Траг - корисне књиге, сајтови > Архиви и архивска грађа

Дигитални репозиторијум Историјског архива Београда

<< < (2/6) > >>

goca 11:
Rešila sam da pokušam nemoguće i potražim ime Panko Stojanović ( naveden u knjižici Kalendar skopskih svečara 1934 god. kao jedini svečar slave Sv. apostol Filip).Pod ovim imenom u kartoteci žitelja Bgd. ga nisam našla.
Pomislim, ma šta ga tražim, možda nikada nije ni pomislio da ide za Bgd. a ja tražim nepoznatog u kartoteci..Ukucam  ime Stojan kao ime oca (po prezimenu Stojanović) i izadje mi par imena ....
I nadjem ime Panko Veličković,  otac Stojan, majka Marija Veličković mesto rodjenja Kruševica srez Preševski.
Znači našla sam traženog Panka Stojanovića pod devojačkim prezimenom majke....iz nekog razloga je promenio..

Platin:
Драго ми је за проналазак :)

Иначе, нису сви картони у архиву, неке је полиција задржала из нама непознатих разлога.

Помало сам вршио претрагу шта би све могло да се нађе међу картонима и могу да кажем да су ти недостаци понекад јасно видљиви. Недостају, на пример, Милунка Савић, Моша и Тирке, многи други.
Ни за моју породицу нема свих картона, иако сам сасвим сигуран да су у међуратном периоду становали у Београду.

goca 11:
Da, u pravu ste Platin...nema svih kartona, odnosno nema svih upisanih. Roditelji moje majke su 1941 god.pobegli od ustaša iz Dvora (Banija) u Beograd  i nema ih u kartonima, ali ja imam njihove kartona( iskaznice) u porodičnoj arhivi.
Znači da su postojali kartoni u kojima su uredno zavedeni, ali su nekako nestali u arhivu ili su uništeni na neki način...

НиколаВук:

--- Цитат: Platin  Децембар 13, 2019, 10:47:11 пре подне ---Драго ми је за проналазак :)

Иначе, нису сви картони у архиву, неке је полиција задржала из нама непознатих разлога.

Помало сам вршио претрагу шта би све могло да се нађе међу картонима и могу да кажем да су ти недостаци понекад јасно видљиви. Недостају, на пример, Милунка Савић, Моша и Тирке, многи други.
Ни за моју породицу нема свих картона, иако сам сасвим сигуран да су у међуратном периоду становали у Београду.

--- Крај цитата ---

Зар не би ово требало да буде Мошин картон?

https://www.digitalni.arhiv-beograda.org/show_document.php?id=639733

НиколаВук:
Занимљив је и картон Драгољуба Драже Михаиловића. Видљиве су "напомене" које је неки острашћени "пролетер" додавао након завршетка рата:

https://www.digitalni.arhiv-beograda.org/show_document.php?id=883537

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију