Траг - корисне књиге, сајтови > Архиви и архивска грађа

Турски пописи/дефтери, 18. век

<< < (3/13) > >>

Грк:
Да наравно, а исправио сам се мислио сам на крај 17 и 18 вијек, уствари пописи, односно било какви документи гдје се назиру презимена ради повезивања са познатим прецима. У мом случају вјерујем неби било тешко повезати пошто је презиме ријетко, а знам претке до отприлике 1775 године.

Селаковић:
Зна ли неко постоји ли у књизи скица територије (Херцеговине, Лике...) која је обухваћена пописом из 1701? Да ли би могао да нам окачи мапу са обухваћеним областима?

Селаковић:
Има ли неко идеју где купити (или макар натенане листати) ову споменуту књигу са пописом из 1701?
"ПОПИС СЕЛА И ЗЕМЉЕ САНЏАКА КРКА, КЛИС И ХЕРЦЕГОВИНА, ОСЛОБОЂЕНИХ ОД МЛЕТАЧКЕ РЕПУБЛИКЕ 1701. ГОДИНЕ"

Amicus:

--- Цитат: Селаковић  Новембар 02, 2016, 04:23:08 поподне ---Зна ли неко постоји ли у књизи скица територије (Херцеговине, Лике...) која је обухваћена пописом из 1701? Да ли би могао да нам окачи мапу са обухваћеним областима?
--- Крај цитата ---

Има карта на крају књиге, али немам књигу, можда неко ко има да постави слику?

Nebo:

--- Цитат: Amicus  Новембар 02, 2016, 10:29:24 поподне ---Има карта на крају књиге, али немам књигу, можда неко ко има да постави слику?

--- Крај цитата ---

Боље је рећи - можда неко ко има да постави КЊИГУ  ;)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију