Аутор Тема: Припадници различитих хаплогрупа у сликама  (Прочитано 275010 пута)

Аксић

  • Гост
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #20 послато: Септембар 10, 2013, 02:44:30 пре подне »
Као што смо већ рекли, не може се повезивати/изједначавати фенотип са генотипом.

Знам шта те занима отприлике. У питању су хаплогрупе Ј и Е.

Ја не верујем да сам припадник неке мањинске хаплогрупе kojе су занемарљиво мало заступљене код Срба. Ја би требало да припадам некој хаплогрупи која је једна од најзаступљенa код Срба, а то су: E, I2 или евентуално R1.   
« Последња измена: Септембар 10, 2013, 03:44:11 пре подне Аксић »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #21 послато: Септембар 10, 2013, 03:43:51 пре подне »
Ја не верујем да сам припадник неке мањинске хаплогрупе kojе су занемарљиво мало заступљене код Срба. Ја би требало да припадам некој хаплогрупи која је једна од најзаступљенa код Срба, а то су: E, I2 и евентуално R1.

Ти би требало?:)

Када се будеш тестирао, знаћеш која си хг. Твој субјективни осећај апсолутно не мора да се поклапа са твојом хаплогрупом. ;)

Аксић

  • Гост
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #22 послато: Септембар 11, 2013, 01:19:19 пре подне »
Ти би требало?:)

Када се будеш тестирао, знаћеш која си хг. Твој субјективни осећај апсолутно не мора да се поклапа са твојом хаплогрупом. ;)

То је само моје мишљење и убеђење да припадам некој од те три хаплогрупе! Jа сам дошао до тог закључка на основу мојих проучавања. 

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #23 послато: Март 08, 2014, 03:31:05 поподне »
Генерал Радомир Вешовић, E1b (Васојевићи)


Војвода Гавро Вуковић, E1b (Васојевићи)
« Последња измена: Септембар 26, 2014, 11:11:48 пре подне Небојша »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #24 послато: Март 11, 2014, 09:11:41 поподне »
Петар II Петровић Његош, (највероватније I2a DS)




Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #25 послато: Април 08, 2014, 06:40:13 поподне »
По мени йе найбоља риба Бореби. А Сѣверна Понтидкиња йе одмах иза ње. Уз йош двѣ три врло занимљиве. А рецимо Норидкиња йе ружна као лопов. Скоро као наша Динаркиња.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #26 послато: Април 08, 2014, 06:50:04 поподне »
Невски, разлика између Бореби мушкарца и Бореби жене је само у томе што он нема косу, реално. :)

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #27 послато: Април 08, 2014, 06:53:00 поподне »
Невски, разлика између Бореби мушкарца и Бореби жене је само у томе што он нема косу, реално. :)

Право да ти кажем, њега нѣсам ни погледао. Гледам само женске. :-)
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

damyanovich

  • Гост
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #28 послато: Мај 29, 2014, 02:28:15 поподне »
Goridkinja!

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #29 послато: Јун 23, 2014, 07:34:15 поподне »
Прота Вукајло Н. Божовић, свештеник и кнез Ибарског Колашина, отац књижевника Григорија Божовића - I2a Dinaric
« Последња измена: Јул 27, 2014, 02:31:11 пре подне Небојша »

Ван мреже Хаџи Михајло Божовић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 30
  • I2a
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #30 послато: Јун 24, 2014, 01:08:03 поподне »
Прота Вукајло Н. Божовић, свештеник и кнез Ибарског Колашина, отац књижевника Григорија Божовића - I2a Dinaric



Хвала на слици. Стварно си ме обрадовао.
Живи свободно, умри достойно!

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #31 послато: Јун 24, 2014, 01:52:06 поподне »
Хвала на слици. Стварно си ме обрадовао.

Причест код проте Вукајла: "Сине, сачекај да очистим пушку, па ћу да те причестим"

Ван мреже Хаџи Михајло Божовић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 30
  • I2a
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #32 послато: Јун 24, 2014, 01:58:45 поподне »
Причест код проте Вукајла: "Сине, сачекај да очистим пушку, па ћу да те причестим"
Тако се куме некада причест давала...прво пар турака..па онда пред Бога...
 ;D
Живи свободно, умри достойно!

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #33 послато: Јун 24, 2014, 02:41:36 поподне »
Поп и војвода Богдан Зимоњић, устанички вођа у Херцеговини, отац светог Петра Зимоњића, митрополита дабробосанског, највејроватније R1a1



Морао сам поставити ову слику, послије оне проте Вукајла Божовића из Ибарског Колашина иако сам ову фотографију већ објавио на теми Познати Срби 19.вијека, јер ми се чини да су прота Вукајло и прота Богдан историјски сличне особе. И један и други су били свештена лица, српске патриоте, народне вође, и један и други су имали славне синове. Могли бисмо рећи да су били људи сличног кова. Судбина њихових синова: Григорија Божовића и митрополита Петра, такође је била слична. Григорија су стрељали комунисти 1944., а светог Петра дабробосанског усташе 1941. И један и други су тек 50 година након мученичке смрти доживјели истинску рехабилитацију и попут њихових очева ушли засвагда у колективно сјећање српског народа.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #34 послато: Јун 24, 2014, 02:59:34 поподне »
Причест код проте Вукајла: "Сине, сачекај да очистим пушку, па ћу да те причестим"

Још неколико подтака о проти Вукајлу из текста Владимира Димитријевића "Град који брани Устав Србије":

"Григорије Божовић је син колашинског свештеника и војводе, проте Вукајла Божовића, старешине храма у Дубоком Потоку, који је био десна рука конзулу Краљевине Србије у Приштини, Браниславу Нушићу, и кога су се Турци и Арнаути плашили као живе ватре. Године 1900. они су покушали да на проту изврше атентат, а 1905, кад је већ пребегао у Србију, тражили су од Београда да им га изручи, јер је у одсуству био осуђен на 101 годину робије. Син проте Вукајла био је, са своје стране, помоћник Милану Ракићу, чувеном песнику, такође конзулу Краљевине Србије у Приштини. За време Првог светског рата, и Григорије Божовић и његов отац били су,као  родољуби, у аустроугарским концлогорима."

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #35 послато: Јун 24, 2014, 03:04:59 поподне »
Детаљ из романа "Омер Паша Латас" о сусрету попа Богдана Зимоњића и Омер Паше Латаса, потурченог личког Србина.



"Све је то трајало колико траје трен ока, а кад се последњим напором ослободио тога падања, прибрао и осетио ноге под собом, сада опет на шареном ћилиму сераскерове собе, пред њим је остајао Омер-паша, још једнако са рукама на грудима, и гласно га (ваљда већ по други пут) питао:– Је ли вјера, Богдане?– Јесте… вјера – успео је најзад да одговори одсутно и механички, као узетим језиком.- Е онда, знај да пред тобом не стоји Омер паша, него Мићо Латас из Јање Горе. И кад не вјерујеш мојим ријечима, вјеруј овом…Омер је одвојио руке од груди, скинуо живо тешки фес са модром кићанком и бацио га театрално на бели диван, а затим је саставио три прста десне и – прекрстио се, без речи, оборених очију, скромним, кратким и навиклим покретима.

За четрдесет година свога живота. Зимоњић је видео доста чуда и од Турака и од својих, а у породици, која је главарска, наслушао се шта је све бивало и шта све може бити. Знао је добро да се од човека може човек свачем надати, и да може дочекати и видети и оно што је мислио да се никад видети не може, али ово је било исувише невероватно и неочекивано.

Видећи великог и гласовитог сераскера Омер пашу како се гологлав (а то што је без феса, као да је напола го), мало рашчупане проседе косе, крстом крсти као какав црквењак, Зимоњић устукну и први пут у овом дугом и необичном разговору отвори природно и широко очи које су досад само светлуцале кроз стиснуте дуге трепавице. Указаше се крупне мрке дужице са зеницама од тамномодрих пламичака и простране, као у детета чисте беоњаче. Поглед тих очију није био само зачуђен него и убојит и гневан, уплашен и жаловит, и презрив и тужан; из њега је избијало све оно што се за време разговора накупило у Зимоњићу, што се ни збором ни покретом није рекло ни могло рећи. а тај поглед је био брз, као кратка муња, није трајао него само севнуо, а одмах затим угасио се и изгубио под спуштеним очним капцима, међу лукаво насмејаним, састављеним трепавицама. И кад је Омер, пошто се споро и свечано прекрстио, подигао очи, могао је да види како га онај увек исти Зимоњић гледа, мало збуњено, мало насмејано, са учтивим хладним љубопитством, као да први пут у животу види тај знак крста и човека који се крсти.

Ту се тргнуо и одједном потпуно изменио и Омер. Са Зимоњићем је опет разговарао царски сераскер, љубазно и народски, али хладно и са висока."
« Последња измена: Јун 24, 2014, 03:08:20 поподне Синиша Јерковић »

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #36 послато: Јун 24, 2014, 03:53:52 поподне »

Свештеномученик Петар Зимоњић, митрополит дабробосански 1866-1941



Григорије Божовић, српски књижевник  1880-1945

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #37 послато: Јун 25, 2014, 09:21:30 пре подне »
др Катанчевић, крушевачки политичар  -  Г2а1ц1 



(пс. наравно да не мислим да хаплогрупа утиче на изглед, само мислим да је забавно качити и фото знајући нечију хаплогрупу)



« Последња измена: Јануар 02, 2015, 10:48:09 пре подне админ »

Ван мреже Brđanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 230
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #38 послато: Јун 25, 2014, 02:12:35 поподне »
не знам колико је паметно повезивати хаплогрупе и фенотипе. слажем се да је занимљива и забавна тема али људи који ово читају, а нису упућени у антропологију и генетику могу донијети погрешне закључке. касније ћу ја поставити неке слике :)

Ван мреже Brđanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 230
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #39 послато: Јун 26, 2014, 05:07:47 поподне »
Не знам на коју тему бих ово ставио, па га нека овдје.
просјечна фаца 110 српских спортиста коју сам "измијешао" прије неког времена