Аутор Тема: Припадници различитих хаплогрупа у сликама  (Прочитано 279298 пута)

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1136
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #540 послато: Мај 04, 2017, 04:33:42 поподне »
Још не могу себи доћи да Невски и Вук Караџић дијеле истог претка који је живио прије 2.300 година.

Не смѣмо заборавити да поред вами наведенога гркокатолика, братство Караџић даде и два великана, Радована и глумца Мима Караџића. Због йедне рђе и несоя не смѣмо све остале припаднике ове славне куће ниподаштавати. Сви знамо да у свакоме житу има и кукоља.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #541 послато: Мај 04, 2017, 04:57:31 поподне »
Не, не мислим да су се Караџићи неком прибратили, него да постоји могућност да су се у Дробњаку аутентичним Караџићима (који су, нпр, хаплогрупе Е) прибратили неки други "северњаци", неки старинци или дошљаци.
И ја имам такво мишљење, то ми је у овом моменту чак подједнако вероватна опција као и да су сви Караџичи заиста само Динарик Север. Једино решење би било то да заиста Број1 покуша да наговори Миму да се тестира, а ја да видим са Петијевичем како стоје ствари са договором око тестирања Караџича из Петњице.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13154
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #542 послато: Мај 04, 2017, 05:05:55 поподне »
И ја имам такво мишљење, то ми је у овом моменту чак подједнако вероватна опција као и да су сви Караџичи заиста само Динарик Север.

Да нема те приче о Македонији и ја бих био скептичан. Овако знамо да је I2-CTS10228 вероватно била прилично заступљена међу словенским становништвом Македоније, па делује да се све поклапа. У сваком случају, боље тестирати више припадника. Из искуства видимо да је то неопходно некад.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #543 послато: Мај 04, 2017, 05:11:28 поподне »
Не смѣмо заборавити да поред вами наведенога гркокатолика, братство Караџић даде и два великана, Радована и глумца Мима Караџића. Због йедне рђе и несоя не смѣмо све остале припаднике ове славне куће ниподаштавати. Сви знамо да у свакоме житу има и кукоља.

Ако је ико ту кукољ, онда је то несумњиво Мима. Недавно је снимио спот у коме се залаже за приступ НАТО-у.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1136
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #544 послато: Мај 04, 2017, 06:28:14 поподне »
Ако је ико ту кукољ, онда је то несумњиво Мима. Недавно је снимио спот у коме се залаже за приступ НАТО-у.

Нѣсам знао да је снимао за натовце. Иако йе добар глумац, чин снимања за њих значи да йе поткупљив и продана душа, као братственик му Вук. Сада имамо два кукоља, и великана Радована.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13154
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #545 послато: Мај 04, 2017, 06:33:14 поподне »
Нѣсам знао да је снимао за натовце. Иако йе добар глумац, чин снимања за њих значи да йе поткупљив и продана душа, као братственик му Вук. Сада имамо два кукоља, и великана Радована.

Бога ми, отпадају Караџићи, један по један. Толе, Мима, Вук. Остаће на крају само Радован од читаве приче. :)

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #546 послато: Мај 04, 2017, 06:41:50 поподне »
Ако је ико ту кукољ, онда је то несумњиво Мима. Недавно је снимио спот у коме се залаже за приступ НАТО-у.
То са снимањем рекламе је само показало квалитет овог човека, као глумцу свака част. Имао сам прилике да га често виђам док сам као клинац радио преко омладинске у једном позоришту, и јако сам се разочарао у његове људске квалитете јер сам га до тада посматрао кроз призму његових дотадашњих глумачких улога. Његов брат Милан је мислим још гора варијанта, знам за причу да су многа од његових режисерских остварења којима се прославио заправо украдена од једног тада већ упокојеног Копривице.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #547 послато: Мај 04, 2017, 06:46:17 поподне »
Има ли неко идеју којој ХГ би могао да припада овај човек?

« Последња измена: Мај 04, 2017, 06:48:29 поподне Свевлад »

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #548 послато: Мај 04, 2017, 06:50:55 поподне »
Имао сам прилику да давно још док јавност није знала за Толета Караџића упознам овог мени посебно мрског типа, претпостављате вероватно и зашто кажем ''мрског'' :). У то време је продавао одела једне домаће производне марке и често се виђао са једним мојим комшијом, иначе великим гробаром и Толетовим земљаком пошто је ''комша'' из Бобова код Пљеваља, и радио је у Ласти управо на пословима набавке униформи за запослене. Тако је почео Толе, а после је престао да ''крадуцка'' и кренуо да ради на велико али у фудбалском савезу. :)

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #549 послато: Мај 04, 2017, 07:00:43 поподне »
Такође, један веома добар пријатељ мог оца, наш некадашњи кућни пријатељ кога јако дуго нисам видео јер се давно још вратио да живи на Жабљаку, припада огранку који је насељен у селу Пашина Вода, био је таква силесија и сирова снага да ја до дана данашњег нисам упознао човека који је ''од природе'' био обдарен таквом снагом. Био је тамнопут, и он и његова сестра, и мислим читава његова породица, тако да му је сасвим приличило презиме Караџић и надимак ''Караџа''. Зато мислим да можда има истине у тој верзији о настанку њиховог презимена и да су се некада вероватно презивали Огњановићи.

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #550 послато: Мај 04, 2017, 07:05:48 поподне »
Интервју Радована Караџића у данашњим "В. новостима":

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/dosije/aktuelno.292.html:663375-Radovan-Karadzic-Zapadu-smeta-sve-sto-nas-cini-Srbima


Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #551 послато: Мај 04, 2017, 07:07:13 поподне »
Има ли неко идеју којој ХГ би могао да припада овај човек?

Тај је рођен без Y хромозома  ;)

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #552 послато: Мај 04, 2017, 07:20:27 поподне »
Има ли неко идеју којој ХГ би могао да припада овај човек?

Тај је рођен без Y хромозома  ;)

За сада нема тестираног сродника на основу кога се може претпоставити његово порекло и ХГ.
Он сам спомиње Херцеговину, док у литератури постоје наводи о цинцарском пореклу.
На више тема на форуму постоји дискусија о томе.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13154
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #553 послато: Мај 04, 2017, 07:22:21 поподне »
Такође, један веома добар пријатељ мог оца, наш некадашњи кућни пријатељ кога јако дуго нисам видео јер се давно још вратио да живи на Жабљаку, припада огранку који је насељен у селу Пашина Вода, био је таква силесија и сирова снага да ја до дана данашњег нисам упознао човека који је ''од природе'' био обдарен таквом снагом. Био је тамнопут, и он и његова сестра, и мислим читава његова породица, тако да му је сасвим приличило презиме Караџић и надимак ''Караџа''. Зато мислим да можда има истине у тој верзији о настанку њиховог презимена и да су се некада вероватно презивали Огњановићи.

Све то стоји, Караџа, турцизми и остало. Али стоји и предање о Македонији и ово какво-такво поклапање тамо. Ако још додамо и потенцијалну везу са Родићима (предање - Македонија), онда много више основа има за ову причу. Али тестирајмо још неколико Караџића, па ћемо видети.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #554 послато: Мај 04, 2017, 07:25:26 поподне »
За сада нема тестираног сродника на основу кога се може претпоставити његово порекло и ХГ.
Он сам спомиње Херцеговину, док у литератури постоје наводи о цинцарском пореклу.
На више тема на форуму постоји дискусија о томе.
Пре бих рекао да има цинцарско порекло, село Чипуљић код Бугојна одакле му је отац је некад било чисто цинцарско, а преци су му се генерацијама уназад бавили трговином, што је одлика Цинцара.

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #555 послато: Мај 04, 2017, 07:28:57 поподне »
Пре бих рекао да има цинцарско порекло, село Чипуљић код Бугојна одакле му је отац је некад било чисто цинцарско, а преци су му се генерацијама уназад бавили трговином, што је одлика Цинцара.

Баш о томе се писало на теми о пореклу српских политичара:
http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=1894.0
а и неколико других тема.

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #556 послато: Мај 04, 2017, 07:31:36 поподне »
Међу познатијим Караџићима су свакако и некадашњи кошаркаши Звезде Стеван и Горан (нисам сигуран да ли се ради о блиским сродницима?).

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #557 послато: Мај 04, 2017, 08:01:09 поподне »
Недавно је снимио спот у коме се залаже за приступ НАТО-у.

Нисам чуо за то, па сам мало прочачкао на YouTube-у. Нађох само ово. Да ли си мислио на тај спот?
Линк:
<a href="https://www.youtube.com/v/-C2KyF1LL24" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/-C2KyF1LL24</a>

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1679
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #558 послато: Мај 04, 2017, 08:05:45 поподне »
Нисам чуо за то, па сам мало прочачкао на YouTube-у. Нађох само ово. Да ли си мислио на тај спот?
Линк:
<a href="https://www.youtube.com/v/-C2KyF1LL24" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/-C2KyF1LL24</a>

Да, ту су он и она певачица Милена Вучић. Богами, лош век за презиме Вучић...  :D

После, кад је кренула салва критика, Мима се извлачио да као није знао да снима за НАТО. Мо'ш мислити.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже VELEBIT

  • Гост
  • *
  • Поруке: 20
Одг: Припадници различитих хаплогрупа у сликама
« Одговор #559 послато: Мај 05, 2017, 03:02:08 пре подне »
Da li je moguce po sliki utvrditi kojoj haplogrupi  ta osoba pripada?