Аутор Тема: Family Finder-My Origins резултати  (Прочитано 180277 пута)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #440 послато: Децембар 27, 2018, 12:33:54 поподне »
Могуће да процес још није готов. Јеси ли добио листу рођака? Када ти се буду појавила поклапања пробај опет.

Јесам, и неће. Покушаћу касније.



Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #441 послато: Децембар 27, 2018, 01:13:24 поподне »
Да, пробај касније, профункционисаће. Скини Build Raw Data 37 Concatenated за гедмеч.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #442 послато: Децембар 27, 2018, 01:32:50 поподне »
Да, пробај касније, профункционисаће. Скини Build Raw Data 37 Concatenated за гедмеч.

Важи. Хвала на савету.



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #443 послато: Децембар 28, 2018, 01:35:20 поподне »
Прорадило је. :)

Eurogenes K13


Dodecad K12b



Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #444 послато: Децембар 28, 2018, 01:40:03 поподне »
Прорадило је. :)

Eurogenes K13


Dodecad K12b


Одлично, као што је myOrigins наговестио, типично српски резултат. Пробај и к36 Eurogenes и к47 на https://yourdnaportal.com/.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #445 послато: Децембар 28, 2018, 02:45:44 поподне »
Одлично, као што је myOrigins наговестио, типично српски резултат. Пробај и к36 Eurogenes и к47 на https://yourdnaportal.com/.

Ево како изгледа на К36 и К47.

K36


K47



Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #446 послато: Децембар 31, 2018, 01:22:41 поподне »
Примѣтих да у послѣдње врѣме има прилично нових "Трагачев породице" наших људи.
Пошто ускоро (послѣ нове године) намѣравам радити нов прорачун разлагања на основне састойке (енгл. "Принципал Цомпонент Аналысис"), позивам све вољне учествовати у њем да пошаљу свойе податке (могу ми се явити личном поруком, па бих им я послао е-одредиште за слање).

Намѣравам радити и прорачун само с балканскими узорки (Срби, Хрвати, БХ Муслимани, Македонци, становници Црне Горе, Албанци, Грци, Бугари, Румуни), и жеља ми йе покушати подѣлити Србе по областих, колико то расположиви узорци буду дозвољавали. Због тога су ми прѣ свега од значая узорци койими су свих четворо баба и дѣдова из исте области (рецимо, сви из Шумадийе, сви из Войводине, сви из йужне Србийе, западне Босне, итд...)
Све области Србийе изузев западне Србийе су с врло малим бройем доступних узорака. Исто тако йе и с Херцеговином.
И, више йе него пожељан "Трагач породице" ма койега Муслимана из Рашке области.


Ево исхода покушая ПОС прорачуна Балкана са Србима подѣљенима по областих. Покушай сматрам неуспѣхом, због малога броя расположивих земљописно одређених исхода. Као што видимо, Срби из разних области су измѣшани, а Бога ми и остали. ТрѢбаће йош доста узорака како би се добило нешто смисленийе, с бољим нагомилавањем узорака по областих.






Програм прѣгледач можете скинути овдѣ, с обома прорачунима (Балкан, и Европа с Блиским Истоком). Прво се трѣба прѣименовати "nevgen.e" у "nevgen.exe", како би се могао покренути. Онда се у њега могу учитати исходи ПОС прорачунов.
Ту се налази и упутство за коришћење, на тарзанском енглеском.

www.nevgen.org/POS_proracuni.zip

Напомињем да су слике койе слах йуче људим пославшим скоро свойе узорке нешто другачийе, пошто йутрос поново срачунах, исправивши грѣшку с пойединими узорки.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #447 послато: Јануар 23, 2019, 07:54:56 поподне »
Немам још ништа конкретно за тему, али радосно јављам да су узорци мојих родитеља коначно (јуче и данас) примљени у лабораторију (платио сам 26.11., послао назад 15.12.).
Сада можемо да будемо мирни и стрпљиви :)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #448 послато: Јануар 23, 2019, 09:28:27 поподне »
Немам још ништа конкретно за тему, али радосно јављам да су узорци мојих родитеља коначно (јуче и данас) примљени у лабораторију (платио сам 26.11., послао назад 15.12.).
Сада можемо да будемо мирни и стрпљиви :)

Биће то занимљиви резултати. ;)



Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #449 послато: Фебруар 05, 2019, 11:04:34 поподне »
Мајчин myOrigins:



Порекло углавном Западна Србија - Јадар, Мачва и Шабачка Посавина, баба из Пљеваља.
Добар удео Блиског Истока и Сефарда, дакле Источни Медитеран, видећемо шта кажу остали рачуначи.

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #450 послато: Фебруар 06, 2019, 11:00:29 поподне »
Објављујем да имам нешто резултата, од мајке  :)





Где ли се дедоше Немци, које очекивах... немам појма :o

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #451 послато: Фебруар 08, 2019, 05:28:34 поподне »
И очев резултат је стигао... Још више "северњачки".





« Последња измена: Фебруар 08, 2019, 05:30:41 поподне Platin »

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #452 послато: Фебруар 09, 2019, 11:29:06 поподне »
Ко би рекао, испаде на крају да си био у праву, да ће ти очев резултат бити још једноличнији.

Извлаче те Дијаматовићи. :)



Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #453 послато: Фебруар 10, 2019, 12:57:56 пре подне »
Čoveče Platin kao da je Rus  :)

Ja sam dobio rezultate, reklo bi se uobičajen srpski rezultat( ne mogu još da skinem sirove rezultate), jedino imam 2 % skandinavije, i ovih 98% podeljeno na southeast i east europe .

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #454 послато: Фебруар 10, 2019, 01:44:13 пре подне »
Čoveče Platin kao da je Rus  :)

Ja sam dobio rezultate, reklo bi se uobičajen srpski rezultat( ne mogu još da skinem sirove rezultate), jedino imam 2 % skandinavije, i ovih 98% podeljeno na southeast i east europe .
Ближе, нека Галиција, Волинија :) (мада највише обухвата Пољску, или шире: Варшава, Брест, Лвов...тај троугао као тежиште)...
« Последња измена: Фебруар 10, 2019, 01:51:13 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #455 послато: Фебруар 10, 2019, 01:59:12 пре подне »
I meni to pokazuje, samo u manjem obimu  :)

Mada meni je bacilo malo i na skandinaviju...U principu treba i ostale kalkulatore odraditi ovako se ne zna baš puno ...Jedino što pokaže koliko si evropljanin itd, neke opširnije smernice  :)

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #456 послато: Фебруар 10, 2019, 07:01:51 поподне »
Ко би рекао, испаде на крају да си био у праву, да ће ти очев резултат бити још једноличнији.

Извлаче те Дијаматовићи. :)
Сада ми следује потрага за једном од чукунбака, са мајчине стране (чије барем презиме имам, али ми треба ипсилон днк) и за њеном свекрвом (чије презиме немам, али за коју пише да је из Линца...)
Биће да је у та два случаја германизација била успешна.

I meni to pokazuje, samo u manjem obimu  :)

Mada meni je bacilo malo i na skandinaviju...U principu treba i ostale kalkulatore odraditi ovako se ne zna baš puno ...Jedino što pokaže koliko si evropljanin itd, neke opširnije smernice  :)
Хоћу ја, само да ми оба комплета сирових података постану доступни... А и да ми неко објасни шта, где...

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #457 послато: Фебруар 10, 2019, 07:26:20 поподне »
Сада ми следује потрага за једном од чукунбака, са мајчине стране (чије барем презиме имам, али ми треба ипсилон днк) и за њеном свекрвом (чије презиме немам, али за коју пише да је из Линца...)
Биће да је у та два случаја германизација била успешна.
Хоћу ја, само да ми оба комплета сирових података постану доступни... А и да ми неко објасни шта, где...

Meni je na poklapanjima izašlo u prve dve strane dosta Poljaka, jedno 2-3 Nemca, par madjara i nekoliko Hrvata i 2 Muslima iz BiH, Ostalo su Srbi koliko sam video mahom preko drine.
Ono što mi nije bilo baš naj jasnije, kada sam odradio advanced match izašla mi je gomila zapadnjaka i severnjaka mada i par naših kod nekih su bile vidljive haplogrupe i mahom I i R ..
Ono što mi je bilo čudno jeste bilo kakva veza sa tim koji su I1 skandinavci, izašlo ih je par a tome se baš nisam nadao ...

Ван мреже Сремац

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 536
  • Y-DNK: I2-PH908>Y81557 / mtDNK: H11a5
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #458 послато: Фебруар 10, 2019, 08:17:06 поподне »
Сви који хоће да отпреме податке на гедмеч нека прво прочитају ово:

April 27, 2018 We understand that the GEDmatch database was used to help identify the Golden State Killer. Although we were not approached by law enforcement or anyone else about this case or about the DNA, it has always been GEDmatch�s policy to inform users that the database could be used for other uses, as set forth in the Site Policy ( linked to the login page and https://www.gedmatch.com/policy.php). While the database was created for genealogical research, it is important that GEDmatch participants understand the possible uses of their DNA, including identification of relatives that have committed crimes or were victims of crimes. If you are concerned about non-genealogical uses of your DNA, you should not upload your DNA to the database and/or you should remove DNA that has already been uploaded.

Гедмеч база је отворена у смислу да када се улогујеш добијеш листу поклапања са корисничким именом, мејлом-контактом и бројем налога сваког поклапања преко кога можеш проверити и генетску мешавину те особе, као и његову листу рођака...што значи да у начелу свако може проверити твоју генетску мешавину, као и твоју листу рођака...Можда је некоме то проблем, мени лично није, јер један од циљева  јесте да имаш што више информације о потенцијалним рођацима и у складу с тим ја сам оставио пуно име и презиме.

Гедмеч користи Build 37 Raw Data Concatenated.

Дакле, пре отпремања података скините сирове податке са FTDNA налога: Download Raw Data>Build 37 Raw Data Concatenated





Ко жели да отпреми податке на гедмеч нека се 1)Региструје:

https://www.gedmatch.com/login1.php

2)Оде на Generic Upload Fast



3)Унесе личне податке (име, презиме, алијас, евентуално Y и mtDNK хаплогрупу).

Последње две рубрике су најбитније, прва пита да ли желиш да ауторизујеш своје податке, тј. пита те да ли желиш да твоји подаци буду упоредиви са другима, тј. да буду део базе података. Ако желиш листу поклапања оговори потврдно.

У последњој рубрици у првом кораку опцијом "Choose File" бираш фајл са рачунара који си скинуо са ФТДНА - у WinRar или WinZip формату, дакле немој да га "екстрактујеш", већ га бирај у формату каквом си га скинуо са ФТДНА, а у другом кораку опцијом "Upload", пребацујеш податке на гедмеч:



4)Сачекај пар минута да се фајлови отпреме и када то у дну екрана буде писало да је процес завршен, можеш се вратити на главну страну и користити калкулаторе.

5) Рачуначе користиш опцијом "Admixture". Затим у падајућем менију одабереш врсту рачунача (Eurogenes, Dodecad...), затим бираш рачунач (К13, К11...)







Листа поклапање се чека око 24 часа.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Family Finder-My Origins резултати
« Одговор #459 послато: Фебруар 10, 2019, 09:06:27 поподне »
Браво за упутство, Сремац! :)