Аутор Тема: Демографски суноврат Срба  (Прочитано 41656 пута)

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #60 послато: Март 31, 2021, 03:05:32 поподне »
Демографски суноврат йе сасвим очекивана поява, обзиром на званичан свѣтоназор владайући у нашем друштву. ЛГНЗБТПИСМ+, хедонизам, нападни феминизам, стални напади на породицу на явних гласилах, гдѣ се о породици говори само када се повезуйе с насиљем (чувено "насиље у породици"). Шта се може очекивати од земље гдѣ йе мужеложник важнийи од хирурга, а властник сплава од здравствена радника.

Феминистички екстремизам, као главно оружйе борбе против породице и опстанка нашега народа, хара овом земљом. Пола владе морайу бити жене (и то какве!), трећина скупштине, итд. Али, у ямах наших рудников жен не мора бити, рудник неће бити затворен ако стотинами метаръ испод тла у смени нема жен. Жен не мора бити на скелах гдѣ се малтеришу зидови вишеспратниц, нити на смећарских возилах. То йе само за мушкарце. Ми у нашой земљи имамо много пристойних жен, добрих домаћиц, и добрих майки. А међу њими има и високообразованих. Рецимо, на београдском свеучилишти имамо жену високога прѣдавача (и то на математичко-техничких науках) с чак петоро дѣце, али за такве у влади и на явних гласилах мѣст нема. Њено име мало коме шта значи, мало ко зна за њу. Док сви знамо за Станийу, Сорайу, Тияну Айфон, и сличне... Наши феминисти явно поручуйу мушкоме роду, "Ако ви трѣбайу дѣца, рађайте их сами".
Феминисти ни свакодневно и йезик силуйу: мало, мало, па некоя нова рѣч: "фотографкиња, судкиња, архитеткиња, инжењеркиња, и сличне наказности. Наравно, криминалкињ, лоповкињ и курвкињ нема. Курве су сада званично "старлете", и служе женской дѣци узором.

Данас жена простим окретањем далекозвука шаље мужа у затвор. Навѣшћу само примѣр из мойе родбине, из Подгорице. Млад човѣк послѣ работе попийе мало с друштвом и вративши се дома, онако припит, оде у кревет спавати. Његова (невѣнчана и незапослена) жена, у купатилу пуни ведро воде, и на очи свекрве га носи у спаваћу собу. Свекрва све то гледа и не схвата што ће йой. Жена цѣло ведро воде просипа мужу на главу, како би га расанила и натѣрала обављати кућне послове. Муж скочи и удари йу (не смѣм ни помислити шта бих я учинио да сам био на његовом мѣсту). Жена наравно не буде лѣна него истога трена окрене полицийу и прияви породично насиље. Убрзо затим се появљуйу пандури и одводе га. Истога дана он добия мѣсец дана затвора и одмах бива упућен на издржавање казне. И, то не бѣше ни први ни послѣдњи затвор койи му она бѣше приредила. Она каснийе, поред мужа, пошаљияше и свекрву и дѣвера у затвор.
Случай овакве жене нѣйе усамљен. Знам више сличних, гдѣ жене дивљайу, истѣруйу свойе хирове, срачунато чекайући да мушкарац само подигне глас, а када се то догоди, онда одмах зову полицийу. Када им досади трпѣти мужевљеву непослушност, онда се лѣпо разведу, с йедним дѣтетом (ако га имайу) врате у род, оцу и майци, гдѣ живе слободно, мѣњайући мушкарце-покровитеље ако желе на недѣљной основи.
То су наше "европске врѣдности".
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже HandsomestOfThemAll

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 70
  • I2 > PH908 > Y84307
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #61 послато: Март 31, 2021, 06:16:28 поподне »
Шта се може очекивати од земље гдѣ йе мужеложник важнийи од хирурга, а властник сплава од здравствена радника.

Дакле, по гдину Аци господа "мужеложници" нису никад истовремено и господа "хирурзи" (sic!претпостављам да гдин Аца мисли на господу телосецитеље) у Србији? Хммм...

У Италијској је местаство ("ситуација") инакво ("другојаче"). Тамо се ова два скупа понекад преклопе. Ама, а то само уз гредњу напомињемо, свукуд се метати треба упитни знак на крај реченице која почиње са "Шта се може...".

https://www.out.com/news/2020/12/18/homophobic-father-hires-hitman-break-fingers-gay-surgeon-son

Ван мреже Sneki

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 70
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #62 послато: Март 31, 2021, 08:07:27 поподне »

Занимљиво читати расправе о демографији, јер ту људи покажу своје право лице.

Увек пишу о себи и својим фрустрацијама. Приметила сам да се ту опусте и одговарају на питање: "Који је твој највећи проблем у животу?" И ту постоје две јако велике групе мушкараца.

Прва група су људи који говоре да је наталитет низак зато што су плате мале. Да свима њима неко удвостручи плате опет 95% њих не би родило дете већ би купили скупља кола и мобилни, узели би јачи нет или отишли на егзотичније летовање (кад прође епидемија :) )

Друга група су женомрсци, њих има мање, срећом, али су јако гласни. Њихов главни проблем је што су васпитани да су жене нижа бића и што сад те безобразнице очекују да их третирају као људе.

Сад се појавила и трећа група која тврди да је наталитет низак због загађења, али њих има врло мало, бар за сада.

Мени је језиво колика је мржња према женама свеприсутна, Срби су ту за нијансу и мањи мрзитељи у односу на западњаке.

Најнормалније им је да у озбиљним научним часописима објављују како је кинеска политика једног детета главни кривац за мањак жена. (као да исти проблем немају Индија, Јерменија и још неки)
Или како је школовање девојчица главни начин борбе са пренасељеношћу и да су високообразоване жене главни кривци за демографску катастрофу развијених земаља. (у српским селима су необразоване, патријархалне и у појам убијене жене деценијама биле примораване на непрекидне абортусе ако им је случајно прво дете мушко)

Што се политике тиче, квоте су неопходне.

Ви сте мушкарци па не знате како је женама када разговарају са мушкарцима.

Укратко мушкарци не чују шта жена говори, у женама виде само публику, они чим виде женско одмах почну некакве говоранције, где жена не може доћи до речи. При томе си ти високообразована и пет пута паметнија, док је он једва завршио трогодишњу, или није ни уписивао, али ето сматра да ти једва чекаш да чујеш шта он мисли о темама о којима благе везе нема. Када покушаш да промениш тему и да са таквима разговараш о ономе што знаш да знају и да су упућени затварају се у себе и неће да воде озбиљне разговоре, осећају се угрожено. Док се та култура не промени жене морају путем квота да улазе у политику.

Жена има 50% сасвим је нормално да их толико има и у Скупштини и у Влади.


Ван мреже Nenad M

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 260
  • YDNA J2b1-Y22063+ mtDNA H6b1
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #63 послато: Март 31, 2021, 09:22:28 поподне »


Занимљиво читати расправе о демографији, јер ту људи покажу своје право лице.

Увек пишу о себи и својим фрустрацијама. Приметила сам да се ту опусте и одговарају на питање: "Који је твој највећи проблем у животу?" И ту постоје две јако велике групе мушкараца.

Прва група су људи који говоре да је наталитет низак зато што су плате мале. Да свима њима неко удвостручи плате опет 95% њих не би родило дете већ би купили скупља кола и мобилни, узели би јачи нет или отишли на егзотичније летовање (кад прође епидемија :) )
...


Ова прва група је мени криминално смешна већ одавно; као, ако би био стандард као Немачкој, наталитет би био као у Пакистану. Логико...

А остатак поста је феноменалан и толико очигледно тачан.
Да, познат ми је и онај "аргумент" како су високообразоване жене проблем јер рађају мало деце. Жена са факултетском дипломом у Србији има толико да, све и кад би по седморо (или шта ја знам колико) деце рађале, то се не би одразило на  прираштај становништва.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #64 послато: Март 31, 2021, 09:27:08 поподне »
Занимљиво читати расправе о демографији, јер ту људи покажу своје право лице.

Увек пишу о себи и својим фрустрацијама. Приметила сам да се ту опусте и одговарају на питање: "Који је твој највећи проблем у животу?" И ту постоје две јако велике групе мушкараца.

Прва група су људи који говоре да је наталитет низак зато што су плате мале. Да свима њима неко удвостручи плате опет 95% њих не би родило дете већ би купили скупља кола и мобилни, узели би јачи нет или отишли на егзотичније летовање (кад прође епидемија :) )

Друга група су женомрсци, њих има мање, срећом, али су јако гласни. Њихов главни проблем је што су васпитани да су жене нижа бића и што сад те безобразнице очекују да их третирају као људе.

Сад се појавила и трећа група која тврди да је наталитет низак због загађења, али њих има врло мало, бар за сада.

Мени је језиво колика је мржња према женама свеприсутна, Срби су ту за нијансу и мањи мрзитељи у односу на западњаке.

Најнормалније им је да у озбиљним научним часописима објављују како је кинеска политика једног детета главни кривац за мањак жена. (као да исти проблем немају Индија, Јерменија и још неки)
Или како је школовање девојчица главни начин борбе са пренасељеношћу и да су високообразоване жене главни кривци за демографску катастрофу развијених земаља. (у српским селима су необразоване, патријархалне и у појам убијене жене деценијама биле примораване на непрекидне абортусе ако им је случајно прво дете мушко)

Што се политике тиче, квоте су неопходне.

Ви сте мушкарци па не знате како је женама када разговарају са мушкарцима.

Укратко мушкарци не чују шта жена говори, у женама виде само публику, они чим виде женско одмах почну некакве говоранције, где жена не може доћи до речи. При томе си ти високообразована и пет пута паметнија, док је он једва завршио трогодишњу, или није ни уписивао, али ето сматра да ти једва чекаш да чујеш шта он мисли о темама о којима благе везе нема. Када покушаш да промениш тему и да са таквима разговараш о ономе што знаш да знају и да су упућени затварају се у себе и неће да воде озбиљне разговоре, осећају се угрожено. Док се та култура не промени жене морају путем квота да улазе у политику.

Жена има 50% сасвим је нормално да их толико има и у Скупштини и у Влади.
Правда за скупштину са све владом скупа са Маргарет Тачер на челу, ако није превише перверзно😘

Ван мреже wiola

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 75
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #65 послато: Март 31, 2021, 09:38:37 поподне »

Жена са факултетском дипломом у Србији има толико да, све и кад би по седморо (или шта ја знам колико) деце рађале, то се не би одразило на  прираштај становништва.

Према званичним подацима од укупно 1.174.700 високо образованих, 646.300 су жене, дакле 55%.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #66 послато: Март 31, 2021, 09:42:37 поподне »
Према званичним подацима од укупно 1.174.700 високо образованих, 646.300 су жене, дакле 55%.
Професорска посла...

Ван мреже Nenad M

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 260
  • YDNA J2b1-Y22063+ mtDNA H6b1
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #67 послато: Март 31, 2021, 09:57:25 поподне »
Према званичним подацима од укупно 1.174.700 високо образованих, 646.300 су жене, дакле 55%.
Поента је у следећем: од оних жена које су у, ајде да кажем, двадесетим и тридесетим годинама живота, колики проценат има факултетску диплому? Нека је и двадесет посто, не могу оне да поправе просек у битној мери, дакле не могу оне да буду носиоци популационе политике, или како се већ то зове.

Мало сам изненађен што је ово појашњење било потребно.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #68 послато: Март 31, 2021, 10:09:48 поподне »
Демографски суноврат йе сасвим очекивана поява, обзиром на званичан свѣтоназор владайући у нашем друштву. ЛГНЗБТПИСМ+, хедонизам, нападни феминизам, стални напади на породицу на явних гласилах, гдѣ се о породици говори само када се повезуйе с насиљем (чувено "насиље у породици"). Шта се може очекивати од земље гдѣ йе мужеложник важнийи од хирурга, а властник сплава од здравствена радника.

Феминистички екстремизам, као главно оружйе борбе против породице и опстанка нашега народа, хара овом земљом. Пола владе морайу бити жене (и то какве!), трећина скупштине, итд. Али, у ямах наших рудников жен не мора бити, рудник неће бити затворен ако стотинами метаръ испод тла у смени нема жен. Жен не мора бити на скелах гдѣ се малтеришу зидови вишеспратниц, нити на смећарских возилах. То йе само за мушкарце. Ми у нашой земљи имамо много пристойних жен, добрих домаћиц, и добрих майки. А међу њими има и високообразованих. Рецимо, на београдском свеучилишти имамо жену високога прѣдавача (и то на математичко-техничких науках) с чак петоро дѣце, али за такве у влади и на явних гласилах мѣст нема. Њено име мало коме шта значи, мало ко зна за њу. Док сви знамо за Станийу, Сорайу, Тияну Айфон, и сличне... Наши феминисти явно поручуйу мушкоме роду, "Ако ви трѣбайу дѣца, рађайте их сами".
Феминисти ни свакодневно и йезик силуйу: мало, мало, па некоя нова рѣч: "фотографкиња, судкиња, архитеткиња, инжењеркиња, и сличне наказности. Наравно, криминалкињ, лоповкињ и курвкињ нема. Курве су сада званично "старлете", и служе женской дѣци узором.

Данас жена простим окретањем далекозвука шаље мужа у затвор. Навѣшћу само примѣр из мойе родбине, из Подгорице. Млад човѣк послѣ работе попийе мало с друштвом и вративши се дома, онако припит, оде у кревет спавати. Његова (невѣнчана и незапослена) жена, у купатилу пуни ведро воде, и на очи свекрве га носи у спаваћу собу. Свекрва све то гледа и не схвата што ће йой. Жена цѣло ведро воде просипа мужу на главу, како би га расанила и натѣрала обављати кућне послове. Муж скочи и удари йу (не смѣм ни помислити шта бих я учинио да сам био на његовом мѣсту). Жена наравно не буде лѣна него истога трена окрене полицийу и прияви породично насиље. Убрзо затим се появљуйу пандури и одводе га. Истога дана он добия мѣсец дана затвора и одмах бива упућен на издржавање казне. И, то не бѣше ни први ни послѣдњи затвор койи му она бѣше приредила. Она каснийе, поред мужа, пошаљияше и свекрву и дѣвера у затвор.
Случай овакве жене нѣйе усамљен. Знам више сличних, гдѣ жене дивљайу, истѣруйу свойе хирове, срачунато чекайући да мушкарац само подигне глас, а када се то догоди, онда одмах зову полицийу. Када им досади трпѣти мужевљеву непослушност, онда се лѣпо разведу, с йедним дѣтетом (ако га имайу) врате у род, оцу и майци, гдѣ живе слободно, мѣњайући мушкарце-покровитеље ако желе на недѣљной основи.
То су наше "европске врѣдности".

Па стварно нема смисла од тзв. "снајке" што вашем рођаку није дозволила да мало дремне после толиког рада.

А није нешто пуно ни попио.
Само мало. Са друштвом.
И само је мало ударио.
Она одма' зове полицију!

Рођак ожењен (како тако), а  к'о момак би да живи.
Уз све подршку мајке и брата, шире родбине и братства.

А " снајка " очи да има а да не види, уши да има а да не чује, душу да има а да "дише"!

Па где то има?

У Јемену?






 

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #69 послато: Март 31, 2021, 10:28:40 поподне »
Па стварно нема смисла од тзв. "снајке" што вашем рођаку није дозволила да мало дремне после толиког рада.

А није нешто пуно ни попио.
Само мало. Са друштвом.
И само је мало ударио.
Она одма' зове полицију!

Рођак ожењен (како тако), а  к'о момак би да живи.
Уз све подршку мајке и брата, шире родбине и братства.

А " снајка " очи да има а да не види, уши да има а да не чује, душу да има а да "дише"!

Па где то има?

У Јемену?
Добро људи, ја увек ударим на спрдњу и то ми је дефендинг механизм, али ајде сад стварно. Да ли мислите да у искривљеном друштву статистика игра било какву улогу осим пропагандну?

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #70 послато: Март 31, 2021, 10:30:51 поподне »
Добро људи, ја увек ударим на спрдњу и то ми је дефендинг механизм, али ајде сад стварно. Да ли мислите да у искривљеном друштву статистика игра било какву улогу осим пропагандну?
И још да додам, сеиримо ту над судбином Бугара ко да ће нам то уминути болове...јадно и кукавно...

Ван мреже Nenad M

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 260
  • YDNA J2b1-Y22063+ mtDNA H6b1
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #71 послато: Март 31, 2021, 10:32:41 поподне »
Добро људи, ја увек ударим на спрдњу и то ми је дефендинг механизм, али ајде сад стварно. Да ли мислите да у искривљеном друштву статистика игра било какву улогу осим пропагандну?
Сећам се Вибовог афоризма, још из оних дана: "Статистика наша дика, што пожелиш то наслика".

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #72 послато: Март 31, 2021, 10:38:44 поподне »
Сећам се Вибовог афоризма, још из оних дана: "Статистика наша дика, што пожелиш то наслика".

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Управо то...на жалост

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #73 послато: Март 31, 2021, 10:48:55 поподне »
Уопште није реално очекивати да један брачни пар који живи са 50-55000 РСД месечно има троје, па чак ни двоје деце. Није више 19. век па ће деца до 10 година да иду боса и да се играју са мотком и каменом. Дете мора да једе, да се лечи, да се обуче, да оде на екскурзију, да оде на рођендан и однесе поклон, некада и да оде на море. Друго са дететом мора да се ради, да се прича, а не само да се обуче да се пошаље у школу и да му се да мобилни у руке. Чување детета је један процес изградње човека. Друго је било некада када су у домаћинству живели баба и деда, родитељи и деца и када су сви као заједница били стално заједно. Данас су родитељи на послу по 8, 9 или 10 сати. Околности су се промениле.
Друго, није ни преко потребно да седимо једни другима на глави. Људи се нису показали као нека много корисна бића за ову планету. Што нас је мање данас, мање ћемо је уништити и остаће нешто за генерације које долазе за 50, 70 или 100 година.  Србији није баш потребно да има 10 или 12 милиона становника од којих ће половина седети у Београду, Новом Саду или Нишу. Србија је потребно да што мање младих људи одлази из земље. За генерацију која сада има између 30 и 40 година је већ касно јер можда је и једна трећина већ отишла.
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Ван мреже wiola

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 75
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #74 послато: Март 31, 2021, 10:57:01 поподне »

Мало сам изненађен што је ово појашњење било потребно.


Па ето, нисте били прецизни, односно Ваша изјава не стоји.
У доби од 20-40 година има 846.130 жена. (процена крај 2019.), где верујем да је од нјих бар 150.000 високо образованих.

Што је ипак, сложићете се релевантан број.

Ван мреже Драган Обреновић

  • Члан Управног одбора
  • Истраживач
  • *
  • Поруке: 955
  • R1b-U152>FTA27217
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #75 послато: Март 31, 2021, 10:58:43 поподне »
Занимљиво читати расправе о демографији, јер ту људи покажу своје право лице.

Увек пишу о себи и својим фрустрацијама. Приметила сам да се ту опусте и одговарају на питање: "Који је твој највећи проблем у животу?" И ту постоје две јако велике групе мушкараца.

Прва група су људи који говоре да је наталитет низак зато што су плате мале. Да свима њима неко удвостручи плате опет 95% њих не би родило дете већ би купили скупља кола и мобилни, узели би јачи нет или отишли на егзотичније летовање (кад прође епидемија :) )

Друга група су женомрсци, њих има мање, срећом, али су јако гласни. Њихов главни проблем је што су васпитани да су жене нижа бића и што сад те безобразнице очекују да их третирају као људе.

Сад се појавила и трећа група која тврди да је наталитет низак због загађења, али њих има врло мало, бар за сада.

Мени је језиво колика је мржња према женама свеприсутна, Срби су ту за нијансу и мањи мрзитељи у односу на западњаке.

Најнормалније им је да у озбиљним научним часописима објављују како је кинеска политика једног детета главни кривац за мањак жена. (као да исти проблем немају Индија, Јерменија и још неки)
Или како је школовање девојчица главни начин борбе са пренасељеношћу и да су високообразоване жене главни кривци за демографску катастрофу развијених земаља. (у српским селима су необразоване, патријархалне и у појам убијене жене деценијама биле примораване на непрекидне абортусе ако им је случајно прво дете мушко)

Што се политике тиче, квоте су неопходне.

Ви сте мушкарци па не знате како је женама када разговарају са мушкарцима.

Укратко мушкарци не чују шта жена говори, у женама виде само публику, они чим виде женско одмах почну некакве говоранције, где жена не може доћи до речи. При томе си ти високообразована и пет пута паметнија, док је он једва завршио трогодишњу, или није ни уписивао, али ето сматра да ти једва чекаш да чујеш шта он мисли о темама о којима благе везе нема. Када покушаш да промениш тему и да са таквима разговараш о ономе што знаш да знају и да су упућени затварају се у себе и неће да воде озбиљне разговоре, осећају се угрожено. Док се та култура не промени жене морају путем квота да улазе у политику.

Жена има 50% сасвим је нормално да их толико има и у Скупштини и у Влади.

Поштована Снеки, пажљиво сам више пута прочитао и оригиналну Вуксанову поруку и овај ваш "трактат о мушким фрустрацијама" и истини за вољу ништа од оног што сте навели нисам успео да препознам у ономе што је написао Вуксан ("Александар Невски"). Можда заправо треба да се преиспитате да ли ви вучете неке фрустрације којих нисте свесни? :)

Што се тиче учешћа жена у политици, бизнису и свим другим сферама живота, наравно да је нормално да жене равноправно учествују у свим сферама живота. Ја имам две ћерке и свакако да им желим да буду успешне и остварене жене, али наравно и срећне супруге и мајке. Међутим, проблем је што се у модерном друштву намеће концепт једнакости исхода, уместо једнакости шанси.

Другим речима, намеће се идеја да је потребно попунити неки зацртани проценат позиција у влади, парламенту и сл. женама, припадницима националних мањина, хомосексуалцима и сл. без обзира да ли они мериторно заслужују да буду на тим позицијама.

Ван мреже Nenad M

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 260
  • YDNA J2b1-Y22063+ mtDNA H6b1
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #76 послато: Март 31, 2021, 11:16:14 поподне »
Па ето, нисте били прецизни, односно Ваша изјава не стоји.
У доби од 20-40 година има 846.130 жена. (процена крај 2019.), где верујем да је од нјих бар 150.000 високо образованих.

Што је ипак, сложићете се релевантан број.

Извињавам се ако нисам био прецизан.

Мислим да тих 150000, што је мање од 20% (ако је та процена приближно тачна), није релевантно из разлога које сам раније поменуо. Не може 17% популације младих жена да игра знатнију, па чак ни приближну, улогу у броју новорођене деце од 83%. Иначе, да не би случајно било неспоразума, нисам ни хтео да кажем да су мушкарци високообразовани у већем проценту него жене.
Такође, то што овде говорим о рађању деце као да о томе треба да брину само жене, то је зато што се надовезујем на један од примера из поста на који сам прво одговорио. Sneki је аутор.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Ван мреже wiola

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 75
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #77 послато: Март 31, 2021, 11:40:00 поподне »
Извињавам се ако нисам био прецизан.

Мислим да тих 150000, што је мање од 20% (ако је та процена приближно тачна), није релевантно из разлога које сам раније поменуо. Не може 17% популације младих жена да игра знатнију, па чак ни приближну, улогу у броју новорођене деце од 83%. Иначе, да не би случајно било неспоразума, нисам ни хтео да кажем да су мушкарци високообразовани у већем проценту него жене.
Такође, то што овде говорим о рађању деце као да о томе треба да брину само жене, то је зато што се надовезујем на један од примера из поста на који сам прво одговорио. Sneki је аутор.


Ту се не слажемо, стање је толико тешко и озбиљно да и тај број може да игра значајну улогу, какав је тренд, ако у 2021. догурамо до 60.000 новорођених, биће добро.

Слажем се да је проблем комплексан и да је одговорност на нивоу породице, а не само на жени или мушкарцу.
А у ширем смислу одговорност је на нивоу друштва и очигледном транзицијом/кризом вредности која нас је захватила.
 

Ван мреже Nenad M

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 260
  • YDNA J2b1-Y22063+ mtDNA H6b1
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #78 послато: Март 31, 2021, 11:50:51 поподне »


Ту се не слажемо, стање је толико тешко и озбиљно да и тај број може да игра значајну улогу, какав је тренд, ако у 2021. догурамо до 60.000 новорођених, биће добро.

Слажем се да је проблем комплексан и да је одговорност на нивоу породице, а не само на жени или мушкарцу.
А у ширем смислу одговорност је на нивоу друштва и очигледном транзицијом/кризом вредности која нас је захватила.

Да, све то стоји. Ја сам посматрао ствар чисто математички. Ако се у оних 83 посто породица (где су мајке које немају факултетско образовање) роди, примера ради, по једно дете, онда у осталих 17 посто мора да се роди буквално по седморо, да би се изашло на просту репродукцију. У обрнутом случају, ако се у 17 посто породица роди по једно дете, онда је у оних 83 посто довољан просек од 2.21 за просту репродукцију. А чињеница је да, што се ствар гледа шире, то лошије изгледа.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Демографски суноврат Срба
« Одговор #79 послато: Април 01, 2021, 12:20:20 пре подне »
Занимљиво читати расправе о демографији, јер ту људи покажу своје право лице.

Увек пишу о себи и својим фрустрацијама. Приметила сам да се ту опусте и одговарају на питање: "Који је твој највећи проблем у животу?" И ту постоје две јако велике групе мушкараца.

Прва група су људи који говоре да је наталитет низак зато што су плате мале. Да свима њима неко удвостручи плате опет 95% њих не би родило дете већ би купили скупља кола и мобилни, узели би јачи нет или отишли на егзотичније летовање (кад прође епидемија :) )

Друга група су женомрсци, њих има мање, срећом, али су јако гласни. Њихов главни проблем је што су васпитани да су жене нижа бића и што сад те безобразнице очекују да их третирају као људе.

Сад се појавила и трећа група која тврди да је наталитет низак због загађења, али њих има врло мало, бар за сада.

Мени је језиво колика је мржња према женама свеприсутна, Срби су ту за нијансу и мањи мрзитељи у односу на западњаке.

Најнормалније им је да у озбиљним научним часописима објављују како је кинеска политика једног детета главни кривац за мањак жена. (као да исти проблем немају Индија, Јерменија и још неки)
Или како је школовање девојчица главни начин борбе са пренасељеношћу и да су високообразоване жене главни кривци за демографску катастрофу развијених земаља. (у српским селима су необразоване, патријархалне и у појам убијене жене деценијама биле примораване на непрекидне абортусе ако им је случајно прво дете мушко)

Што се политике тиче, квоте су неопходне.

Ви сте мушкарци па не знате како је женама када разговарају са мушкарцима.

Укратко мушкарци не чују шта жена говори, у женама виде само публику, они чим виде женско одмах почну некакве говоранције, где жена не може доћи до речи. При томе си ти високообразована и пет пута паметнија, док је он једва завршио трогодишњу, или није ни уписивао, али ето сматра да ти једва чекаш да чујеш шта он мисли о темама о којима благе везе нема. Када покушаш да промениш тему и да са таквима разговараш о ономе што знаш да знају и да су упућени затварају се у себе и неће да воде озбиљне разговоре, осећају се угрожено. Док се та култура не промени жене морају путем квота да улазе у политику.

Жена има 50% сасвим је нормално да их толико има и у Скупштини и у Влади.
Oвде се види поларитет у коментару "ми вс оне"...
А за ово обележено, па што није нашла себи равног? Па ко јој крив што јој било до забаве са ниже образованим од себе, па мора после или да истрпи или да се разиђе...процена...свако улази у однос са свешћу, а ако ниси имала свест, па џаба ти то образовање ако ниси схватила да је мушкарац који је нижи по образовању, "алфа мужјак" по својој природи
« Последња измена: Април 01, 2021, 12:30:02 пре подне ДушанВучко »