ДНК порекло > ДНК познатих личности

Наполеон I и Наполеон III- веза која недостаје?

(1/4) > >>

Синиша Јерковић:
Кад сам прије неког времена прочитао информацију да неки од британских племићких породица избјегавају да се генетски тестирају, јер се прочуло за једног уваженог тамошњег лорда да није потомак својих предака, помислио сам да се они свакако тестирају, али да то веома добро крију. Исто тако схватио сам и до које катастрофе могу довести резултати, ако се покажу непријатним, а поготово за људе којима читава егзистенција и углед овисе управо о поријеклу и педигреу.

Налетих на још један такав куриозитет, а тиче се породице Бонапарта. Познато је да је тестиран днк Наполеона I из остатака његове косе или браде и показала се припадност хаплогрупи Е M123. Након неког времена тестирани су још неки потомци Наполеона И и показала се јасна генетска веза тј. и они су припадали истом хаплотипу. Више о томе http://dienekes.blogspot.com/2013/10/y-chromosome-of-napoleon-great.html

Том приликом није тестирана грана Наполеона III Бонапарте.
Када је и то обављено установило се да Наполеон III Бонапарта уопште није потомак Наполеона I и да и не припада хаплогрупи E већ хаплогрупи I M223.


Имају већ и кандидата за оца Наполеопна Трећег. Још тада су постојале гласине да је  његов отац извјесни Верхуел. Изгледа да је генетика након сто и више година, то и потврдила. http://en.wikipedia.org/wiki/Carel_Hendrik_Ver_Huell

Оно што је још интересантно за Наполеона Првог и његову хаплогрупу E M123 јесте да је она типична за семитске народе Арапе и Јевреје


Један од Наполеонових мушких предака носио је надимак "Мавар из Сарзане" што још додатно потврђује његово могуће арапско-семитско поријекло.

У складу са овим, не могу да се не запитам: да ли су се тестирали Карађорђевићи?

Муњени Ћелић:

--- Цитат ---У складу са овим, не могу да се не запитам: да ли су се тестирали Карађорђевићи?
--- Крај цитата ---

Тестирали би се ако им неко плати.  ;D
Вероватно јесу, али они избегавају било какав разговор на ту тему па ми се све чини да страхују од реакције јавности. Стварно не видим други разлог, а и тај је безвезан. Ионако никад неће бити на престолу, поготово не овај престолонаследник

Синиша Јерковић:

--- Цитат: Александар М.  Јануар 21, 2014, 07:10:23 поподне ---Тестирали би се ако им неко плати.  ;D
Вероватно јесу, али они избегавају било какав разговор на ту тему па ми се све чини да страхују од реакције јавности. Стварно не видим други разлог, а и тај је безвезан. Ионако никад неће бити на престолу, поготово не овај престолонаследник

--- Крај цитата ---

Па Карађорђевићи немају од чега да страхују, њихова линија свеједно није толико стара, тј. мислим да не би било проблема са наслеђем од Карађорђа па надаље. Оно што мене интересује је , шта је са периодом прије Карађорђа.

Milos:
Potpuno se slazem da se mnoge plemicke porodice vec testirane, pa i nasi Karadjordjevici. Ali da se mnogo kalkulise, krije i namesta. Bilo bi jako zanimljivo znati i za Obrenovice. Ali kao sto je ranije spomenuto u drugim temama, mislim da kod nas jedino tako nesto moze da izvede doktor Stojkovic iz centra u Nisu, koji je i uzimao neke genetske podatke iz loze Lazarevica.

Radul:
Порекло би могло понудити тестирање Јаковљевићу који је директна мушка линија Обреновића; па би тако сазнали хаплотип кнеза Милоша?

За Карађорђевиће је највероватније хаплогрупа Е или Ј2б

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију