Траг - корисне књиге, сајтови > Књиге

Tatjana Katić - Opširni popis prizrenskog sandžaka iz 1571. godine

<< < (2/4) > >>

Окир СРБ:
Прелијеп крај, Шарко. Достојан дивљења!

Небојша:

--- Цитат: Петар М. Демић  Август 22, 2013, 05:47:05 поподне ---Прелијеп крај, Шарко. Достојан дивљења!

--- Крај цитата ---

Слажем се!

Синиша Јерковић:

--- Цитат: Аксић  Август 22, 2013, 05:12:00 поподне ---Види се Брезовица - хотел Нарцис, доле је Севце


--- Крај цитата ---

У љето 1998. пењао сам се на један од врхова Шаре. Не знам тачно име локације на којој смо били, али се сјећам да смо прошли Брезовицу и Штрпце и да смо се пењали све до ледничког језера под самим врхом. Одатле је пуцао поглед на читаво Косово, и на врхове Шаре у Македонији. Иако је био крај јуна, почетак јула, језеро је било до пола залеђено, а десетине потока се са врха планине сливало у њега. Около је било неколико ледника и био је прави гушт доћи из температуре од преко 30 степени (колико је тад било на Косову) и ваљати се у снијегу исти дан.
Био је то један од љепших призора које сам могао видјети у животу. Не знам како је сад тамо, да ли се може тако безбједно пењати до врхова, али бих препоручио сваком Србину да оде и да види то, слободно могу рећи, чудо земље Србије.

Аксић:

--- Цитат: Петар М. Демић  Август 22, 2013, 05:47:05 поподне ---Прелијеп крај, Шарко. Достојан дивљења!

--- Крај цитата ---

Хвала Петре и Небојшa!

Аксић:

--- Цитат: Синиша Јерковић  Август 22, 2013, 08:34:06 поподне ---У љето 1998. пењао сам се на један од врхова Шаре. Не знам тачно име локације на којој смо били, али се сјећам да смо прошли Брезовицу и Штрпце и да смо се пењали све до ледничког језера под самим врхом. Одатле је пуцао поглед на читаво Косово, и на врхове Шаре у Македонији. Иако је био крај јуна, почетак јула, језеро је било до пола залеђено, а десетине потока се са врха планине сливало у њега. Около је било неколико ледника и био је прави гушт доћи из температуре од преко 30 степени (колико је тад било на Косову) и ваљати се у снијегу исти дан.
Био је то један од љепших призора које сам могао видјети у животу. Не знам како је сад тамо, да ли се може тако безбједно пењати до врхова, али бих препоручио сваком Србину да оде и да види то, слободно могу рећи, чудо земље Србије.

--- Крај цитата ---

Ја никада нисам се пењао на Шарске врхове. Био сам на Брезовици у трећем разреду основне школе, имали смо екскурзијски дан, то је било 1996. Ви сте се највероватније пењали јужно од Брезовице, и сами кажете да сте испрошли Штрпце и Брезовицу. То су врхови који воде ка Средачкој Жупи.

Ја волим да кажем да сам бирао своје порекло, не бих га могао боље изабрати, захваљујући мојим претцима, ја водим порекло са прелепе и мени највољеније Шаре.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију