Порекло становништва > Опште

Презимена на -ац или -ак

<< < (13/14) > >>

Зрно:

--- Цитат: Dejan Žabaljac  Јул 21, 2019, 12:38:34 пре подне ---Хвала на брзом одговору!

Имам још једно питање ѕа вас.

Да ли је могуће да су Жабаљци са Косова,то јест могућност да су мигрирали на север после битке на Косову и наравно имали друго име?
Знам да превише питам али боље да питам него да прећутим...

--- Крај цитата ---

За сва додатна питања немамо одговр док се не тестирате (генетски) по мушкој линији.

Amicus:

--- Цитат: Dejan Žabaljac  Јул 21, 2019, 12:38:34 пре подне ---Хвала на брзом одговору!

Имам још једно питање ѕа вас.

Да ли је могуће да су Жабаљци са Косова,то јест могућност да су мигрирали на север после битке на Косову и наравно имали друго име?
Знам да превише питам али боље да питам него да прећутим...
--- Крај цитата ---

Није немогуће. Претпостављам да се тако нешто помиње у вашем породичом предању? Предања, поготово таква која се везују за неко давније време, увек треба узети са резервом. Можда је вероватније да сте дошли са тог простора, али некад касније.

Dejan Žabaljac:
Хвала вам на помоћи! Сазнао сам и више него што сам мислио да ћу сазнати!
Где могу да са тестирам генетски?

Тренутно сам ван земље,али кад се будем вратио хтео бих да одем и да урадим то.

Још једном,хвала на помоћи!

Amicus:

--- Цитат: Dejan Žabaljac  Јул 21, 2019, 10:52:27 поподне ---Хвала вам на помоћи! Сазнао сам и више него што сам мислио да ћу сазнати!
Где могу да са тестирам генетски?

Тренутно сам ван земље,али кад се будем вратио хтео бих да одем и да урадим то.

Још једном,хвала на помоћи!

--- Крај цитата ---

Наше Друштво сарађује са ДНК центром за генетику у Београду, док током године у два наврата организује у сарадњи са Биолошким факултетом групна тестирања. Чланови Друштва имају право на 50% попуста приликом тестирања код ДНК центра за генетику, па уместо редовних 13.000, тестирање плаћају 6.500 динара. Исто важи и за акције поводом Српског (14. септембар) и Светског ДНК дана (25. април). Постоји опција и тестирања у иностранству. Код нас су у том смислу најпопуларније лабораторије у Хјустону (FamilyTreeDNA.com) и Берлину (yseq.net).

DejanBistrica20:
Poreklo prezimena Bučevac

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију