Траг - корисне књиге, сајтови > Књиге

Угашен сајт znaci.net

<< < (2/6) > >>

Јовица Кртинић:

--- Цитат: Драган Обреновић  Април 04, 2021, 10:53:52 пре подне ---Ово је заиста лоша вест, на том сајту се налазила непроцењива збирка прикупљених и систематизованих докумената везаних за 2. Светски рат.

Искрено се надам да је је ово неки привремени проблем (вероватно са финансирањем) и да ће се поново појавити на мрежи.

Ово је само још један доказ да пројекти те врсте морају да имају јасан пословни модел, јер на ентузијазму и добровољним донацијама се може опстати ипак само ограничено време.

--- Крај цитата ---
Да, на овом примеру се види колико је мало потребно да вишегодишњи труд нестане на један клик, кад понестане ентузијазма и подршке. И ја се надам да је база негде сачувана и да ће се појавити на некој новој адреси.

Amicus:
Већ се то дешавало, па су се враћали. Можда нису ни приметили да им је истекао домен.

Јовица Кртинић:
Било би добро ако је тако. Сад погледах, тај домен истиче 20. априла 2021.
Сајт је регистрован на исти датум 2007. године.

CrmnicaKrnjice:
Niko ne zna o cemu se radi. Vlasnik stranice je clan jedne grupe na fb i Ne komentarise nista.
Ja Sam Do prije neki Dan skidao stvari sa linka koji Sam postavio.
Ako vam nesto treba mozda imam, a Mozda uspujem da skinem/nadjem
Pozdrav

Драган Обреновић:

--- Цитат: Amicus  Април 04, 2021, 11:34:20 пре подне ---Већ се то дешавало, па су се враћали. Можда нису ни приметили да им је истекао домен.

--- Крај цитата ---

Domen nije još istekao, ali ističe za par nedelja (ovog meseca). Međutim DNS server im je NS1.PARKINGCREW.NET što možda ukazuje da su privremeno parkirali domen jer možda traže jeftiniji hosting i sl.

Ko će ga znati, nadajmo se da si u pravu, jer stvarno bi bila šteta da onakva građa tek tako nestane sa interneta.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију