Аутор Тема: Porodica Stojakovic  (Прочитано 1849 пута)

Ван мреже Marko90

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Porodica Stojakovic
« послато: Мај 05, 2019, 03:45:05 поподне »
Pozdrav.Zovem se Marko.Zanimaju me informacije o porodici Stojakovic.Dolaze iz sela Donji Cerani.Okolina Dervente.Slave Svetog Jovana.Unapred hvala

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Porodica Stojakovic
« Одговор #1 послато: Мај 05, 2019, 04:00:14 поподне »
Pozdrav.Zovem se Marko.Zanimaju me informacije o porodici Stojakovic.Dolaze iz sela Donji Cerani.Okolina Dervente.Slave Svetog Jovana.Unapred hvala

Тај крај је баш лоше покривен етнолошком литературом. Покушао сам нешто да нађем, али практично без икаквог успеха. Осим да је крајем прошлог века у Церанима било стотинак Стојаковића. Имате ли сачувано било какво предање? До када најдаље знате да сте били у том селу?



Ван мреже Marko90

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Porodica Stojakovic
« Одговор #2 послато: Мај 06, 2019, 03:34:46 поподне »
Znam nesto.Tu smo jos za vreme Turaka bili.A sta je bilo pre zaista ne znam.Sto se tice predavanja zaista slabo znam.Mislio sam da vi barem znate nesto na tu temu.Uglavnom hvala na odgovoru :)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Porodica Stojakovic
« Одговор #3 послато: Мај 06, 2019, 03:36:32 поподне »
Znam nesto.Tu smo jos za vreme Turaka bili.A sta je bilo pre zaista ne znam.Sto se tice predavanja zaista slabo znam.Mislio sam da vi barem znate nesto na tu temu.Uglavnom hvala na odgovoru :)

Нема литературе за тај крај, па смо и ми у том смислу ускраћени за неке одговоре. Да ли сте прегледали црквене матичне књиге ваше парохије? Не знам откада датирају, али можда се нешто може сазнати из њих. Мада, с обзиром на вашу бројност, ту сте вероватно били и у 18. веку.



Ван мреже Marko90

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Porodica Stojakovic
« Одговор #4 послато: Мај 06, 2019, 10:34:18 поподне »
Koliko znam iz price bile su crkvene maticne knjige.I iz price koju sam cuo crkva je spaljena zajedno sa maticnom knjigom.

Ван мреже Marko90

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Porodica Stojakovic
« Одговор #5 послато: Мај 07, 2019, 02:57:13 поподне »
Imam jos jedno pitanje.Da ne bi otvarao novu temu pitacu vas ovde.Tice se porodice sa majcine strane.U pitanju su Tutici.Dolaze iz sela Race kod Bajine Baste.Slave sv.Alimpiju.Da li imate neke informacije o njima.Unapred hvala

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8520
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Porodica Stojakovic
« Одговор #6 послато: Мај 07, 2019, 03:27:44 поподне »
Imam jos jedno pitanje.Da ne bi otvarao novu temu pitacu vas ovde.Tice se porodice sa majcine strane.U pitanju su Tutici.Dolaze iz sela Race kod Bajine Baste.Slave sv.Alimpiju.Da li imate neke informacije o njima.Unapred hvala

Из "Соколске нахије" Љубе Павловића (1903. године):

"Досељеници после 1834 год. на Плијесково и Жабљак поред оних, којих су сишли из села од старијих родова:

Тупајићи до Дрине из Бањана у Црној Гори населила их власт (5 к.; Св. Алимпије)
"

Тупајићи су једини род у Рачи који слави Алимпијевдан па претпостављам да су у вези са вашим Тутићима.

https://www.poreklo.rs/2013/01/18/poreklo-prezimena-selo-ra%C4%8Da-bajina-ba%C5%A1ta/
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Marko90

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Porodica Stojakovic
« Одговор #7 послато: Мај 08, 2019, 10:36:40 поподне »
Moguce.Mada iskreno nikad nisam cuo za njih.