сигуран сам да су ти исто тако ближи кинески конфучијанци него православни Албанци. Само то са хришћанством и православљем никакве везе нема...

--- Крај цитата ---
Ми више волимо пријатеље, које год вере били, него "екуменизма-екомунизма"   :) Ја напр. волим Шинто (Тошин бунар, на шатровачком, "Шинто нарбу"  :D )

ДушанВучко:

--- Цитат: Ojler  Јул 28, 2021, 11:29:20 поподне ---Сигуран сам да су ти исто тако ближи кинески конфучијанци него православни Албанци. Само то са хришћанством и православљем никакве везе нема...

--- Крај цитата ---
Можда је  Стефан Немања имао такве саветодавце, али да их је слушао, онда ништа од сукоба са Византијом , no "party", no liberty  :) ( и онда су пријатељи могли да буду друге вере, као што су и непријатељи могли да буду и исте вере)...

Sergio:

drajver:

--- Цитат: Sergio  Јануар 29, 2023, 06:31:44 поподне ---

--- Крај цитата ---

Овдје се баш сликовито види тај "Drang nach Osten"

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију