Траг - корисне књиге, сајтови > Архиви и архивска грађа

Архива Политике од 1904-1941

<< < (3/3)

ДушанВучко:

--- Цитат: Ješa  Фебруар 14, 2022, 01:17:09 поподне ---U tom broju lista ,,Politike'' se pominje i lutrijska igra, u kojoj ko pobedi dobija traktor ili motokultivator. Da bi stekli pravo na dobitak ovih nagrada odmah, zainteresovani su organizatorima berbe slali kupon - isečke, koje je ,,Politika'' već objavila.
,,Politika'' pominje slučaj veterinarskog tehničara iz Gornje Trnave, Živomira Milojevića, koji je uzeo 20 kupona, od kojih je dobio 4 nagrade u vidu 4 motokultivatora. Predsednik opštine Topola u to vreme je bio izvesni Radiša Pavlićević.

Ovo sve znam iz usmenog predanja svojih srodnika.

--- Крај цитата ---
Надимак му је био "Жира", звали су га "доктор", како су иначе у селима звали ветеринаре :) Питао сам мајку за ту вест, није чула, она је тада већ била у Крагујевцу (Живорад Милојевић је живео у истом крају Трнаве где и моја ујчевина, Савићи, тј. у том крају живе сви који су у сродству, Савићи, Милојевићи и Срећковићи)

Iєшɑ Влɑчɑнин:

--- Цитат: ДушанВучко  Фебруар 14, 2022, 05:06:58 поподне ---Надимак му је био "Жира", звали су га "доктор", како су иначе у селима звали ветеринаре :) Питао сам мајку за ту вест, није чула, она је тада већ била у Крагујевцу (Живорад Милојевић је живео у истом крају Трнаве где и моја ујчевина, Савићи, тј. у том крају живе сви који су у сродству, Савићи, Милојевићи и Срећковићи)

--- Крај цитата ---

Jeste. Dobro si obavešten! Ako znaš nešto o arhivi o listovima Politike iz 1970.-ih ili nekog ko zna, javi.

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију