Порекло становништва > Хрватска - Република Српска Крајина

Порекло презимена Кончар

<< < (2/5) > >>

Kyrios:

--- Цитат: Владо  Август 15, 2014, 10:55:01 пре подне ---Сам термин Бојка али и њен тачан положај до данас нису разрешени и на снази су три претпоставке које је смештају:
*западно од Беле Хрватске на простор северне Чешке и Лужице
*источно од Беле Хрватске на простор источног Закарпатја односно на северозапад данашње Украјине
*на подручје данашње Пољске (горњи ток Висле и Одре)

--- Крај цитата ---

Ево шта каже руски историчар Алексеев, надам се да се сналазиш са руским.


--- Цитат ---Алексеев С.В., Славянская Европа V–VIII веков, М.: Вече, 2009 г (http://historylib.org/historybooks/S...-V-VIII-vekov/), strana 174.

Константин Багрянородный называет прародину балканских сербов – с их слов – «Воики», что давно соотнесено с Богемией (Константин Багрянородный. Об управлении Империей. М., 1991. С. 140/141, 379). Соотнесение с карпатскими бойками (П. Шафарик) с точки зрения современной науки фантастично – названия бойков и их соседей лемков связаны с особенностями их говоров и родились в позднее средневековье (Этнография восточных славян. М., 1980. С. 107). Из «Белой Сербии» в «местности Воики», по Константину, сербы переселились на юг. Отсюда же, очевидно, шла и миграция будущих сорбов (рюсенской культуры) на север, в бассейн Эльбы – Заале. Соответственно, помещать первоначальную «Белую Сербию» следует на севере Чехии.
--- Крај цитата ---

Окир СРБ:

--- Цитат: Владо  Август 15, 2014, 11:36:33 пре подне ---"Према Константину Порфирогениту Срби су населили простор од Цетине до Бојане док је северну границу њихових насељавања чинила Сава односно Дунав"....

--- Крај цитата ---
У дјелу "De administrando imperio" нигдје не стоји да су Дукљу населили Срби.
Као области насељене Србима помињу се Србија, Паганија, Захумље и Травунија, али не и Дукља.

На ком су подручју у средњем вијеку Срби излазили на Дунав?

Небојша:
Кончаревићи/Кончари су најбројнији у Далмацији. Има их и у Лици. Одакле су тачно Ваши пореклом? Ми у днк пројекту имамо тестиране Кончаревиће из Хрватске. Припадају хаплогрупи E1b. Уколико сте у вези са њима, тешко да сте дошли овде са севера.

Небојша:
О Кончарима је било речи на теми "Кучи Мрњавчићи E1b":

" Најинтересантније је да породица Кончар у Лици слави св. Стефана, али и св. Николу, док Кончаревићи у Далмацији који су иста породица слави св. Николу. Ово говорим због чињенице да у Српском Пројекту имамо Кончаревића из Далмације којег сам због дефинитивне сличности хаплотипа са хаплотиповима Куча Мрњавчића хтио да ставим у кластер , али сам одустао јер нисам имао потврду о вези са Мрњавчићима, коју сад јасно видим.

Из ове фамилије Кончаревића је и познати далматински владика Симеон Кончаревић. " (Синиша Јерковић)

Владо:
Моји задњи преци потичу из Лике - Горње Врховине.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију