Траг - корисне књиге, сајтови > Карте

Прављење карата

<< < (2/6) > >>

Ojler:

--- Цитат: Дробњак  Август 09, 2020, 07:29:16 поподне ---Што се мене тиче радим их у фотошопу и ту сам тотални почетник. Нико ми није показивао с тим да пре никада нисам користио фотошоп нити иједан други сличан програм. Не знам како други раде али ја сам нпр. мапу Дробњака радио тако што саставим више топографских карата и онда додајем слојеве. Топографску сам користио јер ми је било важно да пратим природне границе као што су врхови брда, планина, гребени и реке, које је навео Лубурић. Исто тако је било и са картом нахије Левач. Урадио сам још пар карата а имам на десетине незавршених, јер немам пуно времена.





--- Крај цитата ---

И Фотошоп и Илустратор су врхунски професионални алати и свакако одличан избор. Једино што је 240$ годишње за сваки од њих за мене превише новца, с обзиром да их не користим у пословне сврхе.

Барјактаревић:
Зар није фотошоп ЦС6 бесплатан? Ја га користим и бесплатан је.

Bokez:

--- Цитат: Дробњак  Август 09, 2020, 07:29:16 поподне ---Што се мене тиче радим их у фотошопу и ту сам тотални почетник. Нико ми није показивао с тим да пре никада нисам користио фотошоп нити иједан други сличан програм. Не знам како други раде али ја сам нпр. мапу Дробњака радио тако што саставим више топографских карата и онда додајем слојеве. Топографску сам користио јер ми је било важно да пратим природне границе као што су врхови брда, планина, гребени и реке, које је навео Лубурић. Исто тако је било и са картом нахије Левач. Урадио сам још пар карата а имам на десетине незавршених, јер немам пуно времена.


--- Крај цитата ---

Супер. Мени су одличне. Можда када би имао више времена да још детаљније опишеш поступак твоје израде. Које набавиш топографске, како се избришу непотребни подаци са топографсе, евентуално неки фотошоп за почетнике ако те није мука.

Ojler:

--- Цитат: Барјактаревић  Август 09, 2020, 08:27:47 поподне ---Зар није фотошоп ЦС6 бесплатан? Ја га користим и бесплатан је.

--- Крај цитата ---

Ја бих волео да ми покажеш линк до тог бесплатног легалног Фотошопа :). Може бити да ја не знам нешто што ти знаш...

goca 11:
Odlična karta Naselja nahije Levač 1530 god.
Bravo Drobnjak  i pozdrav  :)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију