Порекло становништва > Како истраживати породично порекло

Помоћ око истраживања порекла

(1/3) > >>

Игњатовић:
Поздрав,истражујем порекло и ваљала би ми свака помоћ.
Ја сам из села Влахиња код Куршумлије,слава ми је Ђурђевдан
Оно што знам и што сам сазнао јесте да је мој чукундеда Урош на мираз дошао у Влахињу из Калудре код Прокупља.
У књизи Радимира Љ Павловића пише да смо дошли из села Кијевчиће код Лепосавића и да смо имали надимке Шиниковић и Кереле (колико сам сазнао Кереле је херцеговачки израз који значи луцкаст или будаласт.)и да "изгледа" да смо даљим пореклом из Херцеговине.
Занима ме да ли кожда знате нешто више о овим надимцима и који је најбољи тест који бих могао да урадим.
Свако Добро !

Бакс:
Важно питање је да ли сте сачували стару славу? Да ли је Ђурђевдан била слава и пре доласка или је слава преузета од породице код које се дошло "на мираз".

Игњатовић:
Пре свега хвала на одговору,да Ђурђевдан нам је стара слава а њихову славу је узео као приславу.
Мој деда је истраживао наше порекло,по некој његовој теорији ми смо из старог племена Риђани не знам колико је то тачно.

Бакс:
ДНК тест би дао дефинитиван одговор на то питање, јер су Риђани прилично добро обрађени, као и већина црногорско-херцеговачких племена. Резултати би били одличан упут на коју страну наставити с истраживањем.

Игњатовић:
Који тест би ми препоручили и знате ли можда која су то Риђани хаплогрупа?

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију