Општа дискусија > Генерална дискусија о форуму

Технички проблеми на форуму

(1/2) > >>

Јовица Кртинић:
Поштовани форумаши,
обавештавамо вас да је услед техничких проблема, насталих приликом трансфера података са сајта са једног сервера на други, дошло до нестанка неколико постова објављених у среду 26. фебруара 2014. Покушали смо да пронађемо те постове, али без успеха.
Молимо оне чији су постови избрисани да исте поново објаве на форуму.
Извињавамо се због ових непријатности, прижељкујући ваше разумевање.
Администрација форума

Amicus:
Већ дуже време примећујем да постоји извесни технички проблем на форуму који се из мени непознатих разлога манифестује на тај начин да при слању коментара или само при његовом прегледу дође до освежавања странице са радном површином при чему се обришу сви унесени подаци укључујући и назив теме на коју се шаље коментар.

Пошто користим Оперу као прегледач већ неколико пута ми се десило да припремљен текст поруке буде неповратно изгубљен. Синоћ сам користио Мозилу и после истог проблема био сам у могућности да се вратим један корак назад и да ми у радној површини буде оно што сам куцао. Међутим, иако сачуван текст, уопште нисам могао да га пошаљем, ни са једног прегледача.

Замолио сам Ранка Бубању да он покуша да га пошаље и десило се исто да није могао да пошаље тај коментар. Касније сам разбио поруку у пар делова и тако је послао, међутим ни тада није хтео један део да прође. С обзиром да сам сачувао поруку и целости, замолио бих неког од администратора, ако је слободан да се јави, па ћу му послати поруку на мејл.

Симеон Волос:
Већ неко време опција "претрага" на форуму готово да је бескорисна.Најчешће нема никаквих резултата,чак и на најопштије појмове.Понекад буде пар резултата али углавном новијег датума.Та претрага је злата вредна опција,овако се значајно усложњава потрага за одређеним појмовима.Ако ништа барем се повећава број прегледа  :)

НиколаВук:

--- Цитат: Симеон Волос  Јун 15, 2023, 10:13:26 пре подне ---Већ неко време опција "претрага" на форуму готово да је бескорисна.Најчешће нема никаквих резултата,чак и на најопштије појмове.Понекад буде пар резултата али углавном новијег датума.Та претрага је злата вредна опција,овако се значајно усложњава потрага за одређеним појмовима.Ако ништа барем се повећава број прегледа  :)

--- Крај цитата ---

Претрага ради на следећи начин:

- када у претрагу упишете појам а налазите се на главној страници форума, он неће претраживати сваку инстанцу помињања појма, већ ће избацити на којим се све темама тај појам помиње (најчешће ће бити приказан најновији помен тог појма на одређеној теми)
- након што уђете на одређену тему где се појам јавља и потом упишете појам у претрагу док се налазите на тој теми, онда би требало да вам излиста све појединачне помене тог појма на тој одређеној теми

Надам се да је ово било од помоћи.

Симеон Волос:
Није то проблем,већ што ми у последње време  ретко избацује резултате,тј нема ничега.Буду понекад али у односу пре рецимо годину дана рекао бих и 90% мање резултата за исте или сличне појмове.Чак и када ради пробе те опције укуцавам оне најосновније појмове где би требало по логици ствари бити "100" резултата.

Пре их је било десетинак(десетине) сада буду два или три,често нити један.Не уписујем појмове за претрагу латиницом да би тако нешто било разлог а вероватно би вам пре или касније пало на памет.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију