Порекло становништва > Опште

Порекло неуобичајених српских презимена

<< < (3/42) > >>

djura:
Mislim da podaci koje ste naveli nisu dovoljno precizni,naime nije Geržovo,već Gerzovo i drugo tamo nas nema i nije nas ni bilo po mom saznanju u pitanju su Magaljdol,Bjelajce,Barevo,eventualno Kotor i Perućica.Ako je tačno da Čigoja nema u okolini Višegrada onda su nam izvesne samo navedene lokacije kao polazne tačke.

Тимар:

--- Цитат: djura  Мај 04, 2014, 12:49:46 поподне ---Mislim da podaci koje ste naveli nisu dovoljno precizni,naime nije Geržovo,već Gerzovo i drugo tamo nas nema i nije nas ni bilo po mom saznanju u pitanju su Magaljdol,Bjelajce,Barevo,eventualno Kotor i Perućica.Ako je tačno da Čigoja nema u okolini Višegrada onda su nam izvesne samo navedene lokacije kao polazne tačke.

--- Крај цитата ---

Свака ваша сазнања о своме презимену и поријеклу су од велике користи и за нас и за наше драге посјетиоце, али, није то баш тако лак посао да се закључци на брзину доносе.

Било би јако корисно да нам у своме обраћању демантујете писање Ђорђа Јањатовића у књизи Презимена Срба у Босни, стр 388; или Шематизам дабробосански за 1882 годину , стр 50, 51, 52,181, 185; гдје се презиме Чигоја не спомињеу парохији Густовара коју чине и села Бјелајци (11 кућа, 65 душа), Барево (16 к- 94 д), као и парохји Магаљдол (28 к - 238 д) а спомињу се   у парохији Бараћи коју чине још и села: Богојевићи, Подкрај, Вражић, Дуљци, Шипово, Бечујево, Љубово,, Ступна, Беричица, гдје се спомиње презиме Чигоја.

 

djura:
Поштовани Тимар
Нисам имао намеру доносити никакве закључке и заиста имам искрене намере и велику жељу да сазнам порекло свог презимена.У поменутом обраћању сам навео оно скромно што знам а никога не демантујем нити ћу то чинити.Захваљујем сваком ко се укључи у дискусију да помогне да стигнемо до сазнања о пореклу свог презимена.
С поштовањем!

grce:
Поштовани,
Молио бих Вас ако имате неке информације за презиме Грче.
Колко сам ја упознат презиме је пореклом из Требиња ( Херцеговина ).
То је све што знам па бих волео сазнати што више детаља око овог необичног презимена.
Хвала унапред.
 

mladjo:

--- Цитат: grce  Јун 17, 2014, 11:03:18 пре подне ---Поштовани,
Молио бих Вас ако имате неке информације за презиме Грче.
Колко сам ја упознат презиме је пореклом из Требиња ( Херцеговина ).
То је све што знам па бих волео сазнати што више детаља око овог необичног презимена.
Хвала унапред.

--- Крај цитата ---

Здраво,
презиме Грче се помиње у књизи "Херцеговачка презимена - Ристо Милићевић" на страни 361, за њих се каже следеће:

ГРЧЕ (п), у Грбићима (Луг, Требиње), Дријењанима и Драчеву (Попово). У Дријењанима су Грче дошли из Грбића, а у Драчево из Дријењана око 1840. године. Године 1938 у Драчеву су биле три, а у Дријењанима једна кућа Грча. Славе Јовањдан (59:272; 84:172, 173).

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију