Аутор Тема: Добродошли на Форум Порекло  (Прочитано 100035 пута)

Порекло

  • Гост
Добродошли на Форум Порекло
« послато: Јануар 07, 2013, 01:22:28 поподне »
Добродошли на форум Poreklo.rs!

Надамо се да ћете уживати на нашем форуму, делити информације, сазнати много тога о пореклу свог или било ког презимена, места, обичаја... 

Хвала!
Форум Порекло
« Последња измена: Мај 20, 2014, 04:02:53 поподне млађо »

slobodan

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #1 послато: Фебруар 02, 2013, 10:33:52 поподне »
Piozdravljam poštovani forum i cijenjenu gospodu forumaše. Iako sam imao malo muke dok sam se uspio registrovati, sve se sredilo i nadam se lijepom druženju.

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #2 послато: Фебруар 02, 2013, 11:14:19 поподне »
Добро нам дошао!
У чему је био проблем, ако се сме приупитати?

Ван мреже Kyrios

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 264
  • В защиту науки
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #3 послато: Фебруар 02, 2013, 11:46:19 поподне »
Добро нам дошао!
У чему је био проблем, ако се сме приупитати?


Отприлике у време када се он регистровао било је неких проблема са везом са www.poreklo.rs. Ја сам баш имао проблема са слањем одговора Невском, Можда је и он имао такав проблем.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4194
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #4 послато: Фебруар 03, 2013, 12:58:53 пре подне »
Били су неки проблеми на мрежи, од 22,05 до 22,30... Праштајте.
Потрудићемо се да у најскорије време те техничке проблеме у потпуности елиминишемо.
Што се тиче проблема приликом регистрације на форум, код једног дела оних који су покушали да се региструју је проблем у томе што им повратни одговор од администратора форума Порекло заврши у спам порукама па их одмах не уоче. Настојимо да утврдимо да ли има још неких техничких проблема и да их чим пре отклонимо. Хвала вам на стрпљењу.

slobodan

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #5 послато: Фебруар 03, 2013, 09:42:28 поподне »
Добро нам дошао!
У чему је био проблем, ако се сме приупитати?

Naše adrese iz Crne Gore imaju vrlo neobičan oblik (preko T-com) tako da većina sajtova u svijetu uopšte njih ne prihvata kao adrese. T-com je kasnije promijenio adrese nego je ja nijesam mijenjao. ???

Mилодан

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #6 послато: Октобар 03, 2013, 11:28:34 поподне »
Нема везе што о овој теми (а која је тема?) није писано преко 100 дана, мало пре сам се регистровао па желим само да проверим да ли сам спреман да постанем Порекло-форумаш

Ван мреже Doclea

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #7 послато: Мај 20, 2014, 02:24:13 поподне »
Pozdrav svima na forumu.

Ja sam Ivica Madžarović iz zetskog sela Berislavci, 15 km južno od Podgorice.

Imam 28 godina. Diplomirao sam Visoku medicinsku školu na Lovisenberg Univerzitetu u Oslu i radim u KCCG.

Nadam se dobrom druženju i usvajanju novih znanja zajedno sa svim članovima ove zajednice.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13154
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #8 послато: Мај 20, 2014, 03:28:39 поподне »
Маџаревићи су у Бериславце дошли из Пипера (Црнци) 1882. године. Маџаревићи су од Милашевића из Црнаца (Пипери), као и Кажанегре у приморју (Будва).

(Ј. Ердељановић, Кучи, Братоножићи и Пипери, Београд, 1981, стр. 428)




Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13154
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #9 послато: Мај 20, 2014, 03:49:20 поподне »
Било би идеално када би се неко од Маџаревића тестирао. Мислим да у днк пројекту немамо још увек тестираног који води порекло из Пипера.

Ван мреже Doclea

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #10 послато: Мај 20, 2014, 03:51:50 поподне »
Било би идеално када би се неко од Маџаревића тестирао. Мислим да у днк пројекту немамо још увек тестираног који води порекло из Пипера.

Moj жеља је да обавим тестирање, тако да се надам да ће и од Пипера бити представник :)

Ван мреже Doclea

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #11 послато: Мај 20, 2014, 03:56:06 поподне »
Маџаревићи су у Бериславце дошли из Пипера (Црнци) 1882. године. Маџаревићи су од Милашевића из Црнаца (Пипери), као и Кажанегре у приморју (Будва).

(Ј. Ердељановић, Кучи, Братоножићи и Пипери, Београд, 1981, стр. 428)

Е овај навод није тачан, а често га је могуће прочитати. Тј. дио јесте тачан, осим овог да су Маџаровићи од Милашевића.

Управо је обрнуто, Милашевићи су од Маџаровића. Они су остали у Пиперима и због крвне освете су промијенили презиме. Да не идем даље ово ће вам потврдити и сами Милашевићи који живе у селу Црнци у Пиперима.

С обзиром да сам обавио истраживање ово су непобитни подаци који су ми потврђени и у државном архиву Црне Горе.

Ван мреже Brđanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 230
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #12 послато: Јун 24, 2014, 07:19:57 поподне »
Поздрав свима, најприје бих да вам похвалим сајт који је стварно занимљив и информативан.
Ја сам из Црне Горе, Горњи Васојевићи. Занимају ме антропологија и историја. Знам основне ствари о генетици, таман толико та скапирам о чему причате на подфоруму који је посвећен тој грани науке :)
Дошао сам на наговор пријатеља са другог форума, надам се да ће овдје бити активније па да можемо фино разговарати.

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1136
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #13 послато: Јун 24, 2014, 07:23:47 поподне »
Поздрав свима, најприје бих да вам похвалим сајт који је стварно занимљив и информативан.
Ја сам из Црне Горе, Горњи Васојевићи. Занимају ме антропологија и историја. Знам основне ствари о генетици, таман толико та скапирам о чему причате на подфоруму који је посвећен тој грани науке :)
Дошао сам на наговор пријатеља са другог форума, надам се да ће овдје бити активније па да можемо фино разговарати.

Добро нам дошао, Брђанине! Поготово што су Брђани, а нарочито Васойевићи овдѣ у мањку. Лично се надам што већему учешћу људий из Црне Горе и Брдах овдѣ, и да ћемо имати пуно тога научити йедни од других. :-)
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Brđanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 230
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #14 послато: Јун 24, 2014, 07:26:53 поподне »
Добро нам дошао, Брђанине! Поготово што су Брђани, а нарочито Васойевићи овдѣ у мањку. Лично се надам што већему учешћу људий из Црне Горе и Брдах овдѣ, и да ћемо имати пуно тога научити йедни од других. :-)
Боље те нашао Александре. Твоје форумско име је моја друга слава :)
Требаће ми мало времена да се навикнем на твој стил писања :)

Окир СРБ

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #15 послато: Јун 24, 2014, 07:40:16 поподне »
Поздрав свима, најприје бих да вам похвалим сајт који је стварно занимљив и информативан.
Ја сам из Црне Горе, Горњи Васојевићи. Занимају ме антропологија и историја. Знам основне ствари о генетици, таман толико та скапирам о чему причате на подфоруму који је посвећен тој грани науке :)
Дошао сам на наговор пријатеља са другог форума, надам се да ће овдје бити активније па да можемо фино разговарати.
Добро нам дошао, Брђанине! :)

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1136
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #16 послато: Јун 24, 2014, 07:44:45 поподне »
Боље те нашао Александре. Твоје форумско име је моја друга слава :)
Требаће ми мало времена да се навикнем на твој стил писања :)

 :D
Сви су се већ навикли, па ћеш и ти! Само трѣба имати мало добре воље према различитостима. ;)
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Brđanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 230
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #17 послато: Јун 24, 2014, 07:53:01 поподне »
Добро нам дошао, Брђанине! :)
Боље те нашао брате :)
@Александар наравно, неће бити тешко ;)

Жељко Филиповић

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #18 послато: Јун 16, 2015, 07:03:51 поподне »
Ја сам Жељко Филиповић из Ниша, члан "Чувара ћирилице". Данас сам сазнао за овај форум и одмах сам се регистровао, пошто сам претходно овлаш прегледао тему "Попис становништва Косова и Метохије 1912. г." Пријатно сам се изненадио кад сам овде видео више прилога на ћирилици него на свим "ћириличарским" форумима! Регистровао сам се под именом и презименом на ћирилици и са лозинком на ћирилици. У аутоматском одговору система видео сам да је ћирилично име прихваћено, али да је лозинка прихваћена на латиници, па кад сам се први пут пријавио са ћириличном лозинком, црвеним словима сам упозорен да ми "лозинка није тачна". Са поновљеном латиничном лозинком све је било у реду, и ово је мој први прилог на овом форуму. Желим да обавестим и администраторе и све учеснике овог форума да међународни форум "Skyscrapercity" ("Град облакодера") без икаквих ограничења прихвата и регистровања и лозинке и прилоге на свим светским језицима и писмима, па и на нашој ћирилици! Поздрављам све домаћине и учеснике овог форума и желим им успешан и плодан рад.

Аксић

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #19 послато: Јун 16, 2015, 07:33:55 поподне »
Добро дошао Жељко  :) 

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1136
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #20 послато: Јун 16, 2015, 07:58:18 поподне »
Ја сам Жељко Филиповић из Ниша, члан "Чувара ћирилице".

Жељко, добродошао на наше разговаралиште.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4194
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #21 послато: Новембар 01, 2015, 01:18:19 поподне »
Форум портала Порекло забележио је у октобру 2015. рекордну посету (укупно 312416 посета). Хвала на поверењу!

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #22 послато: Новембар 09, 2015, 08:54:22 пре подне »
"Цар Душан је био висок скоро 2,14 метара. По налогу Синода Србске православне цркве, Атанасије Јевтић са комисијом, отишао је у Цркву Светог Марка у Београду и отворио кивот у коме лежи Душаново тело. После мерења дошли су до сазнања да је цар Душан био огроман човек. Интересантно је рећи да је Душан био велик и турнирски борац. Није пропуштао витешке двобоје и увек је побеђивао. Душан је имао личну гарду састављену од ратника из целе Европе, од којих је сваки био висок преко два метра. Гарду је сачињавао 101 човек и сви су били преко два метра, што сведоче многи историјски документи. Само је један од њих био виши од свих. Ко је смео да буде виши и од Душана Силног?
- Душанов барјактар! Највеће изненађење је ратни барјак, који је такође остављен на Хиландару. Барјак је троугаоног облика димензија три метара са 4,5 од осам слојева тешке свиле, а на врху је велики Крст тежак четири и по килограма. Такав барјак треба носити у левој руци, док у десној треба носити мач и бранити заставу!
По повратку цара с Хиландара, диже се цела Албанија у жељи да изађе из царства. Пошто је престоница била у Скопљу, цар подиже своју гарду, и за 28 дана обиђе целу Албанију. Испред скоро сваког града, пред којим би се појавио Душан са својом гардом, град би отворио врата и истакао белу заставу. Било је само неколико мањих окршаја у којима су непријатељи били потучени до ногу. У саставу његове гарде, било је људи разних националности.
Од Швеђана, тевтонских Немаца, Талијана из Албаније, наших Херцеговаца и других. Само један услов је морао да буде испуњен. Сви су морали бити виши од два метра!"

smiksi14

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #23 послато: Новембар 25, 2015, 09:22:42 пре подне »
ПОздрав свима, ја сам нова овде и тешко се сналазим. Поздрављам све форумаше, а у име својих синова хтела бих да знам да ли би неко могао да ми каже несто о презимену ШУША или да ме упути на неку тему где се то налази.

Јуче сам нешто нашла али док сам се регистровала изгубила сам то из вида и сад не могу да се снађем.

Иначе има овде још много тога да се научи. ХВАЛА И ПОЗДРАВ  ;)

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #24 послато: Новембар 25, 2015, 09:45:11 пре подне »
Ја знам Крсту Шушу. Поријеклом из Коњица, које село не знам, али ћу га питати кад га видим.

smiksi14

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #25 послато: Новембар 25, 2015, 10:05:08 пре подне »
Цитат
Ја знам Крсту Шушу. Поријеклом из Коњица, које село не знам, али ћу га питати кад га видим.

Hvala aleksandar I

 Знам ја да су Шуше пореклом из Далмације, али иначе су из неког села Кљеуте или Кљути (тако некако) из Херцеговине. Такође их има муслимана и каторила.

Поздрав и за Крсту  ;)

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #26 послато: Новембар 25, 2015, 10:33:00 пре подне »
Крсто је праволсавни :D

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #27 послато: Новембар 25, 2015, 11:55:26 пре подне »
Поздрав.
Моја бака с мајчине стране је од Шуша, и знам да су они пореклом из села Бијељани у Далмацији. Срби су, православци.
Надам се да је ово мало помогло.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

smiksi14

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #28 послато: Новембар 26, 2015, 08:55:39 пре подне »
Цитат
Крсто је праволсавни

 :o
 ;)

HVALA

Цитат
Поздрав.
Моја бака с мајчине стране је од Шуша, и знам да су они пореклом из села Бијељани у Далмацији. Срби су, православци.
Надам се да је ово мало помогло.

Hvalal BAks  :)

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4194
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #29 послато: Јануар 04, 2016, 11:21:51 пре подне »
На данашњи дан пре четири године регистрован је домен poreklo.rs. Ево пригодног текста:
http://www.poreklo.rs/2016/01/04/cetiri-godine-od-stvaranja-internet-domena-poreklo-rs/

Ван мреже vaskeb

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #30 послато: Јануар 14, 2016, 09:20:50 поподне »
Било би веома корисно ако неко може да обезбеди (стави на портал) дигитални примерак књиге ТЕФТЕРИ: 1816-1843, аутора Мучалице Олге и Емилије Ђукнић, издање Архива Србије, 1969. године.

Ван мреже Ђукић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 38
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #31 послато: Јануар 22, 2016, 01:57:02 поподне »
Поздрав свима! Ево моје прве поруке на форуму, чисто да се "упишем". Иначе сам још један E1b1b1а1b V13, трентутно под бројем 34. на списку тестираних. Презиме је, као што видите, Ђукић, а ближим пореклом сам из југозападне Републике Српске.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13154
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #32 послато: Јануар 22, 2016, 02:09:29 поподне »
Поздрав свима! Ево моје прве поруке на форуму, чисто да се "упишем". Иначе сам још један E1b1b1а1b V13, трентутно под бројем 34. на списку тестираних. Презиме је, као што видите, Ђукић, а ближим пореклом сам из југозападне Републике Српске.

Добро дошао, Ђукићу! Овде сам поменуо и ваше презиме, као и везу са крајишким "Михољштацима".

http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=886.0

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #33 послато: Јануар 22, 2016, 05:32:54 поподне »
Поздрав свима! Ево моје прве поруке на форуму, чисто да се "упишем". Иначе сам још један E1b1b1а1b V13, трентутно под бројем 34. на списку тестираних. Презиме је, као што видите, Ђукић, а ближим пореклом сам из југозападне Републике Српске.

Херцеговина?
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #34 послато: Јануар 22, 2016, 05:38:02 поподне »
Херцеговина?

Аха, сад сам видео где је Средице. Северозападна Српска. Вероватно грешка у куцању. Поздрав, хаплогрупљанине!  ;D  ;D
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже radulovic

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 25
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #35 послато: Март 03, 2016, 11:55:52 поподне »
Pozdrav! Moje ime je Vladimir Radulović. Po porfesiji sam arhitekt, u slobodno vreme pored drugih stvari istražujem i porklo svoje porodice.
Do sada sam saznao puno podataka, naravno što više odlzim dalje u prošlost otvar ase više pitanja. Za sada sam naj dalje stigao do 1689. godine. Otvorio bih temu na forumu u kojoj bih podelio svoje istraživanje sa drugim članovima.

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #36 послато: Март 04, 2016, 03:31:16 поподне »
Pozdrav! Moje ime je Vladimir Radulović. Po porfesiji sam arhitekt, u slobodno vreme pored drugih stvari istražujem i porklo svoje porodice.
Do sada sam saznao puno podataka, naravno što više odlzim dalje u prošlost otvar ase više pitanja. Za sada sam naj dalje stigao do 1689. godine. Otvorio bih temu na forumu u kojoj bih podelio svoje istraživanje sa drugim članovima.

Добродошао Владимире на Форум. :)

Похвале за интересовање и резултате који су до сада остварени.

Видимо се на теми.

Amicus alias Defendor



Ван мреже felix

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 11
  • YDNA: I-A11370; mtDNA: U4a2a
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #37 послато: Март 09, 2016, 05:38:06 поподне »
Поздрав! Као нови члан Форума да се представим. Зовем се Немања Ковачевић. Рођен сам у Ваљеву, док су моји мушки преци из Средње Добриње код Пожеге (закључно са дедом), и пре више од 200 година су променили презиме из Ђоновић у Ковачевић. Дошли су са Језера (Дурмитор).

Попунио сам формулар за чланство, а дан касније сам електронски уплатио годишњу чланарину. Моје питање је да ли чланови добијају неки доказ о чланству? Пошто нисам добио никакав одговор да сам постао члан, сем повратног мејла при попуњавању формулара. Такође, радио бих тест о утврђивању хапло групе у ДНК Центру за генетику где се добија попуст за чланове Друштва.

Хвала!

Поздрав!
 

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2357
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #38 послато: Март 09, 2016, 05:42:24 поподне »
Желим добродошлицу на форум мом земљаку Ваљевцу, Немањи! Када прође уплата мислим да ће те обавестити мејлом.

Ван мреже felix

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 11
  • YDNA: I-A11370; mtDNA: U4a2a
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #39 послато: Март 09, 2016, 05:54:55 поподне »
Желим добродошлицу на форум мом земљаку Ваљевцу, Немањи! Када прође уплата мислим да ће те обавестити мејлом.


Хвала на добродошлици! Пуно поздрава!

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1943
  • G2a-FT221531
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #40 послато: Март 31, 2016, 04:02:22 поподне »
Не знам да ли је овде место за коментар, ако треба нека га администратор премести, али ево Шиптари направише идентичан форум као наш...  ::)
http://www.foleja.net/
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Jelic

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #41 послато: Март 31, 2016, 04:03:31 поподне »
Не знам да ли је овде место за коментар, ако треба нека га администратор премести, али ево Шиптари направише идентичан форум као наш...  ::)
http://www.foleja.net/

Било је то већ овде http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=183.msg17551#msg17551

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1943
  • G2a-FT221531
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #42 послато: Март 31, 2016, 04:05:27 поподне »
Онда се извињавам, случајно видех на једном форуму и остадох без текста...
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже zoran_m

  • Гост
  • *
  • Поруке: 8
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #43 послато: Април 07, 2016, 06:24:27 поподне »
Добар дан свим форумашима  :).
Ја сам Зоран Малишић из Београда (живим у Београду) а по пореклу из Пријепоља.
Јуче отворих тему а данас се представих, наопако  ::), па се због тога извињавам.
Надам се да ћу на овом форуму успети нешто да научим, сазнам а Бога ми и "откријем" рођаке  :).
Још једном поздрав за све!

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1136
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #44 послато: Април 07, 2016, 06:35:35 поподне »
Добар дан свим форумашима  :).
Ја сам Зоран Малишић из Београда (живим у Београду) а по пореклу из Пријепоља.
Јуче отворих тему а данас се представих, наопако  ::), па се због тога извињавам.
Надам се да ћу на овом форуму успети нешто да научим, сазнам а Бога ми и "откријем" рођаке  :).
Још једном поздрав за све!

Зоране, поздрав и добродошао на наше разговаралиште. Надам се да ћеш имати што корисно наћи овдѣ од онога што те занима и да ћемо сви у сврсисходной расправи и размѣни података и ставова више сазнати о нашем народу и о наших прѣдцих.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже ВУЛИЋЕВИЋ (САВИЋ) З. ИГОР

  • Члан Друштва
  • Почетник
  • *****
  • Поруке: 35
  • I2-PH908 PH3310+ mtDNA V
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #45 послато: Август 08, 2016, 05:04:46 поподне »
Свако добро браћо и сестре, искористио бих ову прилику да вас све поздравим, ја сам Игор Вулићевић из Шапца, замолио бих овом приликом за објашњење од администратора. Да ли можете да ме информишете каква је процедура када стигну резултати тестирања на 111 маркера из ино лабараторије, и коме се потом јављам ? Хвала :)
" Bez muke se pesma ne ispoja, bez muke se sablja ne sakova! "

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #46 послато: Август 08, 2016, 08:22:29 поподне »
Свако добро браћо и сестре, искористио бих ову прилику да вас све поздравим, ја сам Игор Вулићевић из Шапца, замолио бих овом приликом за објашњење од администратора. Да ли можете да ме информишете каква је процедура када стигну резултати тестирања на 111 маркера из ино лабараторије, и коме се потом јављам ? Хвала :)

Добродошао Вулићевићу на Форум Порекло. :)

Не постоји никаква посебна процедура, једноставно поделите јавно или приватно ваше маркере на форуму, и онда ће се већ неко јавити да прокоментарише резултате тестирања.

Зависно где сте се тестирали, иако мислим да то важи за већину фирми које тај посао раде, и они сами би вам требали саопштити подударања са људима из њихових база. Порекло је богатије јер има претпостављам већину података из свих јавно доступних база те врсте (не рачунајући људе који су сами поделили своје резултате са родословцима).

Поздрав,
Amicus



Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13154
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #47 послато: Октобар 27, 2016, 10:50:51 пре подне »
Срећна слава! :)

Ван мреже Stefan89

  • Гост
  • *
  • Поруке: 16
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #48 послато: Октобар 31, 2016, 02:39:22 поподне »
Jel postoje neke informacije koje je haplogrupe Sloba Milosevic?

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10045
  • I2a S17250 A1328
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #49 послато: Октобар 31, 2016, 02:52:22 поподне »
С обзиром да је Васојевић, требало би да је Е1б.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #50 послато: Октобар 31, 2016, 02:53:39 поподне »
Мада Деретић тврди да је Слобин биолошки отац био Ј. Б. Тито  :D

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10045
  • I2a S17250 A1328
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #51 послато: Октобар 31, 2016, 03:13:49 поподне »
Коју ли је хаплогрупу носио Броз...?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #52 послато: Октобар 31, 2016, 03:21:00 поподне »
Коју ли је хаплогрупу носио Броз...?

Ја типујем Р1б :)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10045
  • I2a S17250 A1328
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #53 послато: Октобар 31, 2016, 03:37:20 поподне »
Вероватно.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #54 послато: Октобар 31, 2016, 09:08:47 поподне »
Мада Деретић тврди да је Слобин биолошки отац био Ј. Б. Тито  :D
Ма какав Деретић, отац Слободана Милошевића је  чистокрвни Васојевић из Лијеве Ријеке. Мајка Слобова је од Кољеншића из Црне Горе. Кољеншићи су чини ми се Бјелопавлићи.

Ван мреже Ранко Бубања

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 442
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #55 послато: Октобар 31, 2016, 09:20:32 поподне »
Ма какав Деретић, отац Слободана Милошевића је  чистокрвни Васојевић из Лијеве Ријеке. Мајка Слобова је од Кољеншића из Црне Горе. Кољеншићи су чини ми се Бјелопавлићи.

Тачно тако. Отац Васојевић, мајка Кољеншић из Бјелопавлића.

Ван мреже Stefan89

  • Гост
  • *
  • Поруке: 16
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #56 послато: Октобар 31, 2016, 11:55:42 поподне »
Hvala.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #57 послато: Децембар 07, 2016, 02:22:04 поподне »
Не знам да ли је овде место за коментар, ако треба нека га администратор премести, али ево Шиптари направише идентичан форум као наш...  ::)
http://www.foleja.net/

 :D :D :D :D :D

Ван мреже Dobric

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #58 послато: Фебруар 01, 2017, 10:45:51 поподне »
Dobro vece !

Postovani prijatelji rado pisem i ja cirilicom ali nam nije svima dostupna, primedba na diskriminaciju nas koji ne mozemo iz tehnickih razloga da pisemo poruku cirilicnim pismom ! Naime na kraju poruke treba potvrditi cirilicnim pismom pre slanja poruke.
Nije mi tehnicki moguce sa racunara :). Ili mozda ne mogu da se snadjem ?
Srdacan pozdrav svima !

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7252
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #59 послато: Април 11, 2017, 01:09:39 пре подне »
Постаде мало "стерилан" овај форум ...Нема жишке, размене мишљења, људи са површним знањем који ће да избацују своја размишљања, која ће од стране оних који више знају бити демантована, али на начин која неће погодити сујету оних који мање знају, а мисле да знају...Самоуки ентузијасти се повукли, нема расправе задњих дана нешто :) А ја кад погледам своје прве постове, мало се и застидим од наивности свог мишљења, али управо у демантима својих размишљања сам и научио нове ствари...Немојте на "нож" да приступате мањку знања, осим наравно , ако неко није тврдоглав...

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7252
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #60 послато: Април 11, 2017, 01:18:47 пре подне »
Мало више "очинског" приступа према људима са мање знања :)

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #61 послато: Април 11, 2017, 03:19:39 пре подне »
А ја кад погледам своје прве постове, мало се и застидим од наивности свог мишљења, али управо у демантима својих размишљања сам и научио нове ствари...Немојте на "нож" да приступате мањку знања, осим наравно , ако неко није тврдоглав...

Мало више "очинског" приступа према људима са мање знања :)

И ја потписујем све наведено.  ;) :) ;)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10045
  • I2a S17250 A1328
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #62 послато: Април 11, 2017, 06:43:12 поподне »
Мало више "очинског" приступа према људима са мање знања :)

Потпуно се слажем са овим. Нико од нас се није родио са свим знањима о историји, генетици, генеалогији,...
Сваког новог ентузијасту треба упутити у све битне податке. Или конкретним одговорима или упућивањем на одговарајуће линкове.
Најлакше је неког попљувати и исмејати због његовог незнања. Прави посао је - просветлити га.
Наравно, ако је у питању неко бандоглав или неки провокатор (имали смо таквих), онда је прича узалудна. Али, и за такве постоје пристојни начини да се уклоне. Не брисањем постова, нити вређањем, него стављањем на опцију "ignore".
Дискусија у којој постоје аргументована различита мишљења је права ствар. Проблем је што постоји аргумент званичне науке на који се неко увек може позвати, и онда је свако другачије мишљење у старту изгубило. А став званичне науке може бити и погрешан и исконструисан и злонамеран, имамо доста таквих случајева.
Искрено, подржавам свакога да изнесе своје мишљење о било којој теми, па нека се и коси са званичном науком. Ако је у оквирима основаног размишљања, наравно. Не нека бесловесна лупетања.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Савјетник 1

  • Гост
  • *
  • Поруке: 7
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #63 послато: Мај 26, 2017, 11:36:20 поподне »
Pomoz Bog braco Srbi !
Dobro je da je neko aktivan po pitanju nase istorije i porijekla pa se nadam da cu i ja moci ponesto pomoci u vezi ove teme.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10045
  • I2a S17250 A1328
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #64 послато: Мај 26, 2017, 11:45:04 поподне »
Бог ти помог'о, Србине!

Добар си "ник" изабрао. Сад поред Броја 1 имамо и Савјетника 1  :)
"Наша мука ваља за причешћа"

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #65 послато: Мај 27, 2017, 12:10:34 пре подне »
Pomoz Bog braco Srbi !
Dobro je da je neko aktivan po pitanju nase istorije i porijekla pa se nadam da cu i ja moci ponesto pomoci u vezi ove teme.

Бог ти помогао и добродошао на Форум! :)

На почетку да препоручим коришћење свих слова азбуке/абецеде, како бисмо наставили традицију неговања писмености на форуму, а уколико говоримо српским језиком, онда не морамо питати Гијона и Фереиру, и којим бисмо писмом требали да се дописујемо. ;)



Ван мреже Савјетник 1

  • Гост
  • *
  • Поруке: 7
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #66 послато: Мај 27, 2017, 06:49:34 поподне »
Moj zadatak odje nije da misao dovedem do natcitani i obrazovani, vec do oni siroko misleci, do pametni veliki ljudi, bilo da je to seljak koji se bavi zemljoradnjom , radnik koji radi u radionicama, vojnik koji brani zemlju i narod  ili onaj koji rukovodi svim tim zajedno. 

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #67 послато: Мај 27, 2017, 06:54:24 поподне »
Moj zadatak odje nije da misao dovedem do natcitani i obrazovani, vec do oni siroko misleci, do pametni veliki ljudi, bilo da je to seljak koji se bavi zemljoradnjom , radnik koji radi u radionicama, vojnik koji brani zemlju i narod  ili onaj koji rukovodi svim tim zajedno.

То неписменошћу нећеш постићи, јер су наши и сељаци, и радници у радионицама, и војници у касарнама, народ који је прошао основну школу и научио свих 30 слова азбуке. Они који користе мање, сматрају се неписменима, тј. да нису завршили 1. разред основне школе.

При том, овде нисмо нико на задатку, већ дискутујемо о стварима које нас занимају, и које углавном занимају и остале, па ко то не разуме, ето подсећања ради, да се зна чему форум заправо служи.



Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #68 послато: Мај 27, 2017, 07:43:10 поподне »
То неписменошћу нећеш постићи, јер су наши и сељаци, и радници у радионицама, и војници у касарнама, народ који је прошао основну школу и научио свих 30 слова азбуке. Они који користе мање, сматрају се неписменима, тј. да нису завршили 1. разред основне школе.

При том, овде нисмо нико на задатку, већ дискутујемо о стварима које нас занимају, и које углавном занимају и остале, па ко то не разуме, ето подсећања ради, да се зна чему форум заправо служи.

Рекао бих да су данашња два нова члана (Доктор и Савјетник) једна иста особа.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Deni

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #69 послато: Јул 03, 2017, 12:22:32 пре подне »
Pozdrav svima  :)

Pocela sam da istražujem poreklo prezimena Krstić, i tako naišla na ovaj forum.
Nisam još uvek istražila forum i teme, red je da prvo pozdravim društvo.

Nadam se da ću pronaći ono što me interesuje i još dosta toga naučiti .



Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2338
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #70 послато: Јул 03, 2017, 12:44:01 пре подне »
Pozdrav svima  :)

Pocela sam da istražujem poreklo prezimena Krstić, i tako naišla na ovaj forum.
Nisam još uvek istražila forum i teme, red je da prvo pozdravim društvo.

Nadam se da ću pronaći ono što me interesuje i još dosta toga naučiti .

Поздрав! Најбоље да отворите тему Крстић на форуму.

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 984
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #71 послато: Јул 26, 2017, 12:35:33 пре подне »
Добро јутро... ако пар минута после поноћи може тако да се броји  ;)

Пре извесног времена сам чуо за овај форум и сада сам решио да се учланим, са идејом да можда нађем помоћ при родословним радовима. Можда понешто од мог искуства буде корисно и другима.

Истражујем већ прилично дуго, од 1999. године. На почетку сам, наравно, само ишао до старих рођака који су ми издиктирали шта знају. Још увек се дивим њиховој способности да имена, а понекад и године, држе у глави. Почетни круг разговора сам у 2-3 године завршио... и био запањен да до 2003. године нико од тих 5-6 почетних извора више није био доступан.
Стандард који сам одмах усвојио је да све претке и све потомке третирам сасвим једнако. На пример, прадеда по ''пуној мушкој'' линији има једнак третман као и прабака по ''пуној женској'' линији. Чак ми је истраживање потомака по женској линији понекад и забавније. У књигама из старих времена је млада дата са више података него младожења.

Доста година касније сам чуо да постоје црквене матичне књиге у архиву. До сада сам тамо провео 2 године, са пар пауза. Прикупио сам много података, успео скоро буквално све и да повежем у смислену целину. То ми је омогућило да се, испочетка обазриво, упустим у авантуру упознавања тих људи, мојих даљих рођака. Искуство је скоро у потпуности позитивно. Сада имам толико сигурности да на упознавању после ''добар дан'' могу да кажем ''Ви сте ту, а ја припадам овде''.

Очекивано, са том количином података помноженом са свакојаким сеобама разних народа на овом простору... нисам потомак само једног народа. Та једна моја ''мањинска'' петина је нешто што нисам очекивао да буде баш тако шарено, али шта је ту је.

Добро се сналазим на компјутеру, тако да су сви подаци по табелама а родословна стабла разних презимена су ''под конац''.
Толико сам читао црквенословенски (разумем имена, текстом образаца се нисам много бавио) да га сада разумем једнако као данашњу Политику. Разумем и неке од скраћеница.

Прегледао сам спискове наведених презимена на овом сајту... и могу да кажем да ће да буде посла око допуне тог списка.

Довољно од мене, за прву поруку овде  :)

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #72 послато: Јул 26, 2017, 07:20:45 пре подне »
Добро јутро... ако пар минута после поноћи може тако да се броји  ;)

Пре извесног времена сам чуо за овај форум и сада сам решио да се учланим, са идејом да можда нађем помоћ при родословним радовима. Можда понешто од мог искуства буде корисно и другима.

Истражујем већ прилично дуго, од 1999. године. На почетку сам, наравно, само ишао до старих рођака који су ми издиктирали шта знају. Још увек се дивим њиховој способности да имена, а понекад и године, држе у глави. Почетни круг разговора сам у 2-3 године завршио... и био запањен да до 2003. године нико од тих 5-6 почетних извора више није био доступан.
Стандард који сам одмах усвојио је да све претке и све потомке третирам сасвим једнако. На пример, прадеда по ''пуној мушкој'' линији има једнак третман као и прабака по ''пуној женској'' линији. Чак ми је истраживање потомака по женској линији понекад и забавније. У књигама из старих времена је млада дата са више података него младожења.

Доста година касније сам чуо да постоје црквене матичне књиге у архиву. До сада сам тамо провео 2 године, са пар пауза. Прикупио сам много података, успео скоро буквално све и да повежем у смислену целину. То ми је омогућило да се, испочетка обазриво, упустим у авантуру упознавања тих људи, мојих даљих рођака. Искуство је скоро у потпуности позитивно. Сада имам толико сигурности да на упознавању после ''добар дан'' могу да кажем ''Ви сте ту, а ја припадам овде''.

Очекивано, са том количином података помноженом са свакојаким сеобама разних народа на овом простору... нисам потомак само једног народа. Та једна моја ''мањинска'' петина је нешто што нисам очекивао да буде баш тако шарено, али шта је ту је.

Добро се сналазим на компјутеру, тако да су сви подаци по табелама а родословна стабла разних презимена су ''под конац''.
Толико сам читао црквенословенски (разумем имена, текстом образаца се нисам много бавио) да га сада разумем једнако као данашњу Политику. Разумем и неке од скраћеница.

Прегледао сам спискове наведених презимена на овом сајту... и могу да кажем да ће да буде посла око допуне тог списка.

Довољно од мене, за прву поруку овде  :)
Желимо ти пријатно дружење и наравно учешће у дискусијама са осталим нашим члановима.

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #73 послато: Јул 26, 2017, 10:40:55 пре подне »
Добродошао на Форум, Platine! :)

Као што се види из приложеног, упућен си у материју, а као што ћеш видети у наставку, таквих овде има још. ;)

Све што приметиш да недостаје, поготово од презимена, направи листу и пошаљи, па ће бити допуњено.

Оно што тебе занима, а други би могли да помогну, слободно питај, наћи ће се увек неко да ускочи у помоћ. :)

Желим ти пријатан боравак на форуму и лепо дружење са осталим члановима. 8)



Ван мреже obradsrbija

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #74 послато: Јул 31, 2017, 07:14:13 поподне »
Postovanje,
Ja sam Nikola Obradovic, moja porodica je iz Like, rudopolje bruvanjsko. Zanima me da li je moguce iskoristiti nekako DNA analizu sa Ancestry testom http://www.ancestry.com. Posto sam uradio test u americi.

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #75 послато: Јул 31, 2017, 07:18:34 поподне »
Postovanje,
Ja sam Nikola Obradovic, moja porodica je iz Like, rudopolje bruvanjsko. Zanima me da li je moguce iskoristiti nekako DNA analizu sa Ancestry testom http://www.ancestry.com. Posto sam uradio test u americi.

Добродошао Никола на форум! :)

Надам се да ће се ускоро огласити неко и ко би имао одговора на ваше питање.

Које ћете можда морати и мало преформулисати. :)



Ван мреже Сигирија

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #76 послато: Август 10, 2017, 09:19:36 поподне »
Поздрав добри лјуди.
Све похвале са моје стране за све што радите. Нажалост, тек од скора сам чуо за овај форум( гостованје г-дина Кртинића у једној емисији). Моје знанје из  области генетике је слабо тако да ћу радо бити читач ваших писанија. Чим будем могао урадићу тест ДНК-а(наравно пре тога ћу уплатити чланарину). Порекло моје породице је из садашнје Македоније (југозападни део Старе Србије).
Свако добро и живели.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #77 послато: Август 10, 2017, 09:22:25 поподне »
Поздрав добри лјуди.
Све похвале са моје стране за све што радите. Нажалост, тек од скора сам чуо за овај форум( гостованје г-дина Кртинића у једној емисији). Моје знанје из  области генетике је слабо тако да ћу радо бити читач ваших писанија. Чим будем могао урадићу тест ДНК-а(наравно пре тога ћу уплатити чланарину). Порекло моје породице је из садашнје Македоније (југозападни део Старе Србије).
Свако добро и живели.
Добро дошао!

Schützer

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #78 послато: Август 11, 2017, 03:44:28 поподне »
Pozdrav svima. Citam vec neko vreme pa rekoh ajde da se i registrujem.
Nisam se testirao ali moglo bi uskoro i to da padne. Poreklo sa oceve linije  je od pre par stotina godina iz Crne Gore od Kuca Drekalovica tako da je jasno koja sam haplogrupa ali sacekacu testiranje.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #79 послато: Август 11, 2017, 06:06:34 поподне »
Pozdrav svima. Citam vec neko vreme pa rekoh ajde da se i registrujem.
Nisam se testirao ali moglo bi uskoro i to da padne. Poreklo sa oceve linije  je od pre par stotina godina iz Crne Gore od Kuca Drekalovica tako da je jasno koja sam haplogrupa ali sacekacu testiranje.
Добро нам дошао,
било би добро да наведеш и презиме, крсну славу, евентуално предање од ког братства Дрекаловича потичете, као и место из кога је очева породица.

Ван мреже salapura

  • Гост
  • *
  • Поруке: 2
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #80 послато: Август 22, 2017, 11:20:08 пре подне »
Pozdrav!
Zeleo bih pomoc ovog foruma. Naime, tragam za poreklom prezimena Salapura, tacnije Novakovic. Prema nekim izvorima, Salapure su se pre prezivale Novakovic, tacnije prema nekim izvorima oni su iz Velikih Popina oko 1835. godine dosli u Cimese (Bjelaj, B. Petrovac). Slava nam je Arandjelovdan. Prema porodicnom predanju poslednji Novakovic bio je izvesni Trivun koji je posle promenio prezime u Salapura. Interesuje me taj period u Velikim Popinama, pre 1835. godine i eventulni razlozi selidbe u Cimese. Hvala!

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13154
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #81 послато: Август 22, 2017, 11:37:12 пре подне »
Pozdrav!
Zeleo bih pomoc ovog foruma. Naime, tragam za poreklom prezimena Salapura, tacnije Novakovic. Prema nekim izvorima, Salapure su se pre prezivale Novakovic, tacnije prema nekim izvorima oni su iz Velikih Popina oko 1835. godine dosli u Cimese (Bjelaj, B. Petrovac). Slava nam je Arandjelovdan. Prema porodicnom predanju poslednji Novakovic bio je izvesni Trivun koji je posle promenio prezime u Salapura. Interesuje me taj period u Velikim Popinama, pre 1835. godine i eventulni razlozi selidbe u Cimese. Hvala!

Имамо у днк пројекту Новаковиће из Попине. Хаплогрупа I2-CTS10228. У питању је род крајишких Аранђеловштака, или уже род Родића-Стојсављевића.

У околину Петровца Новаковићи-Салапуре долазе око 1835. године, дакле још пре окупације Босне. У Лици, тачније у Попини, су пописани још 1712. год., а ту су доселили са простора Северне Далмације. Иначе је овај род прилично раширен по Крајини, што Вам је вероватно познато.

У септембру се организује днк тестирање са попустом, поводом Српског днк дана (14. 09.), па не би било лоше да потврдите везу са Новаковићима из В. Попине.

Ван мреже salapura

  • Гост
  • *
  • Поруке: 2
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #82 послато: Август 23, 2017, 07:07:46 пре подне »
Hvala Vam na informacijama.  :)

Ван мреже Милица Доганџић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #83 послато: Септембар 01, 2017, 02:28:17 поподне »
Поздрав свима! Ја сам Милица Доганџић, из Београда сам, и морам да искажем своје задовољство што се на овом сајту негује ћирилица.  :) Ви сте једни од ретких који нису латинизовани. Учланила сам се да бих више сазнала о пореклу своје породице јер о томе врло мало знам.

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #84 послато: Септембар 01, 2017, 03:19:41 поподне »
Поздрав свима! Ја сам Милица Доганџић, из Београда сам, и морам да искажем своје задовољство што се на овом сајту негује ћирилица.  :) Ви сте једни од ретких који нису латинизовани. Учланила сам се да бих више сазнала о пореклу своје породице јер о томе врло мало знам.

Добро дошла Милице на Порекло.

За почетак, најбоље је отворити посебну тему о свом презимену, па ће се тамо већ наћи ко ће приложити оно што зна.

Пожељно је написати до када најдаље знате своје претке, где су живели, и коју крсну славу славите.



Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #85 послато: Септембар 01, 2017, 03:54:57 поподне »
ДОГАН- (тур. dogan - соко)
-   Доган: презиме забележено почетком XX века у Буковцу и Удбини у Лици; савремено у Сарајеву. Идентично je ca муслиманским личним именем Доган (тур. dogan - соко) које се код нас први пут јавља у области Браничева у Србији 1467. године.
-   Доганац: у Новом Саду код Врања; у Големом Селу и Мијаковцима у Пољаници (Србија). Пореклом су „из вранњско" и о њима је Риста Николић прибележио 1905. године следећу причину: „Познати су као веома опаки људи. О њима се прича ово. Једном свратио к њима неки путник са мазгом, којој они исеку језик за то, што им, веле, појела брашно. Због тога, мисле, нико од њих не може бити газда: 'Само су за пијење и бијење.'; у Хрватској нефреквентно, само код Осијека, на острву Брачу и у Ријеци (седам становника 1948. године). В. Доган.
-   Доганић: само један становник у Ријеци 1948. године. В. Доган.
-   Доганчић: презиме забележено у Сумартину на Брачу 1761. године; од личног имена *Доганац или од истоименог апелатива.
-   Доганција: презиме забележено у Пожаревцу: „Старац Јања пре 60 година [испитивање насеља М. Миладиновић je вршио 1898. године] дошао из Карансебеша (у Ердељу) и био je Влах, али je 40 година био служитељ пожаревачке гимназије па се посрбио као и гвегово потомство"; у селу Солотуши у Соколској нахији, пореклом из Братоножића у Црној Гори. Идентично je ca апелативом доганција (<тур. doganc'i) у значењу со- колар. Уп. бугарска презимена Доганциев и Доганцииски.
-   Доганџијин: у селу Житиње у Горњој Морави. В. Доганција.
-   ДоганџиЈе. презиме у селу Лапрдинце код Врагва у Србији.
-   Доганџић: изумрла породица на острву Брачу око 1822. године, пореклом из Пучишћа (написано Доганчић); савремено презиме у Београду. В. Доганџија.
-   Догић: само један становник у Глини 1948. године. Једино могуће етимолошко објашњење овог презимена видим у скраћивању турске речи доган чији се завршетак схватио као словенски суфикс -ан (типа Мил-ан, Драг-ан и ел.) и на тако кргву основу придодат патронимијски суфикс -ић.
-   Договић: савремено презиме у Београду и Крушевцу. По свој прилици je од непотврђеног антропонима *Догоган). В. Догић.

Извор: Српски презименик, др В. Михајловић

Ван мреже Милица Доганџић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #86 послато: Септембар 01, 2017, 04:15:05 поподне »
Хвала Амикусе и Војиславе. Направићу посебну тему о свом презимену. Поздрав.  :)

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5483
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #87 послато: Септембар 01, 2017, 04:19:01 поподне »
ДОГАН- (тур. dogan - соко)


Дoгaнџиja- Coкoлap

Дoгaнџић- Coкoлapeвић

Moждa Mилицa знa дaљe пopeклo?

Ван мреже Поповски

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 65
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #88 послато: Септембар 30, 2017, 02:58:48 пре подне »
Поздрав свима.
Сајт/форум вам је одличан! Богат је...
Нов сам на форуму. ''Македонац''  ;D

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #89 послато: Септембар 30, 2017, 12:40:30 поподне »
Поздрав свима.
Сајт/форум вам је одличан! Богат је...
Нов сам на форуму. ''Македонац''  ;D

Добродошао Поповски! :)



Ван мреже Теократија

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 27
    • Theocracy Now
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #90 послато: Март 05, 2018, 10:50:43 поподне »
Поздрав свима. Надам се лепом дружењу и учењу корисних ствари којих има пуно овде.

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #91 послато: Март 05, 2018, 10:59:15 поподне »
Поздрав свима. Надам се лепом дружењу и учењу корисних ствари којих има пуно овде.

Добродошао! ;)



Ван мреже Теократија

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 27
    • Theocracy Now
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #92 послато: Март 05, 2018, 11:38:39 поподне »
Добродошао! ;)

Хвала лепо. Отворио сам тамо тему за презиме Стојчић па ако неко има неке податке... Волео бих да видим.

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #93 послато: Март 06, 2018, 12:02:35 поподне »
Овај форум је био много квалитетнији пре годину, годину и по дана. Некако се разводњио. Немам ништа против што сваког дана долазе нови чланови али многи од њих кваре атмосферу. Имали смо разне ситуације, већина вас који сте сваког дана активни се вероватно сећа тога. Долазили су људи да провоцирју, очигледно намерно. Јако је ружно када неко нов дође да после пар порука одмах провоцира и вређа старе чланове, који су ту пар година. Када сам се ја учланио на форум, био сам јако опрезан шта ћу да напишем и на који начин. Јер сам овде на форуму наишо на гомилу људи која се у ове ствари разуме много више од мене и много више зна. Хоћу рећи да форум својим растом губи на ономе по чему је био препознатљив, а то су пре свега уљудна комуникација, узајамано поштовање и труд да се све поткрепи научним чињеницама. Чини ми се да све више почиње да личи неке друге форуме, који нису ни упола квалитетни као овај.
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Демића страна

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #94 послато: Март 06, 2018, 12:13:45 поподне »
Овај форум је био много квалитетнији пре годину, годину и по дана. Некако се разводњио. Немам ништа против што сваког дана долазе нови чланови али многи од њих кваре атмосферу. Имали смо разне ситуације, већина вас који сте сваког дана активни се вероватно сећа тога. Долазили су људи да провоцирју, очигледно намерно. Јако је ружно када неко нов дође да после пар порука одмах провоцира и вређа старе чланове, који су ту пар година. Када сам се ја учланио на форум, био сам јако опрезан шта ћу да напишем и на који начин. Јер сам овде на форуму наишо на гомилу људи која се у ове ствари разуме много више од мене и много више зна. Хоћу рећи да форум својим растом губи на ономе по чему је био препознатљив, а то су пре свега уљудна комуникација, узајамано поштовање и труд да се све поткрепи научним чињеницама. Чини ми се да све више почиње да личи неке друге форуме, који нису ни упола квалитетни као овај.

Потписујем све што је написано.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5483
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #95 послато: Март 06, 2018, 12:14:21 поподне »
Овај форум је био много квалитетнији пре годину, годину и по дана. Некако се разводњио. Немам ништа против што сваког дана долазе нови чланови али многи од њих кваре атмосферу. Имали смо разне ситуације, већина вас који сте сваког дана активни се вероватно сећа тога. Долазили су људи да провоцирју, очигледно намерно. Јако је ружно када неко нов дође да после пар порука одмах провоцира и вређа старе чланове, који су ту пар година. Када сам се ја учланио на форум, био сам јако опрезан шта ћу да напишем и на који начин. Јер сам овде на форуму наишо на гомилу људи која се у ове ствари разуме много више од мене и много више зна. Хоћу рећи да форум својим растом губи на ономе по чему је био препознатљив, а то су пре свега уљудна комуникација, узајамано поштовање и труд да се све поткрепи научним чињеницама. Чини ми се да све више почиње да личи неке друге форуме, који нису ни упола квалитетни као овај.

Mиcлим дa ce Фopум дpжи нa нивoу и дa je cвe пoд кoнтpoлoм. :)

Кaдa ce улaзи у нeку pacпpaву, мopa ce бapaтaти кaквим-тaквим apгумeнтимa. Нeкaд ce пpимeти и нaкoн двe peчeницe дa нeкo ниje у мaтepиjи.

Jelic

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #96 послато: Март 06, 2018, 02:00:49 поподне »
Овај форум је био много квалитетнији пре годину, годину и по дана. Некако се разводњио. Немам ништа против што сваког дана долазе нови чланови али многи од њих кваре атмосферу. Имали смо разне ситуације, већина вас који сте сваког дана активни се вероватно сећа тога. Долазили су људи да провоцирју, очигледно намерно. Јако је ружно када неко нов дође да после пар порука одмах провоцира и вређа старе чланове, који су ту пар година. Када сам се ја учланио на форум, био сам јако опрезан шта ћу да напишем и на који начин. Јер сам овде на форуму наишо на гомилу људи која се у ове ствари разуме много више од мене и много више зна. Хоћу рећи да форум својим растом губи на ономе по чему је био препознатљив, а то су пре свега уљудна комуникација, узајамано поштовање и труд да се све поткрепи научним чињеницама. Чини ми се да све више почиње да личи неке друге форуме, који нису ни упола квалитетни као овај.

У праву си, на жалост.

Саша

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #97 послато: Март 07, 2018, 02:01:52 поподне »
Ја сам однедавно почео да активније учествујем на овом форуму, а онда видјех ову дискусију, па пожелих да се представим и да поздравим све чланове Порекла и Српског ДНК пројекта као и све људе који се интересују и истражују сопствено поријекло.

Кога интересује, може да погледа и књигу о поријеклу моје породице (доступна са мог профила) на којој активно радим, има скоро пуних 13 година.

Поздрав и свако добро свима!
Саша Јакшић

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #98 послато: Март 07, 2018, 02:40:02 поподне »
Саша, молим те, ако хоћеш и ако можеш, да ми пошаљеш све што си до сада прикупио о Јакшићима.
Поздрав и хвала унапред!
Војислав

[email protected]

Саша

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #99 послато: Март 07, 2018, 04:09:08 поподне »
Војиславе, управо сам Вам прослиједио књигу о "Поријеклу Јакића са Гласинца", а исто тако на овој адреси стално објављујем најновију верзију, како књигу допуњујем са новим сазнањима и изворима: https://www.dropbox.com/s/xs8il7mq5bc0ygg/%D0%9F%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%BE%20%D0%88%D0%B0%D0%BA%D1%88%D0%B8%D1%9B%D0%B0%20%D1%81%D0%B0%20%D0%93%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BD%D1%86%D0%B0.pdf?dl=0

Хвала и поздрав!
Саша

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #100 послато: Април 17, 2018, 02:00:10 поподне »
Овом својом првом поруком желим да поздравим све форумаше. Одушевљен сам да постоји наш ДНК пројекат. Ја сам родом из села Шетоње, општина Петровац на Млави.

Знам своје предке од краја 18. века, који су сви живели у истом месту где живимо и сада.
Према раду Александра Бачка, моји преци су се преселили из Неготинске Крајине у данашње место у првој половини 18. века.

За сада чекам да ми стигне тестер за Family Finder (myFTDNA), а на лето онда је планиран тест на 111 маркера за очеву линију, и у другој половини године планирам да урадим full sequence за мајчинску линију. Биће интересантно.

Пошто нисмо успели да продремо даље у прошлост и нађемо неког далеког рођака из Н. Крајине, потајно се надам да ће ми можда помоћи наш ДНК пројекат.
« Последња измена: Април 17, 2018, 02:10:43 поподне Златан »

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #101 послато: Април 17, 2018, 02:06:20 поподне »
Добродошли Златане на Форум Порекло. :)

Док чекате ДНК резултате, искористите време да сазнате још понешто класичним путем.
Можете о томе отворити и посебну тему, где би се могли и други укључити, и евентуално допринети неким новим сазнањима. ;)



Ван мреже Миловић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #102 послато: Мај 24, 2018, 03:26:40 пре подне »
Поздрав свима, нов сам, дошао сам данас. Имам једно питање, нисам знао где да га поставим, па сам одлучио овде, надам се да админ тим неће замерити. Е овако мала помоћ ако неко може да ми помогне, као што видите презивам се Миловић, славим Св. Архангела Михаила 21.11. Сад живим у Зрењанину, иначе фамилија ми је из Лазарева (село покрај Зрењанина) ту смо дошли колонизацијом 1945 међутим прађед се враћао на гору Романију и тамо ми је и деда рођен. Прађед ми је сахрањен у Шенковићима (травничка област). Чукунђед ми је Радован, а шукунђед Томо који се клао са турцима. Да ли неко може да ми помогне да утврдим, пошто презиме Миловић углавном колико сам истраживао потиче из Црне Горе, а не из Републике Српске и БиХ. Ако неко зна нешто више и било шта молим вас нека каже, мучим се не знам како да дођем до више информација. Поздрав, не замерите...

Ван мреже Pavo

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 915
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #103 послато: Мај 24, 2018, 04:32:58 пре подне »

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #104 послато: Мај 24, 2018, 08:40:33 пре подне »
Прађед ми је сахрањен у Шенковићима (травничка област).

Или можда због приче о Романији;  Шенковићи Општина Соколац - МЗ Ч(Ћ)аварине!

Ван мреже Грк

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1104
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #105 послато: Мај 24, 2018, 12:02:36 поподне »
Лажете или Лажетићи, по Дедијеру су од "Златаревића са Цетиња".

Ван мреже Миловић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #106 послато: Мај 24, 2018, 06:51:45 поподне »
Хвала вам. Значи из Херцеговине су населили област Шенковића итд...Хвала још једном, ваљда сам добро разумео.

Ван мреже reziser

  • Гост
  • *
  • Поруке: 7
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #107 послато: Јун 24, 2018, 04:14:17 поподне »
Pozdrav svima.Gde bih,ako toga ima,mogao naci spisak porodica doseljenih iz Pive i Drobnjaka u Srbiju u doba kneza Milosa?Svako dobro.

Ван мреже Gojkan

  • Гост
  • *
  • Поруке: 10
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #108 послато: Август 01, 2018, 02:36:38 поподне »
Pozdrav svim članovima i moderatorima foruma.

Kao i većina drugih obreo sam se ovde u potrazi za porodičnim poreklom i korenima.

Moj otac je rođen 1936 godine u selu Kljevci, Srez Tomina, danas opština Sanski Most. Kasnije je kolonizovan u Žitište a danas živimo u Zrenjaninu.

Prema prvom dokumentu koji imamo (prepis matične knjige rođenih iz 50ih godina ovog veka) on je
Duško, Gojka Stojinović.
Međutim skoro sam u svrhu izdavanja ličnog dokumenta za njega dobio drugačiji prepis iz matične knjige, a to je
Duško, Gojka Stojnović

Pored ovoga imao sam stričeve (uglavnom u drugom kolenu od oca) koji su se redom prezivali Stojanović.

Porodična slava nam je Sv. Jovan 20og januara.

Očeva majka se zvala Anđelija dev. Prošić a otac Gojko.

Početkom II Sv rata Gojko je odveden na stratište i pogubljen a ni dan danas se ne zna tačno gde jer njegovo ime stoji na dva spomenika. Verovatno na Šušnjaru u Sanskom Mostu ili ipak na Vrhpolju.

Pored ovoga takođe me interesuje i poreklo majčine porodice Petruljeskov iz Orlovata (Zrenjanin) o kojima takođe malo znamo.

Obzirom na oskudnost resursa za samostalno istraživanje na ovu temu zahvalan bih bio na svakoj informaciji.

На мрежи Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1359
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #109 послато: Август 01, 2018, 03:07:09 поподне »
Pozdrav svim članovima i moderatorima foruma.

Kao i većina drugih obreo sam se ovde u potrazi za porodičnim poreklom i korenima.

Moj otac je rođen 1936 godine u selu Kljevci, Srez Tomina, danas opština Sanski Most. Kasnije je kolonizovan u Žitište a danas živimo u Zrenjaninu.

Prema prvom dokumentu koji imamo (prepis matične knjige rođenih iz 50ih godina ovog veka) on je
Duško, Gojka Stojinović.
Međutim skoro sam u svrhu izdavanja ličnog dokumenta za njega dobio drugačiji prepis iz matične knjige, a to je
Duško, Gojka Stojnović

Pored ovoga imao sam stričeve (uglavnom u drugom kolenu od oca) koji su se redom prezivali Stojanović.

Porodična slava nam je Sv. Jovan 20og januara.

Očeva majka se zvala Anđelija dev. Prošić a otac Gojko.

Početkom II Sv rata Gojko je odveden na stratište i pogubljen a ni dan danas se ne zna tačno gde jer njegovo ime stoji na dva spomenika. Verovatno na Šušnjaru u Sanskom Mostu ili ipak na Vrhpolju.

Pored ovoga takođe me interesuje i poreklo majčine porodice Petruljeskov iz Orlovata (Zrenjanin) o kojima takođe malo znamo.

Obzirom na oskudnost resursa za samostalno istraživanje na ovu temu zahvalan bih bio na svakoj informaciji.

Поздрав Гојкане,добродошли  на Порекло !  :)

Уколико сам добро схватио мучи вас то да не знате јел презиме Стојановић/Стојновић или Стојиновић ?
Ово је својеврсан проблем на који сам наилазио током истраживања својих предака и породица са простора превасходно Срема.Моја ситуација је да ми се баба презива Пејиновић док је на надгробним споменицима њених предака стојало Пеиновић и Пејновић..негде чак Пеинов/Пејнов.
Ове проблеме би решио преглед матица села Кљеваца у општини Сански мост,под условом да су матице остале у цркви нетакнуте кроз два велика рата и страдања нашег народа..ако не онда би се могле налазити у неком од архива-е сад дал Републике Српске или БиХ то већ не бих знао да вам кажем.Што се тога тиче не бих знао како више да помогнем јер ми је ситуација са матицама потпуно непозната за тај терен,то би неко ко је одатле или из окружења могао боље да вам каже.

Што се Банаћана тиче ту има више ствари које можете направити.Ово презиме ме асоцира на румунско порекло,или макар на боравак у данашњој Румунији.Има ту неколико књига које можете наћи на  овој теми https://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=180.1060;topicseen ..потражите Срби у Банату од Јована Ердељановића(ово је преузето из те књиге https://www.poreklo.rs/2012/09/22/poreklo-prezimena-selo-orlovat-zrenjanin/ ) ,Срби у 18.веку од Душана Поповића ,можда чак и постоји монографија о самом селу.
Ово би вам могло бити занимљиво јер се ради о пописима граничара(махм српских али и румунских) у Банату-од места обухвата и пописе младића из Орловата,попис обухвата период од 1764-1835 ,али од 1787.године ,годину дана пре Кочине Крајине настају опширнији пописи свих војника  https://www.familysearch.org/search/catalog/132356?availability=Family%20History%20Library -
Наравно најбитније од свега је да ступите у контакт са свештеником православне цркве у Орловату и питате да ли се у цркви налазе матице и Домовни Протоколи у којима ћете наћи све што тражите,па и више од тога.Ако немају матице у цркви онда их сигурно има у архиву у Зрењанину - http://www.arhivzrenjanin.org.rs/ .Слободно их контактирајте ,сигурно ће вам изаћи у сусрет и знаћете шта од матица поседују..притом све ово што сам навео је потпуно бесплатно. Надам се да сам макар мало помогао,поздрав !  :)
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Pavo

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 915
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #110 послато: Август 01, 2018, 04:41:20 поподне »
Pozdrav svim članovima i moderatorima foruma.

Kao i većina drugih obreo sam se ovde u potrazi za porodičnim poreklom i korenima.

Moj otac je rođen 1936 godine u selu Kljevci, Srez Tomina, danas opština Sanski Most. Kasnije je kolonizovan u Žitište a danas živimo u Zrenjaninu.

Prema prvom dokumentu koji imamo (prepis matične knjige rođenih iz 50ih godina ovog veka) on je
Duško, Gojka Stojinović.
Međutim skoro sam u svrhu izdavanja ličnog dokumenta za njega dobio drugačiji prepis iz matične knjige, a to je
Duško, Gojka Stojnović

Pored ovoga imao sam stričeve (uglavnom u drugom kolenu od oca) koji su se redom prezivali Stojanović.

Porodična slava nam je Sv. Jovan 20og januara.

Očeva majka se zvala Anđelija dev. Prošić a otac Gojko.

Početkom II Sv rata Gojko je odveden na stratište i pogubljen a ni dan danas se ne zna tačno gde jer njegovo ime stoji na dva spomenika. Verovatno na Šušnjaru u Sanskom Mostu ili ipak na Vrhpolju.

Pored ovoga takođe me interesuje i poreklo majčine porodice Petruljeskov iz Orlovata (Zrenjanin) o kojima takođe malo znamo.

Obzirom na oskudnost resursa za samostalno istraživanje na ovu temu zahvalan bih bio na svakoj informaciji.

Na popisu 1991. u selu Kljevci je ovo prezime upisano kao Stojinović.  Sveukupno 22 osobe.  1882. su Kljevci pripadali parohiji Umci i te godine je prezime isto tako zapisano kao Stojinović, a kao slava je zabilježn Jovanjdan.  No u državnim dokumentima piše Stojanović, bar u gruntovnici.  Tako je 1948. neka zemlja u selu prenijeta s Šerifa Avdagića iz Prijedora na Gojka Stojanovića iz Kljevaca.  1932. je jedno kmetsko selište prenijeto s Ibrahima Kukavice iz Hrustova na Mitra Stojanovića iz Kljevaca.

Šematizam iz 1882. i u susjednom selu Tomini nalazi Stojnoviće s istom slavom Jovanjdan.  Oni su u gruntovnici upisani i kao Stojnović i kao Stojanović.  Ja pretpostavljam da bi oni trebali biti isti rod sa Stojinovićima iz Kljevaca.  Njih je 1991. bilo 26 osoba u Tomini, otprilike pola-pola popisani kao Stojinovići i Stojanovići.

Ван мреже Gojkan

  • Гост
  • *
  • Поруке: 10
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #111 послато: Август 03, 2018, 08:07:59 пре подне »
@delija
@pavo

Hvala Vam na dobrodošlici i odgovorima. Gotovo sam siguran da je prezime Stojinović obzirom da je prvi rodni list oca na Stojinović. Ostale je verovatno greška u prepisu. Takođe znam da je sva dokumentacija izgorela u crkvi u 2 sv.ratu (bar tada ako ne i u velikom i poslednjem obzirom na akcije vojske federacije 1995 na tom području kada je i samo selo Kljevci "ugašeno").

Iako postoje određene nedoumice o prezimenu, smatram da je ono ispravno i tačno, sa druge strane nisam u mogućnosti da "prodrem" dublje u svoje poreklo od dede Gojka, a pretpostavljam da je on u pomenutoj gruntovnici upisan kao Gojko Stojanović.

Svakako hvala Vam na ovim odgovorima, a za Petruljeskov ću pogledati u Orlovatu i Zrenjaninu. Kako ne bih zauzimao prostor u ovom delu foruma koji služi za upoznavanje novih korisnika svakako mislim da ću otvoriti novu temu/teme u adekvatnom podforumu a moderatore bih svakako zamolio da, ukoliko je moguće i ove odgovore "presele" tamo.

Hvala još jednom.

На мрежи Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1359
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #112 послато: Август 03, 2018, 01:45:27 поподне »
@delija
@pavo

Hvala Vam na dobrodošlici i odgovorima. Gotovo sam siguran da je prezime Stojinović obzirom da je prvi rodni list oca na Stojinović. Ostale je verovatno greška u prepisu. Takođe znam da je sva dokumentacija izgorela u crkvi u 2 sv.ratu (bar tada ako ne i u velikom i poslednjem obzirom na akcije vojske federacije 1995 na tom području kada je i samo selo Kljevci "ugašeno").

Iako postoje određene nedoumice o prezimenu, smatram da je ono ispravno i tačno, sa druge strane nisam u mogućnosti da "prodrem" dublje u svoje poreklo od dede Gojka, a pretpostavljam da je on u pomenutoj gruntovnici upisan kao Gojko Stojanović.

Svakako hvala Vam na ovim odgovorima, a za Petruljeskov ću pogledati u Orlovatu i Zrenjaninu. Kako ne bih zauzimao prostor u ovom delu foruma koji služi za upoznavanje novih korisnika svakako mislim da ću otvoriti novu temu/teme u adekvatnom podforumu a moderatore bih svakako zamolio da, ukoliko je moguće i ove odgovore "presele" tamo.

Hvala još jednom.

http://www.eparhijabanatska.rs/parohije/perlesko-namesnistvo/orlovat/
Само око цркве у Орловату да будемо прецизни..ово је показатељ да матица има,и то од 1777.године па до 1895.године само је то вероватно у архиву у Зрењанину.Оно што сам сигуран је да су матичне књиге од 1895.године па до данас у православној цркви у Орловату +вероватно имају Домовне Протоколе у самој цркви.То је нешто што постоји за велики број места у Банату док у Срему ни за једно од 4-5 места у Источном Срему нисам на њих наишао.То је најбоље нешто на шта човек може да налети током истраживања порекла.Записани сви датуми,имена и презимена(и девојачка),место порекла жена,крсна слава и адреса ,често уз шпицнаме(породични надимак)..Домовни Протоколи су пратили човека од рођења,женидбе/удаје,пресељења па до смрти.Свебитније ствари се у њему могу наћи. :)
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Раја72

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #113 послато: Август 07, 2018, 12:00:12 пре подне »
Поздрав свима на форуму!

Да се представим, ја сам Бојан Рајић, родом из с. Доња Бресница (Топлички округ) а живим и радим у Панчеву (по потреби службе :) ).

Моји Рајићи славе св. Алимпија Столпника (9.децембар) а у Топлицу су се доселили крајем 19.века из с. Остраће (Лепосавић).

У једном посту господина Црна Гуја нашао сам податке о свом пореклу :) https://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=391.5640

Захваљујем се од свег срца и све снаге (потпуно поклапање са мојим подацима, има само малих грешака око имена села, у питању је Доња а не Горња Бресница...мада има неких података да су данашња села имала обратне називе).

Иначе моја грана је задруга Рајића (пописана под рб.20) Јован-Милентије-Миливоје (први који је рођен у Топлици)-Радисав-Љубиша (мој отац)-Бојан-Вук (мој 8мо месечни син).

Остаје да још овде доста тога научим и истражујем, нарочито око халогрупа и тестирања.

Свако добро од Бога!

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #114 послато: Август 31, 2018, 10:11:08 пре подне »
Поштовани,

Молим вас да ми објасните процедуру учлањења. На који рачун се уплаћује чланарина и остало што се уписује на уплатници.
Догодине у Холштајну!

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4194
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #115 послато: Август 31, 2018, 10:18:56 пре подне »
Поштовани Милане,
Хвала Вам на јављању.
Све ближе податке у вези учлањења у Друштво српских родословаца "Порекло" имате на следећој страници: https://www.poreklo.rs/registracija/
Ту је и модел уплатнице за годишњу чланарину.
Добро нам дошли у Порекло!

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #116 послато: Август 31, 2018, 10:24:23 пре подне »
Поштовани Милане,
Хвала Вам на јављању.
Све ближе податке у вези учлањења у Друштво српских родословаца "Порекло" имате на следећој страници: https://www.poreklo.rs/registracija/
Ту је и модел уплатнице за годишњу чланарину.
Добро нам дошли у Порекло!

Хвала лепо

После уплате је потребно да фотографишем уплатницу и пошаљем некоме?
Догодине у Холштајну!

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4194
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #117 послато: Август 31, 2018, 10:31:57 пре подне »
Хвала лепо

После уплате је потребно да фотографишем уплатницу и пошаљем некоме?
Можете је фотографисати и послати на [email protected], а свакако ће наредног радног дана Ваша уплата бити видљива у изводу са рачуна Друштва.

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #118 послато: Август 31, 2018, 10:40:23 пре подне »
Можете је фотографисати и послати на [email protected], а свакако ће наредног радног дана Ваша уплата бити видљива у изводу са рачуна Друштва.
Уплатићу вечерас, а онда бих одмах ишао и на тестирање.
Догодине у Холштајну!

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4194
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #119 послато: Новембар 21, 2018, 12:01:06 поподне »
Управо смо променили основни домен за форум и он сад гласи https://forum.poreklo.rs (раније је распоред у адреси био poreklo.rs/forum).
Требало би да сви стари линкови који гласе на ову претходну адресу раде како треба. Проветите па јавите ако уочите неке проблеме.
Колико сам могао да видим, сви раније постављени линкови ка темама на форуму раде без проблема. Такође, форум ради веома брзо.
« Последња измена: Новембар 21, 2018, 12:04:36 поподне Број 1 »

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #120 послато: Новембар 21, 2018, 12:18:50 поподне »
Управо смо променили основни домен за форум и он сад гласи https://forum.poreklo.rs (раније је распоред у адреси био poreklo.rs/forum).
Требало би да сви стари линкови који гласе на ову претходну адресу раде како треба. Проветите па јавите ако уочите неке проблеме.
Колико сам могао да видим, сви раније постављени линкови ка темама на форуму раде без проблема. Такође, форум ради веома брзо.

Одлично! :)



Ван мреже Милош Н.

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 193
  • Јунаке, Зубин Поток Бјелопавлић
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #121 послато: Новембар 21, 2018, 12:21:06 поподне »
Управо смо променили основни домен за форум и он сад гласи https://forum.poreklo.rs (раније је распоред у адреси био poreklo.rs/forum).
Требало би да сви стари линкови који гласе на ову претходну адресу раде како треба. Проветите па јавите ако уочите неке проблеме.
Колико сам могао да видим, сви раније постављени линкови ка темама на форуму раде без проблема. Такође, форум ради веома брзо.

Имам солидно знање из веб технологија и нудим део свог времена да помогнем развоју сајта, уколико је наравно то потребно. :)
''Свак је рођен да по једном умре, част или брука живе довијека..."

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4194
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #122 послато: Новембар 21, 2018, 12:21:28 поподне »
Ово би значајно требало да утиче на знатно већу видљивост нашег форума на Гуглу и осталим претраживачима.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4194
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #123 послато: Новембар 21, 2018, 12:23:30 поподне »
Имам солидно знање из веб технологија и нудим део свог времена да помогнем развоју сајта, уколико је наравно то потребно. :)
Милоше, хвала много на понуди. Више сте него добро дошли. Тренутно нам је напотребнији неко ко има доста искуства и знања рада са Вордпресом.

Ван мреже Милош Н.

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 193
  • Јунаке, Зубин Поток Бјелопавлић
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #124 послато: Новембар 21, 2018, 12:25:31 поподне »
Милоше, хвала много на понуди. Више сте него добро дошли. Тренутно нам је напотребнији неко ко има доста искуства и знања рада са Вордпресом.

Имам ту знања, али нисам експерт, ако можете да ми опишете где је проблем. Радо бих помогао.
''Свак је рођен да по једном умре, част или брука живе довијека..."

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4194
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #125 послато: Новембар 21, 2018, 12:27:14 поподне »
Најбоље је да се јавите на [email protected] па ћу Вам описати проблем који имамо у раду портала (који је на Вордпресу).

Ван мреже Милош Н.

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 193
  • Јунаке, Зубин Поток Бјелопавлић
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #126 послато: Новембар 21, 2018, 12:27:54 поподне »
Најбоље је да се јавите на [email protected] па ћу Вам описати проблем који имамо у раду портала (који је на Вордпресу).

Пишем.
''Свак је рођен да по једном умре, част или брука живе довијека..."

Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1691
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #127 послато: Новембар 24, 2018, 01:21:20 поподне »
Управо смо променили основни домен за форум и он сад гласи https://forum.poreklo.rs (раније је распоред у адреси био poreklo.rs/forum).
Требало би да сви стари линкови који гласе на ову претходну адресу раде како треба. Проветите па јавите ако уочите неке проблеме.
Колико сам могао да видим, сви раније постављени линкови ка темама на форуму раде без проблема. Такође, форум ради веома брзо.

Не примам обавјештења о ПП на мејл.
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10045
  • I2a S17250 A1328
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #128 послато: Новембар 24, 2018, 04:43:41 поподне »
Не примам обавјештења о ПП на мејл.

Исто.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10045
  • I2a S17250 A1328
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #129 послато: Новембар 27, 2018, 05:09:55 поподне »
Сад је у реду. Барем код мене.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4194
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #130 послато: Јануар 07, 2019, 07:50:46 поподне »
На данашњи дан, пре шест година, покренут је Форум Порекло.
Хвала свима који су допринели да постане водеће српско родословно разговаралиште.

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #131 послато: Јануар 07, 2019, 09:48:04 поподне »
На данашњи дан, пре шест година, покренут је Форум Порекло.
Хвала свима који су допринели да постане водеће српско родословно разговаралиште.

Нека је са срећом! :)



Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 966
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #132 послато: Јануар 08, 2019, 12:21:40 пре подне »
На данашњи дан, пре шест година, покренут је Форум Порекло.
Хвала свима који су допринели да постане водеће српско родословно разговаралиште.



Да, од тада ми скоро сваки дан започиње прегледом нових коментара на форуму. Ако не почне, онда се заврши :)

Па, срећно!
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7252
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #133 послато: Јануар 08, 2019, 12:24:27 пре подне »
На данашњи дан, пре шест година, покренут је Форум Порекло.
Хвала свима који су допринели да постане водеће српско родословно разговаралиште.
С обзиром на дан почетка, то је добар знак...почети нешто на Божић, значи да је добро и да ће добро да буде :)

Ван мреже Бојан Масловарић

  • Гост
  • *
  • Поруке: 19
  • Васојевић
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #134 послато: Фебруар 28, 2019, 02:32:54 пре подне »
Боље Вас нашао.
Хтео бих да поздравим екипу са форума и све остале чланове који доприносе бољем разумевању наше историје као и порекло осталих народа. У последњих два месеца сам посећивао форум у вези неких информација што се тиче мог презимена (Масловарић) као и порекла, и доста тога сам корисног нашао у овој електронској заједници.
Генерално бих још једном похвалио рад и труд људи са сајта Порекло и да у скоријој будућности буде још више успеха и потомства ;)

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2338
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #135 послато: Фебруар 28, 2019, 09:09:37 пре подне »
Боље Вас нашао.
Хтео бих да поздравим екипу са форума и све остале чланове који доприносе бољем разумевању наше историје као и порекло осталих народа. У последњих два месеца сам посећивао форум у вези неких информација што се тиче мог презимена (Масловарић) као и порекла, и доста тога сам корисног нашао у овој електронској заједници.
Генерално бих још једном похвалио рад и труд људи са сајта Порекло и да у скоријој будућности буде још више успеха и потомства ;)

Тек би сазнали да се учланите у друштво и претражујете у нашој дигиталној библиотеци  :)

Ван мреже Бојан Масловарић

  • Гост
  • *
  • Поруке: 19
  • Васојевић
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #136 послато: Фебруар 28, 2019, 12:28:21 поподне »
Приложио сам скоро за дигиталну библиотеку књигу од Владимира Дубака/Васојевићко село Божићи и Божићани, из које сам доста извукао о својим прецима и повезао линије по предању. Иначе поздрав за све Васојевиће а посебно за Ивана Вукићевића, који је одлично одрадио тему о Васојевићима и редовно је ажурира.
Što se tiče д.б. има штива о свему, и треба се прочитат ал очи испадоше :D
« Последња измена: Фебруар 28, 2019, 12:33:34 поподне Пећанац82 »

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3422
  • Васојевић
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #137 послато: Фебруар 28, 2019, 06:30:53 поподне »
Генерално бих још једном похвалио рад и труд људи са сајта Порекло и да у скоријој будућности буде још више успеха и потомства ;)

Иначе поздрав за све Васојевиће а посебно за Ивана Вукићевића, који је одлично одрадио тему о Васојевићима и редовно је ажурира.

Хвала, трудимо се колико можемо.

Ван мреже sinisab

  • Гост
  • *
  • Поруке: 17
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #138 послато: Март 02, 2019, 08:46:53 поподне »
Pozdrav svim članovima foruma!

Moje ime je Siniša Bulović. Rođen sam i živim sve ove 34 godine u Gradišci (Bosanska Gradiška).

Inače sam zaljubljenik u istoriju. Volim da čitam i slušam o istoriji svog mjesta, svog i ostalih naroda u okruženju...

Iako se već godinama raspitujem i zanimam za porjeklo svog prezimena "Bulović", to interesovanje je zadnjih godinu dana doseglo vrhunac, te je to najveći razlog mog dolaska na ovaj forum. Nadam se da ću saznati neke informacije koje nisam znao. Uglavnom, pisaću o tome na mjestu na forumu predviđenom za to.

Pozdrav!!!

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #139 послато: Март 03, 2019, 08:30:17 пре подне »
Добродошао Синиша! Пуно среће у истраживању!  :)
Догодине у Холштајну!

Ван мреже Миша

  • Гост
  • *
  • Поруке: 8
  • N2-P189.2>Y7130>FGC28435 mtDna -H5m
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #140 послато: Април 23, 2019, 05:59:22 поподне »
Поштовани форумаши добар вам дан.
Данас сам се реегистровао на форум и хвала сто сте ме примили у заједницу,ред би био да се представим.
Зовем се Миша Половина рођен у БГДу а живим и радим у Атини.
Моји родитељи су из села Бјелине опстина Сански Мост БИХ. Мајка рођена Кантар и Половине су дошле у Бјелине из
Доброг Села Лика и обе фамилије славе светог Јована крститеља.
Ето то би било за прво обраћање.
будите ми живи и здрави.

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #141 послато: Април 23, 2019, 06:29:50 поподне »
Поштовани форумаши добар вам дан.
Данас сам се реегистровао на форум и хвала сто сте ме примили у заједницу,ред би био да се представим.
Зовем се Миша Половина рођен у БГДу а живим и радим у Атини.
Моји родитељи су из села Бјелине опстина Сански Мост БИХ. Мајка рођена Кантар и Половине су дошле у Бјелине из
Доброг Села Лика и обе фамилије славе светог Јована крститеља.
Ето то би било за прво обраћање.
будите ми живи и здрави.

Добродошао Мишо на Форум! :)



Ван мреже marigold

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 380
  • mtDNA: H1-f2d1*
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #142 послато: Април 23, 2019, 06:31:53 поподне »
Поштовани форумаши добар вам дан.
Данас сам се реегистровао на форум и хвала сто сте ме примили у заједницу,ред би био да се представим.
Зовем се Миша Половина рођен у БГДу а живим и радим у Атини.
Моји родитељи су из села Бјелине опстина Сански Мост БИХ. Мајка рођена Кантар и Половине су дошле у Бјелине из
Доброг Села Лика и обе фамилије славе светог Јована крститеља.
Ето то би било за прво обраћање.
будите ми живи и здрави.

Добро дошао, Мишо  :)

Ван мреже nikica59

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
  • Nikola Biga
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #143 послато: Мај 08, 2019, 05:35:28 пре подне »
Ja sam Nikola Biga (user: nikica59) i pozdravljam organizatore i ucesnike foruma!
Rodjen sam u Skoplju, a vec 30 godina zivim u Kanadi.
Pre mesec dana poceo sam traziti svoje Biga-predke, pa me to dovelo do vas  :)

Moj Biga-rodoslov (to sto znam) ide ovako:

Nikola (Skoplje) 1959
Novica (Slavonski Brod) 1930
Vasilije (Vrhovine*) 1887 (maturant Senjske gimnazije 1905)
Mihail* (Babin Potok*) 1856* (microfilm Croatia orthodox church records)
Simeon* (Babin Potok*) (od istog microfilm-a, neznam godinu rodjenja)

(zvezda (*) znaci da nisam 100% siguran)

Krsna Slava je Sv. Trifun. Imam ikonu koju su "Mihail i Milka dali praviti 888" :)

Izvinjavam se sto pisem latinicom i ako su neki padezi pogresni...!!!
Ako je ikome potrebna pomoc sa makedonskim ili engleskim jezikom, let me know!!!

Hvala svima koji mi mogu pomoci u verifikaciji ovih podataki i u pronalasku novih :)

Specijalan pozdrav i zahvalnost autorima za web-stranice:
https://www.poreklo.rs/2012/02/13/poreklo-prezimena-biga/ (dizajn123)
https://www.poreklo.rs/2013/11/03/poreklo-prezimena-selo-babin-potok-vrhovine/ (admin)

Ван мреже tost

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #144 послато: Мај 30, 2019, 10:57:14 пре подне »
Поздрав свим форумашима  :)

Зовем се Томислав Степановић, 1966. год., ожењен, двоје деце ( син и кћер ),живим у Лазаревцу.

Мајка из Шопића код Лазаревца, отац из Македоније, село Радожда код Струге.

Пре два дана сам дао ДНК на анализу и колико сутра бих требао знати резултате.

За сада толико... још једном велики поздрав  :)

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #145 послато: Мај 30, 2019, 11:47:40 пре подне »
Добродошли Томиславе,

надам се да ће резултат стићи ускоро!

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8505
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #146 послато: Мај 30, 2019, 11:48:43 пре подне »
Поздрав свим форумашима  :)

Зовем се Томислав Степановић, 1966. год., ожењен, двоје деце ( син и кћер ),живим у Лазаревцу.

Мајка из Шопића код Лазаревца, отац из Македоније, село Радожда код Струге.

Пре два дана сам дао ДНК на анализу и колико сутра бих требао знати резултате.

За сада толико... још једном велики поздрав  :)

Добродошли Томиславе!
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Миловић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #147 послато: Јул 03, 2019, 05:05:23 поподне »
 Поздрав свима још једном, ето мене опет, већ сам постављао питања на форуму и добијао одговоре. Како све више истражујем колико могу (нажалост само преко интернета) све сам у већој забуни. Доста тога ме буни око грана Миловића. Да ли неко има одговор на моје питање да ли Миловићи који славе Арађеловдан припадају Чевљанима (племену Озринићи) или неком другом племену. Занима ме пошто се ја највише поклапам са Миловићима из Грахова али не знам да ли су они имали миграција ка романијској регији одакле је моја грана Миловића населила Војводину. Највише знам до наврдеде Тома који је добио сина Радована 1883. године у реону Сокоца. Хвала унапред, свако добро.

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3422
  • Васојевић
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #148 послато: Јул 03, 2019, 05:30:11 поподне »
Да ли неко има одговор на моје питање да ли Миловићи који славе Арађеловдан припадају Чевљанима (племену Озринићи) или неком другом племену.

Да, тестирани Миловић из Грахова који слави Аранђеловдан припада роду Озринића, како и гласи предање тог братства.

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #149 послато: Јул 03, 2019, 05:38:20 поподне »
Поздрав свима још једном, ето мене опет, већ сам постављао питања на форуму и добијао одговоре. Како све више истражујем колико могу (нажалост само преко интернета) све сам у већој забуни. Доста тога ме буни око грана Миловића. Да ли неко има одговор на моје питање да ли Миловићи који славе Арађеловдан припадају Чевљанима (племену Озринићи) или неком другом племену. Занима ме пошто се ја највише поклапам са Миловићима из Грахова али не знам да ли су они имали миграција ка романијској регији одакле је моја грана Миловића населила Војводину. Највише знам до наврдеде Тома који је добио сина Радована 1883. године у реону Сокоца. Хвала унапред, свако добро.
Једино да тражиш неког од Сокочана да ти успоставе контакт, да било је твојих презимењака  у селу Шенковићи, гдје је у 2. свијетстском рату једно вријеме била Четничко-Партизанска болница (1942).  Па да им поручиш тест код ФТДНА, а други себи. То село можеш наћи на Гоогле Еартх....
« Последња измена: Јул 03, 2019, 05:48:30 поподне Romanijski »

Ван мреже Миловић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #150 послато: Јул 04, 2019, 04:51:47 пре подне »
Да, тестирани Миловић из Грахова који слави Аранђеловдан припада роду Озринића, како и гласи предање тог братства.


Хвала на потврди и одговору.

Ван мреже Миловић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #151 послато: Јул 04, 2019, 04:57:40 пре подне »
Једино да тражиш неког од Сокочана да ти успоставе контакт, да било је твојих презимењака  у селу Шенковићи, гдје је у 2. свијетстском рату једно вријеме била Четничко-Партизанска болница (1942).  Па да им поручиш тест код ФТДНА, а други себи. То село можеш наћи на Гоогле Еартх....

Јесте Шенковићи су у питању, прадеда Илија ми се 1943. године прикључио партизанском покрету. За месец дана бих требао да посетим Пале, па бих можда свратио до Сокоца и Шенковића. Да ли можда постоји могућност доћи до црквених књига и која је процедура? Свакако бих посетио гробље па открио нешто и тамо. Хвала вам на одговору, свако добро.

Ван мреже Миловић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #152 послато: Децембар 04, 2019, 09:38:52 поподне »
Поздрав, јављам се по ко зна који пут.
У једном разговору са дедом сазнао сам да је њему његов ђед причао да смо ми Миловићи од Радовића, е сад не знам ни од којих Радовића, ни одакле су ти Радовићи. Ово се ни са чим не поклапа са оним што сам ја сазнао и довело ме је у велику забуну.

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #153 послато: Децембар 04, 2019, 09:51:53 поподне »
Имају Радовићи у Боговићи-Пале, Радовићи, Кнежина-Соколац и Радовићи Сочице-Рогатица...

Ван мреже Миловић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #154 послато: Децембар 04, 2019, 10:05:09 поподне »
Имају Радовићи у Боговићи-Пале, Радовићи, Кнежина-Соколац и Радовићи Сочице-Рогатица...

Да ли знате њихове славе?

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #155 послато: Децембар 04, 2019, 10:27:19 поподне »
Да ли знате њихове славе?
Заборавих Радовићи Булози-Пале, незнам могу ти сутра написати док се распитам код мајке...

Ван мреже Миловић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #156 послато: Децембар 05, 2019, 01:03:48 пре подне »
Заборавих Радовићи Булози-Пале, незнам могу ти сутра написати док се распитам код мајке...

Важи, хвала вам што одговарате на свако моје питање. Здраво били.

Ван мреже Витомир Радовић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 381
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #157 послато: Децембар 05, 2019, 07:41:33 пре подне »
Миловићу,
јави ми се приватном поруком.

Велики поздрав
Вито Радовић

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13154
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #158 послато: Децембар 05, 2019, 11:18:38 пре подне »
Заборавих Радовићи Булози-Пале, незнам могу ти сутра написати док се распитам код мајке...

Ови Радовићи славе Аранђеловдан. Имамо их и у ДНК пројекту



Припадају J2b-M205>Y22059, а најближи су им тестирани из Затарја, Кричке из Далмације и Демићи са Баније.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13154
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #159 послато: Децембар 05, 2019, 11:32:14 пре подне »
Ови Радовићи славе Аранђеловдан. Имамо их и у ДНК пројекту



Припадају J2b-M205>Y22059, а најближи су им тестирани из Затарја, Кричке из Далмације и Демићи са Баније.

Мада су ово Булози Стари Град.

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #160 послато: Децембар 05, 2019, 12:22:48 поподне »
Мада су ово Булози Стари Град.

 Формално ти си управу...  А колико је упитно постојанје тих малих општина то је друга прича и није за овај форум.

Ван мреже Миловић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #161 послато: Децембар 05, 2019, 03:18:54 поподне »
Хвала свима на брзим одговорима, људи стварно сте од помоћи. Свако добро вама и вашим фамилијама, Бог вам здравља дао.

Ван мреже Goran67

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #162 послато: Октобар 19, 2020, 02:35:33 поподне »
Желим све да поздравим, како домаћине овог форума тако и све чланове и пожелим успјешан рад.
Ја сам Горан Илић из Подгорице. Поријеклом сам из Црногорских Брда, племе Братоножићи.
Данас сам сазнао за овај форум. Заинтересовао ме па одлучих да се региструјем.
Како пролазе године све више ме интересује ова тематика. Надам се да ћу од учесника форума доћи до неких нових сазнања везано за моје презиме и Племе којем припадам.
Можда и упознам неког рођака за којега до сада нијесам знао... :)
Још једном, велики поздрав за све учеснике!

На мрежи Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #163 послато: Октобар 19, 2020, 02:44:23 поподне »
Добродошао на форум! :)

На правом си месту. :D



Ван мреже saledelagano

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 24
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #164 послато: Август 13, 2021, 02:33:10 поподне »
Dobar dan svima, ja sam Saša moji preci su iz sela Reljan, a naseljeni iz sela trejak oba sela su jako stara.

Pohvale za radove i forum. Nadam se lepom druzenju, ucenju i razmeni podataka.

Pozdrav
Београд, Рељан, Трејак, Turija (прешевска моравица)

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4194
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #165 послато: Јануар 03, 2022, 05:36:59 поподне »
На данашњи дан пре 10 година је настало Порекло. Пригодан чланак на ту тему објавих на нашем порталу:
https://www.poreklo.rs/2022/01/03/dan-kad-je-nastalo-poreklo-i-njegovih-prvih-10-godina/

Ван мреже Srdanović

  • Гост
  • *
  • Поруке: 6
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #166 послато: Јануар 28, 2022, 02:27:40 поподне »
Dobar dan i srećan rad.
Istražujem poreklo Srdanovića iz Grocke. Ima nas dvadesetak kuća, četiri roda, od kojih su tri u vezi i potičemo iz Crne Gore, bar tako kažu predanja. Inače svi slavimo sv.Jovana, a Jovan se spominje i kao prvi Srdanović koji je došao u Grocku.
Istovremeno istražujem i porodicu Čubrilo (majka) iz Gate (Bugar) kod Bihaća.
Ženska linija (supruge i ćerke) dosta pomažu u potvrđivanju identiteta osobe koju tražimo.
Toliko za sada. Čitam, pa će biti i nešto konkretno.
Pozdrav.

Ван мреже Svetozar Plemic

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 2
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #167 послато: Јануар 26, 2024, 07:20:38 пре подне »
Postovani,

Ja sam se registrovo juce.

Ja sam Svetozar Plemic poreklom iz Vojvodine, Srbije, rodjen u Sentu 1983 zivijo u Beceju i Novom Beceju kao dete, 1990 sam otiso u Austriji u stvari moji roditelji da rade i ja sam kao dete sa njima. Testiro sam sa FtDNA Srpski DNK Projekat na FtDNA.

Slava mi je Sveti Nikola.

Your Confirmed Haplogroup is E-PH1246

"Zdravo Svetozare,

Da, administartori ukljucujuci tu i mene mogu da vide tvoje rezultate.

Tvoj rezultat ukazuje na poreklo od Vasojevića po muskoj liniji. Sa aspekta genetike takav zakljucak o vasojevickom poreklu je verovatno maksimum koji se moze izvuci na osnovu raspolozivog rezultata. Konkretno radi se o grani E-V13>PH1246>BY14151. Usudio bih se da kazem da ovo saznanje o pripadnosti odredjenom plemenu i Y-DNK grani samo po sebi nije mala stvar.

Sa aspekta istorije tvojih relativno bliskih predaka u smislu moguce rekonstrukcije migracija, tvoj raspolozivi rezultat ukljucujuci tu i (ne)poznavanje strukture Y-DNK unutar plemena Vasojevica, na zalost ne govori mnogo. U tom smislu mogu da te uputim na ove linkove gde mozda mozes da nadjes dodatne informacije:"


Testiro sam Y-DNA 37
Plemic (Svetozar)   Plemic Ilija (Pradeda dalje neznam)   Serbia   E-PH1246   13   24   14   10   16-18   11   12   11   14   11   31   16   9-10   11   11   26   14   21   32   14-16-17-17   9   11   19-21   16   13   18   19   30-33   11   10

Svako Dobro, Svetozar Plemic                                                                                                                                                                                                                                                                                               



« Последња измена: Јануар 26, 2024, 07:23:59 пре подне Svetozar Plemic »
I'm not a man, I'm a wolf. I don't talk, I howl. When my pack gathers, be afraid dogs! - Dušan Silni Serbian Tsar

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3422
  • Васојевић
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #168 послато: Јануар 26, 2024, 03:27:36 поподне »
Светозаре, добродошли на форум!

О роду Васојевића имамо засебну тему на форуму:
https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=390.0

Основни подаци о роду су доступни у чланку на нашем порталу:
https://www.poreklo.rs/2018/04/07/rod-vasojevica/

Уколико сте заинтересовани да урадите дубљи тест, којим бисте прецизније утврдили млађу грану којој припадате, на располагању смо што се тиче савета.

Ван мреже Svetozar Plemic

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 2
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #169 послато: Јануар 27, 2024, 09:19:54 пре подне »
Светозаре, добродошли на форум!

О роду Васојевића имамо засебну тему на форуму:
https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=390.0

Основни подаци о роду су доступни у чланку на нашем порталу:
https://www.poreklo.rs/2018/04/07/rod-vasojevica/

Уколико сте заинтересовани да урадите дубљи тест, којим бисте прецизније утврдили млађу грану којој припадате, на располагању смо што се тиче савета.

Postovani Gospodine Vukicevicu,

Puno Hvala

Pozdrav, Svetozar Plemic
I'm not a man, I'm a wolf. I don't talk, I howl. When my pack gathers, be afraid dogs! - Dušan Silni Serbian Tsar