Аутор Тема: Family Finder-My Origins резултати  (Прочитано 180398 пута)

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #140 послато: Април 03, 2017, 01:01:50 пре подне »
Ау, шта ћемо чути од тебе све! :)

Ако мислиш на овог Милана Бандића, изгледа сасвим ок за Балкан (црн, Турчин, Иранац?). Чак личи на Шербеџију на овој слици



Ово друго мислим да нема превише везе, али свакако више него Y-днк. У преводу, може неком да се заломи изглед, који не мора нужно да се поклапа са аутосомалном.
Добро можда Бандић изгледа ОК за Балкан, али Ђилас према њему изгледа као градоначелник Стокхолма.  Поента онога што сам хтео да кажем је да су нације у биолошком смислу вештачка категорија.  Хрвати (кад се гледа цела нација) у просеку аутосомално сугурно имају мало више северне генетике, због њиховог географског положаја и уплива народа који су остали иза Аустро-Угарске (Немци, Мађари, Чеси, Словаци, Русини...).  Али ми је нелогично да сваки Хрват има више северне генетике од сваког Србине, чак и неки Хрват који је медитерански таман у односу на неког светлог Србина са нордидским фенотипом (да не наводим сад примере).  Мислим да аутосомално поређење може да има смисла само по регијама кад је Балкан у питању.  Например тешко ми је да поверујем да Хрвати из Херцеговине имају више северне генетике од рецимо Срба из ужичког краја, Срема, Славоније или Баније, зато што су Срби из поменутих крајева у просеку светлије пигментације од Хрвата из Херцеговине, а то и те како има везе са процентом северне генетике. Хрвати из Херцеговине би требали да буду аутосомални еквивалент Србима из Херцеговине, зато што је то исти народ само подељен по вери.  Или рецимо Немци у просеку имају вероватно мало више северне генетике од Пољака, али кад би се издвојили само Баварци сигурно би имали знатно мање северне генетике од Пољака.  Зато што су Баварци прилично тамнији од Пољака и осталих народа у средњој Европи (осим можда Мађара). 

Ван мреже Dalmati

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 74
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #141 послато: Април 03, 2017, 03:53:17 пре подне »
Добро можда Бандић изгледа ОК за Балкан, али Ђилас према њему изгледа као градоначелник Стокхолма.  Поента онога што сам хтео да кажем је да су нације у биолошком смислу вештачка категорија.  Хрвати (кад се гледа цела нација) у просеку аутосомално сугурно имају мало више северне генетике, због њиховог географског положаја и уплива народа који су остали иза Аустро-Угарске (Немци, Мађари, Чеси, Словаци, Русини...).  Али ми је нелогично да сваки Хрват има више северне генетике од сваког Србине, чак и неки Хрват који је медитерански таман у односу на неког светлог Србина са нордидским фенотипом (да не наводим сад примере).  Мислим да аутосомално поређење може да има смисла само по регијама кад је Балкан у питању.  Например тешко ми је да поверујем да Хрвати из Херцеговине имају више северне генетике од рецимо Срба из ужичког краја, Срема, Славоније или Баније, зато што су Срби из поменутих крајева у просеку светлије пигментације од Хрвата из Херцеговине, а то и те како има везе са процентом северне генетике. Хрвати из Херцеговине би требали да буду аутосомални еквивалент Србима из Херцеговине, зато што је то исти народ само подељен по вери.  Или рецимо Немци у просеку имају вероватно мало више северне генетике од Пољака, али кад би се издвојили само Баварци сигурно би имали знатно мање северне генетике од Пољака.  Зато што су Баварци прилично тамнији од Пољака и осталих народа у средњој Европи (осим можда Мађара).

Nije bitan izgled i ne mora ništa da znači. Vrlo je moguće da Đilas nosi albino gen, koji je dobio od roditelja koji su potpuno crni. Evo ti jedan slučaj:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2476772/DNA-test-confirms-Bulgarian-woman-IS-natural-mother-blonde-haired-Maria.html

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #142 послато: Април 03, 2017, 04:06:04 пре подне »
Nije bitan izgled i ne mora ništa da znači. Vrlo je moguće da Đilas nosi albino gen, koji je dobio od roditelja koji su potpuno crni. Evo ti jedan slučaj:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2476772/DNA-test-confirms-Bulgarian-woman-IS-natural-mother-blonde-haired-Maria.html
Ђилас није албинос.  Албиноси имају белу косу, врло депигментизирану кажу и плаве или црвене очи, а Ђилас има жуту косу чак са риђим одсјајем и тамне очи.  Албинизам је генетски поремећај који може да се јави и код Азијата и Црнаца.  Ова албино деца из Бразила су од родитеља који су тамнопути мелези https://youtu.be/awhQ6NT7LBA?t=14s а светлији су од деце из Скандинавије.

Ван мреже Dalmati

  • Члан Друштва
  • Шегрт
  • *****
  • Поруке: 74
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #143 послато: Април 03, 2017, 04:13:50 пре подне »
Ђилас није албинос.  Албиноси имају белу косу, врло депигментизирану кажу и плаве или црвене очи, а Ђилас има жуту косу чак са риђим одсјајем и тамне очи.  Албинизам је генетски поремећај који може да се јави и код Азијата и Црнаца.  Ова албино деца из Бразила су од родитеља који су тамнопути мелези https://youtu.be/awhQ6NT7LBA?t=14s а светлији су од деце из Скандинавије.

Bez obzira, htio sam reći da izgled ne govori ništa, jer Bandić sa onakvim izgledom može imati više sjevernjačke genetike nego Đilas.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #144 послато: Април 03, 2017, 04:25:43 пре подне »
Bez obzira, htio sam reći da izgled ne govori ništa, jer Bandić sa onakvim izgledom može imati više sjevernjačke genetike nego Đilas.
Швеђани су  светлији од Арапа ваљда зато што имају више северњачке генетике. 

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #145 послато: Април 03, 2017, 09:35:40 пре подне »
Јачине кожне пигментације је само један мали сегмент генетике коју смо наседили од наших предака. Људи томе придају превелико значење јер је најочигледније (видљиво голим оком). Не може се само на основу тога долазити до неких чврстих закључака. Има ту још много других ствари које се "ваљају испод жита".  ;)

Ван мреже Ђукић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 38
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #146 послато: Април 04, 2017, 05:05:50 поподне »
Кад већ помињете Хрвате, боју коже, изглед итд. поделићу са вама слике једног њиховог историчара. Јутрос сам читао његов текст уз који је била фотографија и помислио сам "овај баш изгледа атипично за наше просторе". Дакле, Драган Марковина:







На овој последњој са тим "Марадона" очима изгледа као неки Јужноамериканац.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #147 послато: Април 04, 2017, 08:35:48 поподне »
Што се сви жале на "MyOrigins 2.0" који је наводно данас уведен у употребу? Ја до овог тренутка још увек немам atDNA резултате па не могу да упоредим разлике чак и да хоћу.  :)

Ево још и текста неке блогерке:

Family Tree DNA myOrigins Ethnicity Update – No April Foolin’


Ван мреже Uzi

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1646
  • N2-P189.2>FT182494>FGC28435
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #148 послато: Април 04, 2017, 08:52:00 поподне »
Што се сви жале на "MyOrigins 2.0" који је наводно данас уведен у употребу? Ја до овог тренутка још увек немам atDNA резултате па не могу да упоредим разлике чак и да хоћу.  :)

Ево још и текста неке блогерке:

Family Tree DNA myOrigins Ethnicity Update – No April Foolin’

Браво Sergio! Ево моји нови и стари резултати да се може успоредит.

Стаир резултати


Нови резултати

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #149 послато: Април 04, 2017, 08:57:00 поподне »
Што се сви жале на "MyOrigins 2.0" који је наводно данас уведен у употребу? Ја до овог тренутка још увек немам atDNA резултате па не могу да упоредим разлике чак и да хоћу.  :)

Ево још и текста неке блогерке:

Family Tree DNA myOrigins Ethnicity Update – No April Foolin’

Ево сад сам погледао код себе на налогу. Ово су моји резултати по новој подјели.




Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #150 послато: Април 04, 2017, 09:01:03 поподне »
Што би рекао Тесла: Поносим се својим словенским поријеклом и ромејском домовином.  :D

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #151 послато: Април 04, 2017, 09:07:48 поподне »
Ево и мене, слично као и претходни резултат, осим мало егзотике  :)


Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #152 послато: Април 04, 2017, 09:21:08 поподне »
Ја случајно видео на Facebook групама да сви помињу нову верзију. Неки Американци се жалили како су им смањили Native American проценте. Изгледа су осетљиви на овакве ствари.  ;D
« Последња измена: Април 04, 2017, 09:24:43 поподне Sergio »

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #153 послато: Април 04, 2017, 09:26:26 поподне »
Серђо, хвала на обавештењу...дочекасмо унапређену верзију myOrigins-а.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #154 послато: Април 04, 2017, 09:39:27 поподне »
Серђо, хвала на обавештењу...дочекасмо унапређену верзију myOrigins-а.

Ја нећу имати прилику да видим стару верзију. Мој узорак је стигао у Хјустон недавно, а дати рок за добијање atDNA резултата је од 17. априла до 1. маја.

Значи ништа од категорије Балкан? Бар су ставили Southeast Europe:)

Ван мреже Uzi

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1646
  • N2-P189.2>FT182494>FGC28435
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #155 послато: Април 04, 2017, 09:42:47 поподне »
Ево и мене, слично као и претходни резултат, осим мало егзотике  :)



Сремац, како су распоређене на мапи овe South Central Asia и Asia Minor?

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #156 послато: Април 04, 2017, 09:52:28 поподне »
Сремац, како су распоређене на мапи овe South Central Asia и Asia Minor?

Прва је Индија и Шри Ланка, а друга Турска и Јерменија.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #157 послато: Април 04, 2017, 09:56:24 поподне »
Ево доказа колико је Y-ДНК миноран у односу на свеукупну нашу генетику. Мој нормански I1 истопио се на свега 4 одсто (Синиша ме шије за дупло):

« Последња измена: Април 04, 2017, 10:00:39 поподне Број 1 »

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #158 послато: Април 04, 2017, 09:57:34 поподне »
Прва је Индија и Шри Ланка, а друга Турска и Јерменија.


Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #159 послато: Април 04, 2017, 10:04:59 поподне »
Ево доказа колико је Y-ДНК миноран у односу на свеукупну нашу генетику. Мој нормански I1 истопио се на свега 4 одсто (Синиша ме шије за дупло):

Богами солидан проценат сефардске генетике.