Порекло становништва > БиХ - Република Српска

Porijeklo Ibrišimović (Bošnjaci) - Bijeljina

(1/3) > >>

Denis97:
Pozdrav svima,

Novi sam na forumu i tek sam poceo da istrazujem svoje porijeklo. Preko Bosnjackog DNK projekta sam saznao za Srpski projekat.

Da li neko zna nesto o prezimenu Ibrišimović iz Bijeljine? Nedavno sam narucio Y-DNK i SNP test pa neznam jos koja mi je haplogrupu. U porodici ima predanje da poticemo iz Crne Gore ali nisam nista mogao da nadjem u knjigama.

Hvala unaprijed na informacijama.

Милош:

--- Цитат: Denis97  Јун 07, 2021, 03:54:50 поподне ---Pozdrav svima,

Novi sam na forumu i tek sam poceo da istrazujem svoje porijeklo. Preko Bosnjackog DNK projekta sam saznao za Srpski projekat.

Da li neko zna nesto o prezimenu Ibrišimović iz Bijeljine? Nedavno sam narucio Y-DNK i SNP test pa neznam jos koja mi je haplogrupu. U porodici ima predanje da poticemo iz Crne Gore ali nisam nista mogao da nadjem u knjigama.

Hvala unaprijed na informacijama.

--- Крај цитата ---

Видим да код Грабчановића у "Бијељина и Бијељинци" стоји да су Ибришимовићи из Сокола (вероватно Соко града) код Крупња и да су се најпре доселили у Козлук, а затим у Бијељину. Не знам који је извор користио.

Црна Гуја:

--- Цитат: Denis97  Јун 07, 2021, 03:54:50 поподне ---Pozdrav svima,

Novi sam na forumu i tek sam poceo da istrazujem svoje porijeklo. Preko Bosnjackog DNK projekta sam saznao za Srpski projekat.

Da li neko zna nesto o prezimenu Ibrišimović iz Bijeljine? Nedavno sam narucio Y-DNK i SNP test pa neznam jos koja mi je haplogrupu. U porodici ima predanje da poticemo iz Crne Gore ali nisam nista mogao da nadjem u knjigama.

Hvala unaprijed na informacijama.

--- Крај цитата ---

Pozdrav i dobro došao Denise. Jedino što pronađoh o Ibrišimovićima iz Bijeljine je iz knjige Bijeljina i bijeljinci Mustafe Grabčanovića:

"Godine 1862. dolazi do jačeg priliva muslimanskog stanovništva iz Srbije u Bijeljinu. Te је godine Srbija, nakon poznatog "bombardovanja Beograda", prema dogovoru s Portom, iselila sa svoga područja preostalo muslimansko stanovništvo. Tada su se u Bijeljinu naselile izbjeglice iz Užica, Šapca, Sokola i Beograda, a nešto ranije iz Loznice, Lješnice i Lipničkog Šora.

Iz dotadašnjeg grada Sokola (danas razvaline kod Krupnja u Srbiji), naselili su se u Kozluk lbrišbegovići, Ibrišimovići, Salihagići, Šabići i Tabakovići. I ove su porodice ubrzo prešle u Bijeljinu."

Exiled:

--- Цитат: Denis97  Јун 07, 2021, 03:54:50 поподне ---Pozdrav svima,

Novi sam na forumu i tek sam poceo da istrazujem svoje porijeklo. Preko Bosnjackog DNK projekta sam saznao za Srpski projekat.

Da li neko zna nesto o prezimenu Ibrišimović iz Bijeljine? Nedavno sam narucio Y-DNK i SNP test pa neznam jos koja mi je haplogrupu. U porodici ima predanje da poticemo iz Crne Gore ali nisam nista mogao da nadjem u knjigama.

Hvala unaprijed na informacijama.

--- Крај цитата ---
Поздрав, ја имам сродника Хуремовића чији преци су можда дошли у Бијељину заједно са твојима али док ти не стигну резултати најбоље је шутати🙂

Неродимац:
[/url]









  [/img]

Поздрав. Док чекамо резултате можда је неко од ових твој рођак. Поздрав и добродошао

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију